oluşan kas kütlesini indirmek??

Bazı konularda gereksız acılmıs baslıklar yonetım tarafından copluge atılan konular.Tekrar acılan Baslıklar.Copluge tasınır...

Moderatör: murat tahan

birbenek
Yeni Üye
Yeni Üye

oluşan kas kütlesini indirmek??

Mesajgönderen birbenek » Kasım 27th 2008, 13:42

arkadaşlar herkese selamlar ben 2 yıldır body sporunu yapıyorum. basketbol oynuyorum. ve göğüs kaslarım epey hacim kazandı görünüş olarak iyi görünsede ben basketboloynadığım için kasların kütlerleri minimum olması gerek. sorum şu ben göğüs kaslarımın hacimini azaltmak için nasıl bir programda çalışmalıyım

simdiden teşekkürler..

turk61
VIP
VIP

Mesajgönderen turk61 » Kasım 27th 2008, 15:00

çalışmama programına ne dersin?

şaka bir tarafa boyle bır şeyı ılkkez duydum cevapları bende beklıyorum.

hiose
Üye
Üye

Mesajgönderen hiose » Kasım 27th 2008, 18:34

yağ oranını iyice düşür sonrada min beslenme max. çalışma yap kasların yansın bence mantıklı bi dene istersen.

Kemal17
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal17 » Kasım 27th 2008, 23:53

tıpayı çek düşürürsün kas kütleni

burak1989
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen burak1989 » Kasım 28th 2008, 04:20

Kemal17 yazdı:tıpayı çek düşürürsün kas kütleni
:)

Kullanıcı avatarı
Serhat Kucuk
VIP
VIP
İletişim:

Re: oluşan kas kütlesini indirmek??

Mesajgönderen Serhat Kucuk » Aralık 11th 2008, 02:33

birbenek yazdı:arkadaşlar herkese selamlar ben 2 yıldır body sporunu yapıyorum. basketbol oynuyorum. ve göğüs kaslarım epey hacim kazandı görünüş olarak iyi görünsede ben basketboloynadığım için kasların kütlerleri minimum olması gerek. sorum şu ben göğüs kaslarımın hacimini azaltmak için nasıl bir programda çalışmalıyım

simdiden teşekkürler..

Pozisyonun nedir? Boyun kilon kaç?
Basketbolcunun kas kütlesi minimum olmalı diye birşey yok. Duymadım. Bu oyuncunun pozisyonuna ve işlevine göre değişir. Eğer boy çok kısaysa ve rakibe karşı sağlanacak avantaj sürat ve çabukluksa bir yere kadar tamam.
Bu olayı resimle anlatayım
Resim
Çünkü kaslı olmanın bir anlamı olmayacak. Çok ufak tefek olduğunuz için zaten rakip sizden güçlü olacak, çünkü kemik yapınız çok zayıf ve kas kütlesi ile birlikte çabukluğunuzuda kaybedeceksiniz.
Ancak bu durumda olsanız bile bence önce yağı yakmaya bakın. 100 metrecilerdede göğüs kası kocaman. Hızın koşunun alasını yapıyorlar. Basketbol'da 100 metre gibi çok fazla patlayıcı kuvvet gerektirir. Hem basketbol çok fazla beden teması gerektirir. Futbol deseniz anlarım. Yağ miktarını azaltmaya bakın bence.

Bunlar nacizane görüş ve önerilerim.

Spor hayatında başarılar kardeşim.

brkblci
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen brkblci » Aralık 11th 2008, 03:42

kas yakmak çok zor bi iş deil esasnda birz da fazla çalşma set sayılarnı arttrma beslenmeni azltma keslarn küçlmesine ndn olur bunu isteyen de ilk defa denk geliorum hakkaten ilgnç basketçisin madem yeni mi basketçi oldun zamanında ona göre çalışablrdn esasnda yani okdr büyütmeyebilrdn kaslarnı büyümesni istemdysen ilgnç bi olay valla pek de anlayamadm neyse basketbol çabkluk gerktrr kaslrn çabuklğna engel oluo seni yavşlatıosa bence brz da koşu bandına taklmaya başla bu aralar snraki çalşman da hafif kilolarla brz dha fzla set olablr işin mantklısı

oceans_166_
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen oceans_166_ » Aralık 11th 2008, 05:22

diyet yaparken proteın mıktarını da dusur... kutle den kaybetmeye baslarsın...

jevric
VIP
VIP

Mesajgönderen jevric » Aralık 11th 2008, 09:56

Evet, protein miktarını baya azalt. Göğüs idmanlarını arttır. Normal çalışıtğının yarı ağırlığınla çalış, kafana göre ve sık sık çalış, göğüs kaslarını gereksiz yor. Bir idmanda 5ten fazla hareket yap; gereksiz ve abuk tekrarlarla olsunlar.

Bodybuilder_Turk
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Bodybuilder_Turk » Aralık 11th 2008, 11:01

usta antremanı kes diyet yapıyorsan diyeti kes günlük protein alımını azalt
2 ay kalmaz vücudun yağlandıgını kasın içe göçmeye başladıgını gorursun

“Çöplük” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir