30 Dakikada Yağları Erit

  2204
  0
  PAYLAŞ

  Fit bir fiziğe kavuşmak isteyenler için yepyeni bir formül bulduk. Bu yöntemle günde 30 dakika çalışıp haftada vücut yağınızın yüzde 3’ünü yakabilirsiniz.

  P.E.O.C ANTRENMANI

  Ciddi oranda yağ yakmanın en bilimsel yolu, sizi biraz zorlayacak olan bu antrenman. Kişisel antrenör Nilüfer Atık. ” Egzersiz sonrası fazla oksijen tüketimi (P.E.O.C)’ sayesinde, bu tip bir kardivodan saatler sonra bile metabolizmanız hızlı çalışmaya devam eder. Bövlece daha hızlı yağ yakabilirsiniz” diyor. Koşu bandında 5 dakikalık bir ısınma koşusu yaptıktan sonra, bandın eğimini yüzde 13’e getirin ve 30 saniye boyunca maksimum Sprint hızınızın yüzde 60’ıyla koşun.Ardından, 30 saniye tüm gücünüzle koşun. Bunu her beş kez tekrarladığınızda, eğimi yüzde 0.5 daha artırın. Bu şekilde eğim yüzde 15’e kadar çıksın. Zorlu bir yolculuk olacak ama sonunda alacağınız ödül çok büyük.

  FISTIK EZMELİ SANDVİÇ

  Antrenmandan önce yediğiniz şeylerin çok önemli olduğunu biliyorsunuz. Bizim önerimiz, spordan 20 dakika önce fıstık ezmeli ve reçelli bir sandviç yemeniz. İki ince dilim beyaz ekmeğin arasına fıstık ezmesi ve organik reçel sürün. Faydası; Glisemik indeksi yüksek karbonhidratlar, fıstık ezmesindeki proteinle birleşince kan şekeriniz bir anda zıplayacak.Bu da amino asit gibi kas yapan besinlerin, büyüme ve onanın için kas hücrelerine gitme sürecini hızlandıracak. Sağlıklı yağlarla kaslarınızı beslediğinizi de düşünebilirsiniz. Bu kadar basit bir sandviçi en üşengeç erkekler bile hazırlayabilir. Kendisi basit, faydası ise inanılmaz.

  BEŞ ÇÜN ÇALIŞ, İKİ GÜN YAT

  Bu formülü uygulayarak gelecek beş hafta içinde vücut yağınızın yüzde 3’ünü yakabilirsiniz. Haftada beş gün yapıp, iki gün dinlenin.Koşu bandını spor salonundaki herhangi bir kardiyo aletiyle değiştirebilirsiniz. Tek kural, her tekrarda direnci yüzde 5 artırmanız. Bu antrenmanı yüksek ağırlıklar kaldırdıktan sonra yapın. Bu sayede karın kaslarınız da daha belirgin hale gelecek, çünkü vücudunuz bel bölgenizdeki yağları ekstra eneıji için kullanacak. Ağırlık çalışması yaparken ana enerji kaynağı olarak glikojen kullanılıyor. Bu yüzden kardiyoya geçtiğiniz zaman, vücudunuz enerji için kendi yağını yakmaya başlıyor.

  SONUÇ

  Düzenli olarak kardiyo yapmak, kas kütlenizi korurken bir yandan da zayıflamak için en ideal yöntem olmayabilir. Hatta yeni yapılan araştırmalar, geleneksel kardiyonun kasları gerilettiğini ve testosteron miktarını düşürdüğünü gösteriyor. Aradığınız yöntem ise, yüksek yoğunluklu interval antrenmanlar. Koşu bandında maksimum 30 dakika geçirmek size yeter.Yapılan araştırmalara göre koşmak, maksimum oksijen tüketiminizi ciddi oranda yükselttiği için, aerobik fitness becerinizi geliştirmenin en hızlı yolu da bu. Biraz ter, disiplinli bir çalışma, birkaç öğün kaçamak ve iki gün dinlenme, hızla belirginleşen baklava kaslarına eşit. Artık formülü biliyorsunuz.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  asdasd