Antrenmanda Odaklanma Problemi

  2253
  0
  PAYLAŞ

  Antrenman yaparken tam verim almak için ve gelişimi maksimum düzeyde tutmak için zihinsel olarak da istekli ve hazır olmak gerekir. Beyin gücü kullanılmadan kas gücü tamamen aktive olamaz. Olsa dahi gelişim düşük olur. Sebebi ise hipertrofi gerçekleşmesi için yeterli ölçüde egzersiz, yeterli miktarda besin ve dinlenme süresi gereklidir. Beynin verdiği komutlarla kas yıpranan fibrilleri tamir ederken kasın bir sonraki ağırlığa maruz kaldığı sırada aynı yıpranmaya sebebiyet vermemesi için adale geliştirilir.

  Sistem böyle iken fiziki olan her durumun tam olduğu sırada antrenmanların verimsiz geçmesi, eğitmenin sporcudan istediği performansı alamaması, istenilen sonuçların oluşmaması sadece antrenmana odaklanamamanın göstergesi olacaktır. Çünkü eğer isteksiz ve hazır olunmayan antrenman yapılırsa yapılan egzersizlerin sonuçları ya verimsiz yada olumsuz olacaktır. Sporcunun sakatlanmasına bile sebebiyet vereceği için ilk önce zihinsel hazırlık olmalıdır.

  Bir eğitmenin sizi antrenmana motive etmesi her zaman daha kolay olacaktır. Sizin için orada bulunması ve size daha iyi performansa ve güce sahip olmanız için yardımcı olması tabiki yapacağınız egzersize odaklanmanızı sağlayacak ve motive edecektir. Eğer kendi başınıza antrenman yapıyorsanız hedefinizi veya yapacağınız müsabakanın daha iyi geçmesi için size vereceği artıları düşünmeniz sizi daha istekli hale getirecektir.

  asdasd