Vücut geliştirme ve Boks

Vücut Geliştirme ile ilgili magazin niteliğindeki konularla ilgili mesajlar.SORU SORMA BAŞLIĞI DEĞİLDİR !

Moderatör: murat tahan

boksör00
BANLANDI

Vücut geliştirme ve Boks

Mesajgönderen boksör00 » Mart 31st 2012, 23:39

Merhaba abilerim benim aklıma takılan merak ettiğim bir soru var cevabını burada bulmak istiyorum.eminim uzun süre tartışılır bu konu umarım güzel cevaplar alırım.

Vücut geliştirme mi yoksa Boks mu daha zor bir spor dur? bence mutlaka tartışılması gereken bir konu umarım daha önce tartışılmamıştır.iki sporada genel olarak bakın prof müsabıklık vs. bunlara bakmadan cevap verirseniz daha iyi olur.antrenman zorluğundan bahsediyorum.iyi cevaplar bekliyorum sizlerden.iyi geceler

boksör00
BANLANDI

Mesajgönderen boksör00 » Mart 31st 2012, 23:54

http://www.youtube.com/watch?v=6Z41tHDU ... re=related

yok ya olamaz böyle bir şey.eğer coleman ı görme ihtimalim olsa tüm Türkiye adına özür dilerdim.efsaneyi şebeğe çevirmişler resmen :(

Kullanıcı avatarı
Juniorarnold
VIP
VIP

Mesajgönderen Juniorarnold » Nisan 1st 2012, 08:04

Boks bir spor vucut gelistirme yasam stilidir.Ben vg den daha zor bir spor ne gördum nede yapdim.

boksör00
BANLANDI

Mesajgönderen boksör00 » Nisan 1st 2012, 09:47

Juniorarnold yazdı:Boks bir spor vucut gelistirme yasam stilidir.Ben vg den daha zor bir spor ne gördum nede yapdim.

vg nin yaşam stili olduğu kesin çünkü koskoca bir gününüzü 1 saatlik antrenmana göre ayarlıyorsunuz ona odaklanıyorsunuz.3 saatte bir yemek yemek gerekiyor tabi bunlar yaşam tarzı.

daha fazla cevap bekliyorum lütfen.

boksör00
BANLANDI

Mesajgönderen boksör00 » Nisan 1st 2012, 09:50

boksör00 yazdı:
Juniorarnold yazdı:Boks bir spor vucut gelistirme yasam stilidir.Ben vg den daha zor bir spor ne gördum nede yapdim.

vg nin yaşam stili olduğu kesin çünkü koskoca bir gününüzü 1 saatlik antrenmana göre ayarlıyorsunuz ona odaklanıyorsunuz.3 saatte bir yemek yemek gerekiyor tabi bunlar yaşam tarzı.

daha fazla cevap bekliyorum lütfen.

ayrıca bir şey söylemek istiyorum ben hayatımda doğru dürüst ağırlık antrenmanı vg antrenmanı yapmadım.ama nedense ağırlıkları özlüyorum :) ağırlık çalışmak hoşuma gidiyor kasların yanması zorlanma hardcore training :) eve malzeme alıp boks idmanı hariç ağırlık çalışacağım 1 günde koşu yapacağım ileride tabi

Kullanıcı avatarı
1996oktay1907
VIP
VIP

Mesajgönderen 1996oktay1907 » Nisan 1st 2012, 12:51

VG deki antreman öncesi stres , baskı insanı çok zorluyor ama boksta da dövüş anı zor yani hepsinin zorlukları var ama tabiki VG de her gün ölüyorsun boksta ise dövüşten dövüşe

Ayrıca arnold doğru söylüyor bu bir yaşam tarzı no more play , no more TV , no more party

Kullanıcı avatarı
Juniorarnold
VIP
VIP

Mesajgönderen Juniorarnold » Nisan 1st 2012, 13:02

Gunde 8 10 ogun yemen icin 1.5 2 saatte bir tikinman gerekiyor.Hergun ayni saatte yatip ayni saatte kalkman gerekiyor duzenli olmak zorundasin yani.Ama boksda öyle bir durum yok antrenman yap ne yersen ye antrenman öncesi bir karbonhidrat durumu var oda cok kolay.Mac stresi diyorsan zaten o isi goze almayan veya yapamayan adam yapmaz olur biter.

boksör00
BANLANDI

Mesajgönderen boksör00 » Nisan 1st 2012, 13:50

evet vücut geliştirmenin beslenmesi bokstan daha zor.saat başı bir şeyler yemek gerekiyor midenin sürekli dolu olması gerekiyor.hele bulking ve definasyon dönemleri gerçekten çok zorlayıcı ama olaya sadece beslenme açısından bakmayalım.antrenman zorluğundan bahsediyorum.hangi sporun antrenmanları daha zorlayıcı ağır dır? ve neden?

Kullanıcı avatarı
yamahatayfun
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen yamahatayfun » Nisan 1st 2012, 13:51

boks teknik işi,çok zor ancak pek mantıklı gelmiyor bana bu spor..dayak yemek,atmaktan ne zevk alınır bunuda anlamış değilim.elbette bu spora gönül verenlere saygım var.vücut geliştirme sporu,bambaşka bir spor.sporun her branşının belli bir yaş sınırı vardır,ancak vücut geliştirmeye gönül verenler her yaşta yapabilir.tek nedeni iskelet yapısıyla değil,kas yapısıyla ilintili olduğu içindir.buda çok büyük bir avantajdır.yinede unutulmaması gereken tekşey,vücut geliştirme,daha doğrusu ağırlık çalışması,bütün sporların anasıdır.

Kullanıcı avatarı
yamahatayfun
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen yamahatayfun » Nisan 1st 2012, 13:57

boks idmanları kaç saat sürer orasını bilmiyorum.ağırlık idmanları en fazla 1.5 saat sürüyor.daha fazlasına dayanmak pek mümkün olmamakla beraber,dahada önemli olanı kaslara zararı oluyor gerçeğidir..

“Vücüt Geliştirme Main Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir