Antrenmanda Motivasyon Düşüklüğüne Ne Yapabiliriz?

  2426
  0
  PAYLAŞ

  Her zaman iyi hissedemeyebilirsiniz. Durumlar her zaman iyiye gitmeyebilir. Zamanınız var ise antrenmana gidebiliyorsanız burda stres atmanız mümkün. Fakat burada es geçemeyeceğimiz bir durum var. Antrenman motivasyonumuzun düşebileceği kadar canımız sıkkınsa neler yapabileceğimiz. Tabiki motivasyon için fiziksel değişiminiz yada gücünüz size ekstra bir irade katacaktır. Bazı durumlarda antrenmana kısa süreli es vermenizde gerekebilir.

  Eğer beslenmenizin düzenini dahi bozacak bir psikolojik sıkıntıdaysanız antrenman yapabilecek motivasyonu kimse sizden beklemeyecektir. İlk yapacağınız sizin kendinize verdiğiniz değer ve önemi aklınıza getirip yapacağınız işe odaklanmanız olacaktır. Aşk acısı çeken genç sporcuların spor motivasyonlarının ve beslenme düzeninin bozulduğu çok sık görülmektedir. Bunun için zihinsel odaklanma ve zorla da olsa beslenme düzenini bozmama üstesinden gelmeye yetecektir.

  Antrenman yapmaya karar verip içinizde o şevki bulamıyorsanız ise bunun sebebi de psikolojik sıkıntılar ise bırakın doğaçlama çalışın. Küçük bölgeler yada daha çok eğlenceli geçebilecek fonksiyonel antrenmanlar yapın.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  asdasd