2012 IRP RAW Powerlifting Dünya Şampiyonası..

Powerlifting tanitim kurallar yarismalar rekorlar sporcular.

Moderatör: murat tahan

m.tuğral
Yeni Üye
Yeni Üye
İletişim:

Mesajgönderen m.tuğral » Ocak 23rd 2013, 15:09

powerlifting in bir başka dalı olan strict curl danda bahsetmek istiyorum ben gürcistanda bench press için gitmişken bu dalada hiç çalışmadan katılmış masterlerde 1. olmuştum müthişte heyecanlı bir yarışma olmuştu bu dal da amaç bildiğimiz barbell curl ün yarışmaya uyarlanmış şeklidir sırt duvara dayanarak yapılan ve dayanmadan yapılan iki şekli vardır duvara dayanmalıda sırt ve kalça duvardan ayrılmadan pazu gücü iile ağırlık basılmaya çalışılır basılan kilolar azmış gibi algılansada nizami sırt duvarda sabit yapıldığında epeyce zor olmaktadır aşağıdaki videoda alman ağır sıklet rekortmeni gustav kozeltberg görülmektedir http://www.youtube.com/watch?v=n39KNwVc46s

m.tuğral
Yeni Üye
Yeni Üye
İletişim:

Mesajgönderen m.tuğral » Ocak 23rd 2013, 15:17

abd de yapılan dünya şampiyonasından strict curl müsabakalarından bir görüntü http://www.youtube.com/watch?v=Ecy2cWlsK_E

Kullanıcı avatarı
umur35
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen umur35 » Ocak 24th 2013, 00:28

Ara ara bende barbell curl hareketini videoda görüldüğü gibi duvara dayanarak yaparım, kilolar ciddi manada düşüyor haliyle ancak verdiği pump ve acı hissini başka türlü alamayacağınıza garanti verebilirim.

Aynı şekilde dumbell front raise hareketinide sırtınızı duvara yaslayarak yaparsanız yukarıda dediklerim tamamen onun içinde geçerli.

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Ocak 24th 2013, 09:20

Hile yapmayı zorlaştırıyor duvara yaslanmak o yüzden ağırlıklar muazzam düşüyor. Duvara yaslanarak yapmak hareketin etkisi açısından daha faydalı.

m.tuğral
Yeni Üye
Yeni Üye
İletişim:

Mesajgönderen m.tuğral » Şubat 3rd 2013, 16:21

dünyada duvara dayanarak yapılan şampiyonalarda en iyi dereceler 80- 90 kg civarıdır birde dayanmadan yapılan var ondada 120 kg lara kadar çıkmaktadır. dayanarak basılanda iş tamamen kol kuvvetine klamış oluyor

“Powerlifting” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir