Ana sayfa Antrenman Makaleleri Bacak Antrenmanı Önemi

Bacak Antrenmanı Önemi

2825
0
PAYLAŞ

Bacak antrenmanı birçok insan tarafından her ne kadar önemsenmesede estetik açıdan ve vücudunuzun diğer kas gruplarının gelişimi açısından oldukça önemlidir.Düşünsenize mükemmel bir üst vücut ama çelimsiz ve zayıf bacak kasları, gözünüzde çok kötü bir görüntü oluştuğunu görebiliyorum.Estetik açıdan olduğu kadar büyüme olarakta faydası oldukça fazladır.Vücudunuzda kas gruplarını çalıştırdığınız sırada büyümeyi sağlayan growth hormonu salgılanmaktadır.Vücudunuz büyük kas gruplarından olan bacak kaslarının çalışması sırasında bu oran daha çok artmaktadır.Bacak kasları ne kadar az ise göbekte ki yağ da o kadar fazladır. Yani göbek yağlarınızın olmaması için bacak kası yapmanız çok önemlidir.
Zayıf ve kassız bacaklar kötü ve çelimsiz bir görünüme sebep olmaktadır. Daha iyi bir görünüm için bacak kası yapmanız da fayda vardır.
Zayıf bacak yapısı diz ağrısına sebep olmaktadır. Ayrıca yalnızca diz aynı zamanda el ağrısına da sebep olmaktadır. Zayıf bacaklar ile spor yapmak, antrenman yapmak vücut direncini düşürmektedir. Vücut direncini düşürmesi nedeniyle de bel ve bacak ağrısı oluşturmaktadır.
5 Önemli Bacak Hareketi
Deep Sguat
Alt vücudun dengesini ve esnekliğini artıran derin sguat; hem kalça hem de bacak için çok faydalı bir harekettir. Kalçaların sıkı ve güzel olmasını sağlarken, bacaklarda da kas oluşmasını sağlamaktadır. Hem ön hem de arka bacakta kas oranını artıran sguat fit bir görünüme sahip olmanız için önemli bir etkendir.
Deadlift
Hem yağın yakılması için hem de ön ve arka bacaklardaki kasın hızlı gelişimi için önemli olan bir harekettir. Teknik bir hareket olmasına rağmen basit bir hareket olduğu için de kolay yapabilir ve kolay bir şekilde kaslarınızı geliştirebilirsiniz.
Laktat
Vücutta ki yağlarda bölgesel erime diye bir durum söz konusu değildir. Bölgesel erime teknikleri uygulanamaz. Ancak laktat ile vücudunuzda orantılı bir erime işlemini sağlayabilirsiniz.
Uzun Süreli Koşmayın
Uzun süreli koşarak bacaklarınızın daha kaslı olacağını sanmamalısınız. Vücut kaslarınızı yormanız veriminizi artırır. Ancak yağ erimesi konusunda ve kas yapma konusunda fayda sağlamamaktadır.
Tek Bacak Çalışın
İki bacak ile yapılan sporlar yerine tek bacak ile yapılan sporlar kas gelişiminde çok daha fazla etkili olmaktadır.

asdasd