Merak edenler için..SynthoL Nedir?

Steroidlerin Insan Sagligina verdigi zararlar.

Moderatör: murat tahan

sahinerin
Üye
Üye
Mesajlar: 66
Kayıt: Ekim 19th 2006, 17:13
Konum: bursa

Merak edenler için..SynthoL Nedir?

Mesajgönderen sahinerin » Kasım 10th 2006, 20:40

bende merak edip aradım google den böyle bir döküman buldum.buyrun merakınızı giderin


Synthol :eek:

Synthol belki de, en çok tartışılan araçlardan biri, vücutçuların performans-artırıcı bileşim cephanelerinde. Chris Clark, alman mucit ve vücutçu, bunu birkaç yıl önce geliştirdi. Bu ürün ilk piyasaya çıktığında, geniş çevreden çabucak şüphe ve eleştiri ile karşılaştı. Birçok eleştiri etnik-ahlaki çevrelerde odaklandı, merkezlendi, kasların ölçüsünde ani-çabuk artış üreten synthol gibi enjektabl-yer geliştirci ajanlar gibi; ama bu artış tamamiyle yapaydır. Demek istediğim, bu ürün tamamen kozmetiktir. Bu şey, ne kuvvet verir ne de performans artırıcı fayda ve ayrıca gördüğünüz artış, gerçek bir kas dokusu olmayacaktır. Daha az iyi bir betimleme şeklinde, Synthol, kendi kendine plastik cerrahlık yapmaktır.

Synthol’un içinde aktif-etken bir ilaç yoktur, sadece, vücut tarafından zor metabolize edilen yağlı bir solusyon vardır. Nasıl çalıştığı, göze çarpan bir şekilde basittir. Bu solusyonu, küçük kas grubuna enjekte edersin ve kas dokusunda uzun süre kalır, oturur çünkü vücudunda korkunça bir arıza olmuştur. Gerçekten, uzun bir süre kalır ve vücut, onu kısımlar arasında (kas fiber dokusu ) kapsüllemeye-kaplamaya başlar. Tekrarlanan enjeksiyonlar sonucu, kasın içinde kapsüllenmiş büyük bir solusyon tabakası olur, tamamiyle çevre ölçüsü şekilde genişleyerek. Bu şey, rapor edilerek, vücutta tamamiyle bir arıza yapar, tüm kas kütlesinde katı-sıkı ve kalıcı bir kazanç etkisi verir. Bu ürünle, bir inch veya daha fazla(2-3 cm veya daha fazla) ölçü almak, çok normal-tipik bir durumdur.

Şişenin içinde ne olduğu, yakından korunan bir sır olarak zannedildi-inanıldı.Önceleri, açığa çıkmamış ya da kopya edilmemiş sentetik olarak geliştirilen bir yağ olarak söylendi. Ama görünüşe göre o kadar da gerçek bir mesele değil, Dan Duchaine, küçük ilaç şişesi analize ile rapor ettiği şekilde, sadece, basitce C8-C12 yağ asidi(medium-chain triglycerides-MCT) karışımı içerdiği anlaşıldı. Bu şey, birde, küçük miktarda lidocaine ile mix edilmiş-karıştırılmış; dokuda enjeksiyon ağrısını azaltacak bir lokal anestezik. Ayrıca, Benzyl alcohol eklenmiş, enjektabl ilaçlarda bulunan, antimicrobial-mikrop önleyici olan bir ajan. MCT yağ enjeksiyonu olan ucuz bir şişeye benziyor, piyasada tane başına, birkaç yüz dolar fiyatı olan. Tüketici açısından güzel bir alış-veriş değil. Ama sonra gene, fikir ustalığı açısından belki ödüllenmeyi hak ediyor.

Şimdi artık, sayısız kere, orijinal Synthol kopyalanıyor, şüphesiz ki, Duchaine’nin dünyaya vermiş olduğu-açığa çıkardığı “gizli” tarif, olayı sayesinde. Şimdi artık, favori vücutgeliştirme dergilerinizin arka kısımlarında, yarım düzine veya daha fazla, farklı Synthol-tipi ürün görebilirsiniz, farklı-çeşitli isimlerle ve taklit-eklenen ek bileşimlerle. Orjinal Synthol gibi, tüm bunların hepsi, “yarışma-pozu yağı” gibi uygulanan, aldatıcı-göz boyayan bir şey altında-şeklinde satılmaktadırlar. Kauçuk-lastik önleyici, multi-dozlu enjektabl birlikte ilaç şişesine konulan, ve söylenmeyen bir gerçek.Ama bununla birlikte, bu bir şey değil çünkü bölgesel-topical bir ürünler. Her şeyden sonra, eğer alırsan, kendine sürdüğün bir MCT yağ şişesine korkunç-rezil bir para ödemiş olursun.

Synthol’un, büyük kas gruplarına enjeksiyonu, çirkin-göze batan yamru yumru ve düz olmayan-eğri bir görünüş oluşturma eğilimdedir.Vücutçular tarafından, genellikle pazu, arka kol, omuz ve baldırlara uygulanır. Tipik prosedür, 1ml’lik enjeksiyonlarla başlar, hedeflenen kas grubunun tam göbeğine derin bir şekilde. Bu, 1 hafta veya on günde hergün tekrar edilir. Bu noktadan sonra, doz miktarı enjeksiyon başına 1.5-2ml şeklinde artırılır. Bu gene hafta veya on günde her gün tekrar edilir. Eğer sonra, arzu edilen ölçü artışı gerçekleşmemişse, doz 2.5-3ml olarak artırılır ve gene aynı şekilde. Bu noktadan sonra, Synthol “yüklemesine” genellikle ara verilir ya da bir süreliğine hafta da 1 veya 2 kere, 1ml doz ile sürdürülür, kazanılan ölçünün korunmasında yardım olarak. Ama bu, gerçekten, kalıcı olarak gözükmemektedir. Ama kazanılan ölçü kür boyunca bir süreliğine, görüntü itibariyle kalır.

Bence, bu ürün nedir ve bunu kullanmaya niyetliyim diye doktora danışırsanız, o erkek veya kadın doktor, sizin bir kahrolası çılgın-deli olduğunuzu söyleyecektir. Bu fikir, çok riskli gözükmektedir, açık potansiyel birçok sağlık sorunu ile birlikte. Bilmiyoruz, uzun vadede, kaslarınıza ne kadar zarar vereceğini, özellikle enjeksiyonu kas dokusundan ayırırken, yara izi-dokusu olaraktan. Ayrıca, enjeksiyonlar, geniş olarak enfeksiyona ve apseye eğilimli. Ayrıca, bir damara veya atardamara yağı enjekte edersen, ciddi problemlere sebep olabilir. Büyük bir kapsül yağ, akciğere doğru taşınabilir ve akciğere bağlı damar tıkanıklığına yol açabilir veya beyine giderek, felce,inmeye sebep olabilir. Daha hala, cevaplanmamış birçok soru var bu ürünle ilgili. Ama bu kadar bilinen riske rağmen, bunlardan daha önemli olan ücretler var. İnsanlar bu üründen sinekler gibi kaçmaya çalışana kadar, olacağa benzemiyor. Synthol, hala geniş çevre olarak popüler kalmakta, ama vücüt geliştirme caimasında çok nadir konuşulmaktadır.


[ALINTIDIR]

sahinerin
Üye
Üye
Mesajlar: 66
Kayıt: Ekim 19th 2006, 17:13
Konum: bursa

Mesajgönderen sahinerin » Kasım 10th 2006, 20:51

Gökhan Keskin abi senin synthol kullanan gencler topiğini okuduktan sonra merak edip aradım sonra belki faydalı olur diye forumumuza eklemekte fayda gördüm.ayıp olmamıştır umarım açtığın topiğe karşılık?

way-cell
VIP
VIP
Mesajlar: 605
Kayıt: Eylül 17th 2006, 13:02
Konum: Isparta-Konya
İletişim:

Mesajgönderen way-cell » Kasım 11th 2006, 04:15

Güzel paylaşım teşekkürler.Saygılarımla...

mucteba
VIP
VIP
Mesajlar: 1807
Kayıt: Ocak 15th 2006, 15:25
Konum: SARAYBOSNA
İletişim:

Mesajgönderen mucteba » Kasım 11th 2006, 09:33

Teşekkürler, hiç merak etmedim etmemektende hala çok mutluyum. bile bile kendi vücuduna enfeksiyon vermek hakkında akılsızlıktan başka bişey diyemiyorum.

exselans27
BB FAN
BB FAN
Mesajlar: 181
Kayıt: Ekim 30th 2006, 10:07
Konum: istanbul

Mesajgönderen exselans27 » Kasım 11th 2006, 09:43

paylaşımın için teşekkürler çok bilgilendirici bir yazı allah yazdıysa bozsun böyle şeylerden terliyeceksin ve emeğinin karşılığını doğru ve sağlıklı şekilde alacaksın arkadaş terlemeyene ekmek yok

Kullanıcı avatarı
Caglar Cesur
VIP
VIP
Mesajlar: 3070
Kayıt: Kasım 22nd 2005, 22:42

Mesajgönderen Caglar Cesur » Kasım 11th 2006, 11:45

Tesekkurler bılgıler ııcn gayet net ve acıklayıcı olmus emegıne saglık


“Steroidlerin ZARARLARI” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir