Beta Alanin Nedir?

  2049
  0
  PAYLAŞ

  Spor yapmadan önce alınan bir aminoasit türü olan supplemente beta alanin denir. Sporcuların en çok kullandığı aminoasit bileşimlerinin başında gelmesinin en temel sebebi ise yorgunluğu azaltarak kişiye güç, kuvvet ve direnç vermesidir. Gücü kuvveti yerine gelen sporu idman yaparken yaptığı set sayılarını da artırabilir ve bu sayede daha etkili idmanlar yapabilir. Kaslar bu aminoasit sayesinde daha direnişi hale gelince daha fazla yapılan egzersiz vücuda kas inşası olarak geri dönmektedir. Bu yüzden beta alanin günümüzde vücut geliştirme ile uğraşan çoğu sporcu tarafından bilinmekte ve kullanılmaktadır.

  Beta alanin maddesi bileşim olarak kreatin maddesiyle benzerlik gösterse de yapısal olarak bu ikisi birbirinden tamamen farklıdır. Bu iki farklı bilişimin bir arada kullanılması ise sporcu arkadaşlarımız için daha faydalı olacaktır. Çünkü bu iki madde vücutta kana karıştığında vücuda ekstra bir güç ve enerji sağlayacak bu da yapılan sporun kalitesini artıracaktır.

  Beta alanin nasıl kullanılmalıdır?

  • Beta alanin nedir sorusuna cevapladıkça sonra sıra bu bileşimin nasıl kullanıldığına gelecektir. Çünkü kişi kendine uygun dozda kullanmadığı takdirde bu üründen her hangi bir fayda göremez. Bu maddenin az kullanılması da çok kullanılması da kişiye fayda sağlayamacak, kişi gerçek faydayı sadece vücudu ile orantılı şekilde kullanılırsa alacaktır. Kullanılması gereken miktar ise 2 gram ile 5 gram arasında kişinin vücut kilosuna göre değişiklik göstermektedir. Kişi bu gram hesabını vücudunun verdiği reaksiyona göre kullana kullana belirlemelidir. Yani bir arkadaşınız 3 gram kullanarak vücudunu geliştirdi diye sizin de 3 gram ile bu vücuda ulaşmanız mümkün değildir. Siz ancak kendinize ideal gram hesabı ile istediğiniz vücut yapısına ulaşabilirsiniz. Bu tamamen vücudun bu aminoasite verdiği reaksiyonlar ilgili bir durumdur.

  asdasd