Ana sayfa Sporcu Gıdaları BCAA Kullanımı

BCAA Kullanımı

2768
0
PAYLAŞ

Bcaa whey kadar kullanılmasada en az whey protein kadar önemli bir supplementtir.Daha önceki yazımızda Bcaa’nın ne olduğunu ve faydalarını belirtmiştik bunların arasında en önemli olanı protein sentezini başlatmasıdır.Peki bcaa nasıl ve ne zaman kullanılmalıdır.

 Bcaa Ne Zaman ve Ne İçin Kullanılır;

Bcaa vücutta yorgunluk hissettiğinizde bu yorgunluğun atılmasında, antrenman kapasitenizin arttırılmasında ve kasların onarım süreci gibi dönemlerde kullanılır.Bu dönemler antrenman öncesi kullanım, antrenman sırasında kullanım ve antrenman sonrası kullanımdır.

     Antrenmandan Önce Kullanım;

Yoğun antrenman dönemlerinde antrenmanlarınızın iyi geçmesi ve etkili bir antrenman yapabilmek için kullanmak istiyorsanız aç karnına antrenmandan 30 dakika kadar önce kullanabilirsiniz.Bu kullanım şekli çok az tercih edilmektedir.

Antrenman Sırasında Kullanım;

Antrenman sırasında bcaa kullanımı özellikle çok yoğun geçen antrenmanlarda ve antrenmanın daha çok ağırlaştığı bir dönemde kullanılmaktadır.Antrenmanın en etkili ve zor olduğu dönemden 10 dakika kadar önce bcaa kullanmak çok etkili olmaktadır ve antrenmanın sonunu başarılı bir şekilde getirebilmeniz için faydası çok büyüktür.

Antrenman Sonrasında Kullanım;

Antrenman sonrasında yıpranan kas dokularının onarımı için bcaa kullanımı tercih edilmektedir.Bu dönemde whey ve besinler ile geçirilmesinin daha etkili olduğunu düşünmekteyiz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

asdasd