Arnold Classic 2009 – 2010

  2842
  0
  PAYLAŞ

  Kai Greene, predator arık Arnold Classic ünvanı için sahnedeydi. Vücut Geliştirme sporunun aykırı çocuğu başarıya açtı, rakipleri kim olursa olsun o hazırdı. Devasa kas kütlesinin yanında podyumda sahne Show ve kararlılığı ilk Arnold CLassic ünvanını ona kazandırdı.

  2009 Arnold Claşsiç (Peri Masalı)

  Prejudging günü kai green hariç herkes soyunmuş harıl harıl ısınıyorlardı kai gene üst üste giyinik yere sabit bakar halde adeta transa geçmişti.Aynalar karşısında pozlarını veren diğer sporcular gözlerini ona kaydırmadan edemiyorlardı.

  Çok iddalı yarışmaya hazırlanan Victor Martinez ise çok diri iddalı bir o derecede kai den çekindiği her halinden belliydi.Victor un bacağından geçirdiği ameliyattan sonra bacak formu merak konusuydu işin onun tarafından kötü yanıysa kai green in en iyi yeri bacaklarıydı.

  Kai green nihayet üstünü çıkardığında ise sessizlik adeta bozuldu herkesin gözü ve kameralar ona çevrildi evet evet kai green gerçekten inanılmaz hazırdı ben kendisini pump room da gördüğüm an birinciliği kimseye vermiyceğini anladım çünkü o anda orda ısınan hiç bir vücutçu Kai green e rakip olamıycak gözüküyordu.Ancak podyum herzaman farklıydı ne olacağı orda belli olabilirdi.Ama sanki Kai bu sefer işi şansa bırakmamış gibi gözüküyordu.

  salonda medya bölümünde bana ayrılmış koltuğa gidemedim çünkü back stage de fotoğraf çekmesi için izin almış 3 fotoğrafçı basın mensubundan biri bendim hızlı bir şekilde back stage deki görüntüleri aldıktan sonra podyum önündeki medya için ayrılmış koltuğuma geçtim dikkatimi 3 vücutçu çekti birisi eski şampiyon victor du sakatlık dönemini hızlıca atlatıp çok iddalı geldiği yarışmada kütlesi derin görüntüsü nü zorunlu pozlara çok dikkatli vererek geçirdi ikinci vücutçu ise branch waren di gözlerime inanamadım içerdeki ısınma odasındaki branch gitmiş yerine depderin defnisyonu son noktasında adeta liflif kaş ayrımlarıyla izleyenleri yerinden zıplattı salonda branch in ismi çığlıklara karıştı ancak Kai green sahnede yerini aldığında ben dahil herkes gözlerine inanamadı bu çocuk hakikaten spor hayatının en müthiş fiziğini buraya taşımıştı gördüğüm an akşam yapılacak finallerde hız zorlanmıycağını düşündüm.

  Tek tek verilen zorunlu pozlardan sonra hakemlerin hazırladıkları listelerle vücutçular kıyas için çağrılacaktı bu tabiki akşam yapıcak final için ve sıralama için sonucu önceden tahmin etmek açısından çok önemliydi.

  ilk çağrılan vücutçular Elmoussawi, Martinez, Samuel, Greene, Warren, Freeman genelde ilk çağrılan vücutçular ilk sıralamalar için iddalı olanlardır ve ilk üç bunlar arasından çıkar.

  İkinci çağrılan vücutçular Jackson, James, Rockel, Shelestov işte bu sıralamadan hemen anlaşıldıki ilk sıralamalar için yani ilk 6 için mukayeseler başlamıştı ancak ilk 3 zaten hakemler tarafından belirlenmiş gibiydi.

  Üçüncü çağrılan gruptaki vücutçular Haley, Badell, Haidar bunlar ilk 6 olması zor olan vücutçülardı.

  dördüncü çağrılan grup ise ilk sıraları alicak vücutçülardı Victor Martinez, Kai Greene, Branch Warren, Toney Freeman

  Hiç birşey akşamki final için sürpriz gözükmüyordu bur çağrılan ve kıyas yapılan vücutçular doğru kararlar olarak gözüktü.

  Şimdi hakemler kafalarındaki son soru işaretlerini çözmek için vücutçüları gene gruplar halinde çağrıcaklardı ki artık bu son gruplar dereceye girenleri hemen hemen kesin belirleyecek olan gruplar olucaktı.

  Beşinci grup Moe Elmoussawi, Silvio, Dennis James, Shelestov arasında oldu hakemler bu gruptaki kıyaslarını hızlıca yaptılar.

  Altıncı grup için çağrılan vücutçular Moe, Freeman, Slivio artık kesinleşen bişey varsa hakemler için bu çağrılan vücutçülara göre ilk 3 kesinlikle kai branch ve victor olucaktı.

  Son grup çağrıldı veeeee Vic, Kai, Branch işte yarışmanın ilk üçü bu vücutçular arasında olucaktı artık bu kesinleşti herşey akşam yapılacak finale hazır oldu.

  FİNAL

  Final de artık hakemler son bir kaç şeyi görmek için dikkatli şekilde izlerler ancak prejudging de üç assağı beş yukarı sıralama hakemler için yapılmıştır büyük sürprizler olmadığı sürece sıralama kolay kolay değişmez.

  Final de arnold claşsic özel ödülü eskilerden mr olympia franco colomboya verildi kendisi çok esprili şekilde bir konuşma yaparak ödülünü arnold un elinden aldı ifbb başkanı santona bir konuşma yaptı tabiki arnold gene uzun sayılabilecek bir konuşma yaptı.Bunlar kimin umurundaydıki esas bizim merakla bekledimiz son yılların en iyi hazırlanmış vücutçülarının çarpıştığı bu yarışmada ne olacağı nı bekliyorduk.

  Kai green müthiş bir show yaptı bu güne kadar benim seyrettiğim tüm profesyonel yarışmalarda gördüğüm en iyi rutindi akrobası dans pozlar esneklik müzik seçimi mimikler kasların her anıyla seyirci ve hakeme yedire yedire sunulduğu bir rutinle kai mükemmel bir rutin yaptı artık birincilik için hiç bir engel arkasında kalmamıştı.

  ilk 6 açıklandı Moe El Moussawi Kai Greene Toney Freeman Silvio Samuel Branch Warren Victor Martinez şimdi bu 6 vücutçu arasındaki sıralama açıklanıcaktı ancak şimdi sıra posedown daydı vücutçular son kozlarını paylasıcak adeta podyumda birbirlerine meydan okuycaklar ve hakemler 6 sporcuyu sıralıycak ve 2009 arnold claşsiç in şampiyonu açıklanıcaktı.

  Hemen şunu belirtiyim gene gördüğüm en uzun posedown arnold claşsiç 2009 da yapıldı son anlarda bazılarının yere yıkılacak kadar bitkin düştükleri her hallerinden belliydi ancak bunu belli etmemeye çalışıp hakemleri son kez etkilemek için son enerjilerini harcadılar.

  İşte o an gelmişti artık sıralama belirlenicekti 6 inci Moe El Moussawi mou hiç şaşırmadan madalyasını almak için ortaya geldi ve seyirciyi selamlıyarak 15 bin dolarlık çekini aldı.

  5 inci Silvio Samuel o anda silvio ironman de kazandığı birincilikten olsa gerek derecesini hiç beyenmez bir halde madalyasını ve 30 bin dolarlık çekini aldı ve hemen madalyasını çıkardı ancak kısa sürede kendisini toplayarak tekrar geri taktı.Silvio bu kadar iyi hazırlanmış gladyotörler arasında bu sıralamaya niye şaşırdı anlamak güçtü EGO!!!!!

  4 uncu Toney Freeman evet toneyde pek memnun görünmemesine rağmen çabucak toparlanıp podyumda madalyasını alıp seyirciyi selamladı tabiki 50 bin dolarlık çekinide aldı.

  3 uncu kim olucaktı işte düğümün çözüleceği an gelmişti ben içimden Victor dedim ancak 3 unculuge branch waren çağrıldı branch gerçekten profesyonel yarış hayatının belkide en iyi yarışmasını çıkardı ve normal şartlarda birinciliğe çok yakın olması gerekiyordu ancak bu yarışma çok farklıydı 5 vücutçu birincilik için hazırlanmış ve iddalı gelmişti branch 3 uncu oldu.

  İşte ikinci açıklandı Victor Martinez evet KAİ GREEN BİRİNCİ OLMUŞTU VÜCUT GELİŞTİRME TARİHİNİN PERİ MASALI GERÇEKLEŞMİŞTİ.Bu imkansızlıklardan zorluklardan gelen sanatçı ruhlu vücutçu kişiliğine belkide çok ters bir karaktere sahip bu çalışkan çocuk en büyük ikinci madalyayı takmıştı.

  Salonda kimse birinciye şaşırmadı kıyas yapmadı hakkıyla adeta şoke söke kai kazanmıştı bu mucize çocuk kazanacağını ikincilik onun için iyi bir derece olmadığını aylar önce söylediğinde bir çok otorite onunla dalga geçmişti ama KAİ GREEN artık arnold claşsiç 2009 şampiyonu olarak ismini tarihe yazdırdı.

  Edip Toçsoy
  Vucutcu.coM

  2009 Arnold Classic Sonuçlar

  1 Kai Greene
  2 Victor Martinez
  3 Branch Warren
  4 Toney Freeman
  5 Silvio Samuel Saviour
  6 Moe El Moussawi
  7 Dennis James
  8 Sergey Shelestov
  9 Johnnie Jackson
  10 Ronny Rockel
  11 Gustavo Badell
  12 Ahmad Haidar
  13 Marcus Haley

  2010 Arnold Classic yarışması Kai Greene ve Phil Heath arasında geçti, ikinci kez şansını denemeye karar veren Phil Heath bu seferde Kai Greene duvarına çarptı ve tekrar ikincilikle yetindi.

  Arnold Classic 2010

  2010 Arnold Classic Sonuçlar

  1 Kai Greene
  2 Phil Heath
  3 Branch Warren
  4 Dexter Jackson
  5 Toney Freeman
  6 Ronny Rockel
  7 Roelly Winklaar
  8 Hidetada Yamagishi
  9 Melvin Anthony
  10 Robert Piotrkowicz
  11 Tarek El Setouhi
  12 Johnnie Jackson
  13 Sergey Shelestov

  Arnold Classic 2010

  PAYLAŞ
  Önceki makaleArnold Classic 2008
  Sonraki makaleArnold Classic 2011
  asdasd