Antrenman Sistemi; Yanma Tekniği

  2002
  0
  PAYLAŞ

  Spor yapmayı seviyor ve sporun vücut geliştirme tarafıyla ilgileniyorsanız Antrenman sistemleri hakkında da bilgi sahibi olmanız sizin için pozitif yönde işleyiş olacaktır. Spor yapmanın sağlık için en iyi ilaç olduğu da bilinen bir gerçektir. Yanma Prensibi hakkında bilgi sahip olmak istiyorsanız sizin için derlediğimiz bu yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz;

  Yanma prensibi nedir?

  Vücut geliştirme salonuna gittiniz ya da evde kendi başınıza bir egzersiz şablonu çizdiğinizi varsayalım. Belirlediğiniz bir hareketi belirli bir sayıda yapma kararı aldınız ve başladınız. Örneğin; ağırlık kaldırma çalışması yapacaksınız 8- 9 derken 10. Ağırlığı kaldıracak gücünüz kalmadı. Burada ne kadar kaldırabilirseniz sizin için o bile bir egzersizin tamamlayıcısı hareket olacaktır. Burada anlatılmak istenilen gücünüzün kalmadığı zamanda yapabildiğiniz kadarını yapma anlayışıdır. Genel de spora ilk başlayan kişilerin karşılaştığı bir sorundur. Aklınıza koyduğunuz hamlelerin tamamını yapmak istemeniz ve sonunu getiremediğiniz bir işlemdir. Burada anlatılmak istenilen Yanma Prensibi tamamen gücünüzü tam anlamıyla sonuna kadar kullanmanız demektir. Diğer bir yanma prensibi ise; 10 hamlelik bir ağırlık kaldırma hareketinizin 7. Hamlesinde gücünüzün bittiğini var sayalım; 6. Hamleyi bitirdiniz 7. Hamlenin başındasınız. Burada yapmanız gereken sizin için olumlu olacak şey, kaldırdığınız ağırlık kütlesi ile 8-10 cm kadar kaldırın ve durun. Aynı işlemi gücünüzün yettiği kadar tekrarlayın ve sizde göreceksiniz ki adaleniz taş gibi olacak ve istediğiniz sonucu alacaksınız.

  Burada anlatılanlar aslında gücünüzün yetmediği noktalarda yapılacak olan işlemlerden bahsetmektedir. Gücünüzü en iyi nasıl değerlendirebilirsiniz. En son noktaya nasıl çıkarsınız, adalelerinizi nasıl en iyi şekilde geliştirilebilirsiniz, öğrenmiş olacaksınız. Anladığınız şey, yarım kaldırmak ya da kaldırdığınız kadar noktada sabit tutmanız da sizin için bir vücut geliştirme tekniği olacaktır.

  asdasd