Anabolik Kahvaltı Nedir?

  2509
  0
  PAYLAŞ

  Anabolik kelime anlamı olarak kas yapıcı anlamına gelmektedir. Kas yapıcı bir etki göstermesi için yapılan kahvaltıya da Anabolik kahvaltı denmektedir. Anabolik kahvaltı ile daha kolay bir şekilde kas yapmak da mümkün olmaktadır.

  Anabolik Kahvaltı Faydaları Nelerdir?

  Kahvaltı her zaman için en önemli öğün olarak söylenmiştir. Ancak kahvaltıyı en önemli öğün olarak adlandıramayız. Zira bütün öğünler kendi içinde ayrı bir özelliğe sahiptir. Yani her öğün ayrıca önem taşımaktadır. Sabah kahvaltısı kadar, öğle yemeği de önem taşımaktadır. Akşam Yemeği de önem taşımaktadır. Bunun için de her öğüne ayrıca özen gösterilmelidir.

  Anabolik kahvaltı ise kas yapıcı bir kahvaltı çeşidini oluşturmaktadır. Kas yapıcı kahvaltı için de iyi bir araştırma yapılmış ve kahvaltının kas yapmakta ki etkileri gözlemlenmiştir. Üç grup belirlenmiş ve bu gruplara farklı stillerde olan kahvaltılar yaptırılmıştır. Bu kahvaltılar sonucunda hangi grubun daha fazla kas yaptığı, hangi grubunda daha az kas yaptığı araştırılmıştır. Birinci gruba yalnızca proteinden oluşan bir kahvaltı yaptırılmıştır. İkinci gruba hem protein hem de karbonhidrattan oluşan bir kahvaltı yaptırılmıştır. Üçüncü gruba ise hiç kahvaltı yaptırılmamıştır. Bu üç grupta en çok kas proteinle kahvaltı yapanlar tarafından yapılmıştır. Protein ve karbonhidratın bir arada kullanılması her hangi bir etki oluşturmamıştır. Hiç kahvaltı yapmamak ise olumsuz yönde etkilemiştir. Bunun için de kahvaltı yapılmalıdır. Ancak yapılan kahvaltının doğru bir kahvaltı olduğunda da önem vermelisiniz. Kahvaltı yaparken Anabolik bir kahvaltı yapıp kas yapıcı etkisini görmek istiyorsanız yalnızca proteinden oluşan bir kahvaltı yapmalısınız. Mesela haşlanmış birkaç yumurta çok ideal bir kahvaltı olacaktır. Ya da biri iki ızgara biftek gayet güzel ve yeterli olan bir kahvaltı olacaktır.

  asdasd