Ana sayfa Antrenman 5×5 Hacim Programı

5×5 Hacim Programı

4297
0
PAYLAŞ

5 x5 hacim programı Alman hacim çalışmasının geliştirilmiş halini oluşturmaktadır. Alman hacim çalışmasında bulunan eksiklikler çıkarılarak daha ideal bir çalışma sistemi geliştirilmiştir. Bu çalışma sisteminde hem kuvvet çalışması yapılmaktadır. Hem de hacim çalışması yapılmaktadır. Bu iki çalışmanın bir arada yapıldığı çalışma stilinde kas güçlüğü ile birlikte kas hacmi de artış göstermektedir. Bu egzersiz süper setlerden oluşan bir egzersizi oluşturmaktadır. Her süper sette farklı bir alan çalıştırılmaktadır ve bu da sizin kas hacminizi daha hızlı bir şekilde artırmanızı sağlamaktadır.

Süper setin ilk egzersizi çoklu bir egzersizden oluşmaktadır. Bu egzersizde farklı kas grupları çok daha sıkı bir şekilde çalıştırılmaktadır. Süper setin ikinci egzersizinde ise izolasyon çalışması yapılmaktadır. Süperset yapılırken A, B, C, D egzersiz grubu için farlı kaslar çalıştırılmaktadır. Ayrıca her bir süper setten sonra 120 saniye süre ile dinlenmeniz gerekmektedir. Süperseniz ilk egzersizinde ağırlığı kaldırıp indirme 201 olurken,i kincisinde 602 olmalıdır. Egzersizin 602 olması demek, ağırlığı 6 saniye içinde indirilmesi demektir.

A1 Egzersizini yaparken öncelikle 5 tekrar yapmalı daha sonra A2 egzersizi için de 5 tekrar yapmalısınız. Bu tekrarları yapmanızdan sonra süper setinizi tamamlamış olursunuz. Birinci süper setinizi tamamladıktan sonra ise 120 saniye dinlenip, ikinci süper sete başlamanız gerekmektedir. İkinci süper sette de aynı şekilde 5 tekrar yapmalısınız. Yaptığınız beş tekrardan sonra B egzersizlerine geçmelisiniz.

5 x 5 hacim programı sizin için tek bir yararı olan bir program sistemini oluşturmamaktadır. 5 x 5 hacim programı öncelikle size kuvvet kazandırmaktadır. Kuvvet kazandırırken kas yapmaya olan etkisi de elbette yadsınamaz. Bazı hareketler vardır. O hareketler kuvvet kazandırır. Bazı harekerler ise kas yaptırır. 5 x 5 programı her ikisi içinde çok önemli olan bir program biçimidir. 5 x 5 hacim programını aynı zamanda yağ yakmak için de kullanabilirsiniz. 5 x 5 programı muhteşem bir yağ yakıcıdır. Sağlık açısından da önemli olan 5 x 5 programı fitness açısından da sizi güçlendirmektedir.

asdasd