Arnold Beslenme Düzeni

  5794
  0
  PAYLAŞ

  Arnold Schwarzenegger eski bir vücut geliştirme şampiyonudur. Vücut geliştirme sporu ile ilgilenmesi ile güzel bir vücuda sahip olması Hollywood stüdyolarının dikkatini çekmiş ve birçok filmde oynamıştır. Örneğin Arnold Schwarzenegger denince akla terminatör filmi gelir.1970li yıllardan günümüze birçok insana vücut geliştirme ilhamı aşılamıştır.2003-2011 yılları arasında California valiliği yapmıştır. Peki, Arnold Schwarzenegger ve onun zamanındakiler nasıl beslenirdi?

  Arnold Zamanı Yaygın beslenme şekli

   Günümüzde çoğu vücut geliştirme ile uğraşan insan genetik steroidler ve proteinler ile inanılmaz kaslara sahip oluyor. Fakat Arnold ’un zamanında insanlar besinlerle ilgili bilgiye sahip değildi ve protein, karbonhidrat, steroid nedir tam anlamıyla bilinmiyordu. Takviye gıdaların hiç biri yoktu. Bilinen tek şey vardı. Oda patates ve et. Genelde yaptıkları börek, ekmek ve şekerli gıdalardan uzak durmaktı. Herkes kas yapmak için ete ve proteine ihtiyaç olduğunu biliyordu. Fakat vücut geliştirmeyle uğraşan işçi sınıfı insanlar ete nasıl kolay ulaşacaktı? Tabii ki ulaşamıyordu. Yâda insanlar seyahate çıktıklarında beslenmeleri aksıyordu.

  Arnold’un Beslenme Şekli

  Arnold öğünlerini düzenli ve tam yiyordu. Atıştırmak onun programında kesinlikle yoktu. Sabah kahvaltısında yağsız et, yumurta ve sosis yanına da biraz meyve ve yulaf. Her kahvaltıdan sonra mutlaka kardiyo yapardı. Eti öğle yemeklerinde yemeyi tercih ederdi. Akşam yemeği öğle yemeğine göre daha küçük olurdu ve yatmasına yakın vakitlerde hiç yemek yemezdi. Bu alışkanlığı sadece uykusu için değil vücut düzeninin bozulmamasını da sağlıyordu. Besinlerinin çoğu düşük karbonhidratlıydı. Yatmadan önce bazen süt içerdi. Arnold günde 6 saat uyurdu. Çünkü Arnold vücut geliştirmenin yanında oyunculukla da uğraşıyordu, eğitimine devam ediyordu, dil öğreniyordu aynı zamanda bir girişimciydi ve vakte ihtiyacı vardı. Diğer insanlar gibi değildi. Arnold sayesinde vücut geliştirme sektörü gittikçe gelişmeye başladı, artık insanlar vücut geliştirme ve besin konusunda çok ileri bilgiye sahip oldular.

  PAYLAŞ
  Önceki makale2016 Mr. Olympia
  Sonraki makaleVücut Tipleri
  asdasd