Antrenman İçin Motivasyonun Önemi

  2414
  0
  PAYLAŞ

  Motivasyon en basit anlamıyla “bir şeyleri yapma arzusudur”. yani fitness yada herhangi bir spor dalında başarıya ulaşmanın %50si istemek, odaklanmak ve kendine güvenmekten geçer. Tam motivasyonla yapılan bir sporun eğer beslenme ve doğru antrenmanla birleştirilmişse gelişimin %120 olduğu kanıtlanmıştır. Beyin gücünün protein sentezinde ve kas gelişiminde rol oynamaması düşünülemezdi elbette.

  Bilindiği üzere, psikolojik antrenman denilen bir antrenman türü vardır. Burda kanıtlanmıştır ki insan beyin gücü ile kas kasılımını ve gerilim şiddetini hareket etmeden aktive edebilir. İyi bir odaklanmayla çalışmak, çalıştığımız bölgedeki kas grubunu daha fazla hissederek daha aktif çalıştırmamızı sağlayacaktır ve bunun yanı sıra daha yüksek kilolara çıkabilmemize olanak sağlayacaktır.

  Bazı günler spordan önce izlediğimiz yada dinlediğimiz bir medya yüzünden kendimizi çok up hissederek daha önce yaptığımız antrenmanın daha ağır halini yaparak daha az yorulduğumuzu hissetmişizdir. Bunun istememiz ve kendimize olan güvenimiz, çalıştığımız kası gerçekten çalıştırmak istememiz yorulmamamızı ve daha iyi kilolara çıkmamızı sağlamıştır.

  – Nasıl Motivasyonumuzu Arttırırız?

  Birçok şekilde motivasyon sağlanıp antrenmana odaklanabiliriz. Benim uyguladığım başlıca yöntemler şunlardır:

  * Doğru müzik ve doğru ortam
  * Kişinin başarabileceğine maksimum inanması
  * Hedefin asla imkansız olmadığının bilinmesi
  * Çalıştığımız kasa odaklanarak sonuna kadar hissetmeye çalışmak
  * Yorulmadığını ve tükenmediğini kendine empoze etmek

  asdasd