Multipower %100 Whey Isolate Protein ile Protein İhtiyacınızı Giderin!

Multipower %100 Whey Isolate Protein ile Protein İhtiyacınızı Giderin!

Multipower %100 Whey Isolate Protein herkesin merak ettiği bir ürün. Peki gerçekten işe yarıyor mu? Kullananlar ne diyor? Vücuda olumlu ve olumsuz etkileri neler? İşte Multipower %100 Whey Isolate Protein ile ilgili bilinmesi gereken her şey!

138
0
PAYLAŞ

Multipower %100 Whey Isolate Protein Tozu Ne İşe Yarar?

Kasılarak ya da açılarak vücudun her türlü hareketini sağlayan lifsi dokusuna kas adı verilir. Kasların da temel taşını protein oluşturmaktadır. Günümüzde sportif ya da sosyal açıdan kas – protein ikilisi ya da ilişkisi kadın – erkek birçok kişi tarafından sıkça araştırılan bir konu olmuştur.

Kas sistemindeki bozukluklar iskelet yapısını da yakından ilgilendirmektedir. Güçlü ve sağlıklı kas yapısı duruş bozuklukların giderilmesi konusunda önemli bir yere sahiptir. Güçlü kaslara sahip olmanın yollarından biri de sportif faaliyetlerin yanı sıra kaslarımızı doğru bir şekilde beslemekten geçer.

Kaslar beslenme noktasında yine temel yapı taşı olan proteinlere ihtiyaç duymaktadır. Proteinlerde hayvansal ve bitkisel olarak ikiye ayrılmaktadır. Beslenmede her iki protein (Hayvansal – Bitkisel) arasındaki fark dikkate alınmalıdır. Bu proteinler arasındaki başlıca fark da amino asit profilleridir. Protein beslemelerinde emilen amino asitlerin vücut içinde kullanılma oranları doğru protein kullanımı hakkında bilgi vermektedir. Hayvansal proteinler insan proteinlerine daha çok benzerlik göstermektedir. Hayvansal proteinlerin bu benzerlikle alakalı olarak bitkisel proteinlerinden daha hızlı ve kolay bir şekilde kullanılırlar.

Bu bilgiler ışığında proteinin yıpranan kasların yenilenmesi ve sonucunda kasları geliştirmesi, vücut dokularının oluşumunu sağlaması, her türlü iyileşmeler ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesi gibi faydalarından bahsetmek mümkündür.

Protein İhtiyacı Karşılanmadığında Yaşanacak Problemler

Gerek sportif gerekse günlük yaşamda vücudun ihtiyacı olan protein temini yeterli seviyede olmadığında kas yıkımı gerçekleşmektedir. Yeterli olmayan protein tüketimi sadece kas yıkımı olarak düşünülmemeli, bunun dolaylı olarak iskelet yapısını da etkileyeceği unutulmamalıdır.

Gündelik aktivitelerini ortalama bir süreç içinde değerlendiren bir kişi, günlük alması gereken enerjinin yüzde 20’sini proteinden karşılaması gerekirken, sportif faaliyetler içinde bulunan bir kişinin protein ihtiyacı yüzde 40’ları bulmaktadır. Bu da özellikle spor içinde yer alan kişiler için protein takviyesini kaçınılmaz kılmaktadır.

Vücudun ihtiyaç duyduğu ya da duyacağı protein miktarını elbette ki doğal yollarla almak da mümkündür ancak karbonhidrat, yağ ve protein içeriğini birbirinden ayırmak ve ihtiyaç duyulan proteini karşılayacak besini tüketmek de zaman ve maliyet sorununu ortaya çıkarmaktadır.

Bu problemin çözümü de protein tozları ile mümkündür. Günlük alınması gereken proteinlerin doğal besinlerden, ek proteinlerin de protein tozları gibi takviyelerden sağlamak genel kabul gören bir yöntemdir. Ek proteinlerin profesyonel ya da amatör sporcular için antrenman öncesinde ve sonrasında oluşacak protein ihtiyacını karşılamak, bağışıklık sistemini güçlendirmek ve kas oluşumunu hızlandırmak için kullanılacağı unutulmamalıdır.

Ek Proteinler Zararlı Mı

Ek proteinlerin kullanımı da çeşitlerine göre farklılıklar göstermektedir. Vücudunuzun proteine ihtiyaç duyacağı zamanlardan biri de sabah uyandığınız vakitlerdir. Belli bir süre proteinsiz kalan vücudun hızlı sindirilen protein takviyesi ile beslenmesi kaslarınızı ve gün içindeki aktivitelerinizi de etkiliyecektir.

Vücudunuzun azot dengesini sağlaması açısından antrenman öncesi alınacak protein takviyesi de kas gelişimine katkı sağlamaktadır. Antrenman öncesi olduğu gibi antrenman sonrası da alacağınız takviye protein, kaslarınızın toparlanmasına toparlanmanıza yardımcı olacaktır.

Tabii ki burada önemli olan vücuda hızlı karışan proteini doğru seçmektir. Vücuda çabuk karışan protein olarak da ilk akla Whey protein gelmektedir.

Multipower Whey Protein ile Tüm Protein İhtiyacınızı Kolayca Karşılayın

Whey protein kısaca peynir altı suyu olarak bilinir. Peynir üretiminde kovalarının dibinde biriken, arta kalan su, gıda sektöründe yiyeceklerin protein değerinin artırılması için toz haline getirilerek katkı maddesi olarak kullanılmaktadır.

multipower-100-isolate-whey-protein

Özellikle Whey Proteinleri takviye olarak kullanabileceğiniz bir ürün olarak ön plana çıkmaktadır. Söz konusu protein toz formda yüzde yüz whey proteini içeren bir protein tozudur. Bir servisindeki 6 bin 500 mg BCAA – yüzde 86 protein ve 0’a yakın karbonhidrat ve şeker içeriğiyle kilo kontrolü yapan ya da diyet diyet döneminde olan sporcuların ihtiyacını karşılayacak bir protein tozudur.

YORUM YOK