Ağırlık Çalışması Ne Kadar Sürmeli

  3603
  0
  PAYLAŞ

  Ağırlık çalışılırken dikkat edilmesi gerekenler de bulunmaktadır. Ağırlık çalışmak ya da spor yapmak bazı kişilerin kafalarına göre yaptıkları bir uygulamadır. Ancak kafalarına göre spor programı yapmaları ya da kafalarına göre zaman belirlemek yanlıştır. Çünkü daha verimli sonuç almak için bilgili olmamız gerekmektedir. Bilmeden 10 saat çalışmak, bilerek 1 saat çalışmaya bedeldir. Vücudunuzu yok yere yormak yerine, yeri geldiğinde çalıştırmalısınız ki daha verimli sonuçlar alma imkânınız bulunsun.
  Kas ve güç yapmak için ağırlık çalışmanız gerekmektedir. Ağırlık çalışmanızı ise belli süreler içinde ve doğru olarak yapmanız çok önemlidir. Kas yapmakta testesteronun etkisi çok büyüktür. Bu sebepten ötürü de testesteron kullanılmalıdır. Testesteron kullanımını ise şu şekilde yapabilirsiniz; testesteron seviyesinin yüksek olduğu zaman dilimleri arasında çalışıp, testesteron seviyeniz düştükten sonra kendinizi boşa yormamalısınız.
  Mesela sporun testesteron seviyesini artırdığı araştırmalarla ortaya konulmuştur. Aynı zamanda sporun ilk yarım saatinde de testesteron seviyesinin arttığı ve maksimum seviyeye geldiği 45. Dakikadan sonra ise düzenli olarak düşerek bir saatin tamamlanmasından sonra normal seviyesine gelmektedir. Bunun için maksimum 1 saatte dinlenme verilmelidir. Dinlenildikten bir süre sonra tekrar çalışmaya başlanılmalıdır. Bu şekilde yapılan çalışmalarda vücut geliştirmenin daha hızlı ve daha etkili bir şekilde olacağı bilinmektedir.
  Profesyonel olan sporcular dahi çalışmalarının arasında minimum bir saat süreyle dinlenmektedir.

  asdasd