10 Dakika Egzersizi

  2986
  0
  PAYLAŞ

  Hem kol, bacak, göğüs, core, sırt ve omuz major kas gruplarınıza etki edecek aynı zamanda size harika bir kardiyovasküler egzersiz sağlayacak 10 dakikalık bir antrenman olması mümkün müdür?

  Eğer doğru şekilde yaparsanız,evet, 10 dakika içinde harika bir egzersiz yapabilirsiniz. Bunu gerçekleştirmenin bir çok yöntemi vardır ben size bir tanesini örnek olarak vereceğim.
  45-55-66…Sonuçta kaç tekrar yapmış olduğunuza bağlı olarak isim değiştirebilirsiniz. Benim örneklemem için 55 egzersizi diyelim. Antrenmanımız 2 egzersizle sonuçlanacak. Push up ve squat. İlk olarak 10 push upla başlıyoruz daha sonra ara vermeden hemen ayağa kalkıp ağırlıksız, baldırlar yere paralel olana kadar dizlerinizi bükerek 10 squat yapıyoruz. Sonra 9 push up, 9 squat ile devam edip , push up ve squat hareketini geri sayımla yapıyoruz. 10 push up ve squatla başladığınız takdirde her biri için 55 tekrar yapmış olacaksınız. Eğer 11 ile başlarsanız 66 yapmış olursunuz. Deneyin ve setler arasında mümkün olduğunca kısa molalar alın. İnanın bana, ilk yaptığınızda molaya ihtiyaç duyacaksınız çünkü akciğerleriniz oksijen diye çığlık atıyor olacak.
  Bu egzersiz oldukça yararlıdır. Her şeyden önce, bunu yapmak için hiçbir donanım, alet veya spor salonu gerekmez. Her yerde yapabilirsiniz. Vücut geliştirme açısından bakarsak, push up ile kol,omuz,sırt,göğüs kaslarınızı çalıştırırken, pozisyonu tutarken karın bölgenizdeki core kaslarınızı da çalıştırırsınız. Ve squat, alt vücut antrenmanı yapmanızı sağlar.

  asdasd