Ana sayfa Antrenman Makaleleri Ağırlık Çalışan Kadın Kaslanır Mı?

Ağırlık Çalışan Kadın Kaslanır Mı?

2726
0
PAYLAŞ

Ağırlık çalışması yalnızca erkeklere özgü bir aktivite olmayıp bayanların da çok rahatlıkla yapabileceği bir aktivitedir. Fakat çoğu kadın kaslarının ve vücudunun irileşme korkusundan ötürü ağırlık çalışmalarına soğuk bakmaktadır. Bu kesinlikle ön yargılı ve hiçbir dayanağı olmayan bir düşüncedir. Ağırlık çalışan herkes kas yapacak diye bir şart yoktur. Ayrıca Bir kadın ne kadar ağırlık çalışırsa çalışsın asla bir erkek kadar iri ve güçlü kaslara sahip olamayacaktır. Böyle bir şeyin gerçekleşmesi için öncelikle testosteron hormonu gerekir ki o da kadınlarda yok. Ağırlık çalışmak, yağ yakmak ve ideal bir vücuda sahip olmak için gereklidir.

Ağırlık Çalışmanın Yararları

Ağırlık çalışmak özellikle kemikleri güçlendirmek adına yapılabilecek en iyi fiziksel aktivitedir. Kemikleri uyararak daha güçlü bir yapıya sahip olmalarını sağlayan ağırlık çalışma egzersizleri; ilerleyen yaş ile birlikte ortaya çıkan özellikle de kadınlar arasında çok yaygın olan, kemik erimesi diğer adı ile osteoporoz riskini de azaltacaktır.

Doğru teknik ve doğru aralıklarla yapılan ağırlık çalışması; kaslar arasındaki dengesizliği kaldırarak, sakatlanma riskini de azaltacaktır. Ağırlık çalışması dikkatli bir şekilde yapılmadığı takdirde bir takım sakatlanmalara yol açabilir.

Ağırlık çalışması sırasında kaslar glikozu iyi kullandığı için kan şekeri seviyesi azalır, bu da şeker hastalığına yakalanma riskini düşürür.

Ağırlık çalışmasının faydaları arasında kilo vermeye yardımcı özelliği de vardır. Ağırlık çalışması metabolizmanın

Genel itibarı ile ağırlık çalışmanın vücuda sayısız faydası vardır. Ağırlık çalışmak kas yapar vücudum irileşir gibi korkular yersizdir ve sadece birer ön yargıdan ibarettirler. Ağırlık çalışmak da bir spor türüdür. Ve hangi spor olursa olsun, bütün spor türleri daha sağlıklı ve daha sağlam bir vücut için şarttır.

asdasd