Antrenman Öncesi Öneriler

  2415
  0
  PAYLAŞ

  Antenman öncesi antrenman performansını ve antrenman gelişimini etkileyen pek çok hatalar yapılmaktadır.Bu yapılan hatalar genel olarak beslenme konusunda olmaktadır.Peki nedir bu hatalar ve bu hatalara karşılık önerilerimiz;

  Vücut gelişimi süresince yapılan en büyük hataların başında vücut çalışmadan evvel yemek yemek gelmektedir. Ancak yemek yeme işinizi vücut çalışmaya başlamadan önce tamamlamanız gerekmektedir. Vücut çalışmaya başlamadan en az 90 dakika önce yemeğinizi yemiş olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde vücut çalışırken yaptığınız hareket sizin sindiriminizi sağlayacaktır ve vücut geliştirmenize engel olacaktır. Bunun için vücudunuzun sindirimini tamamlamış olması gerekmektedir. Vücut sindiriminin tamamlanmasından sonra çok kolay bir şekilde kas gelişimine odaklanılabilir. Ayrıca yemek yemeden hemen sonra vücut geliştirmeye çalışmak vücutta çarpıntıya da sebep olan önemli etkenlerin başında gelmektedir.Antrenman öncesi karbonhidrat içerikli besin alımınıda eksik etmemek gereklidir.

  Spor yapmayı çok seviyorsanız vücut geliştirmeniz de ayrıca kolay olacaktır. Spor yaparken kesinlikle önem arz eden konu spora ilgi duyuyor ve seviyor olmanızdır. Spor yapmadan 20 dakika kadar önce kafeinli içecekler tüketmeniz size dinçlik vermesi açısından da ayrıca önem taşımaktadır.

  Antrenmandan önce su içmek en önemli şarttır. Anternmandan önce su içerken bir de dinçlik kazanmak isterseniz, dinçlik hissi konusunda mükemmel bir etkiye sahip olan limonu tercih edebilirsiniz. Limon inanılmaz derecede dinçlik hissi verecektir.

  Dinlenme aralıklarını saptamak çok önemlidir. Setler arasında yarım saat molalar vermen senin için çok fazla olumsuz bir etkiye sahip olacaktır. Ancak setler arasında verdiğiniz 30 saniyelik molalar da şarttır. Bunun için kararını net olarak vermeden önce setler arasında ne kadar ara vermen gerektiğini iyi bir şekilde araştırmalısınız.

  asdasd