Ana sayfa Sağlık Bıçak Sırtında Yaşamak

Bıçak Sırtında Yaşamak

1998
0
PAYLAŞ

Unutmayın; bu sporda nereye gelirseniz gelin pozitif anlamda, ya da kaç birincilik alırsanız alın hiçbir şey sağlığınızdan önemli değil.Beslenme ve bodybuilding tamamen iç içe olan bir konudur. İyi ve doğru şekilde beslenmezseniz kesinlikle ileri gidemezsiniz, ülkemizde birçok profesyonel müsabık sporcu sadece yarışma hazırlık dönemlerinde doğru beslenip onun dışındaki dönemde tamamen obeziteye davetiye çıkartırcasına ne isterlerse yiyorlar. Ağır antrenman programlarının yanında yüksek oranda karbonhidrat zararlı yağlar ve şekerli gıdaları devamlı tüketmeleri hormon sistemlerinden bütün iç organ düzenlerine kadar olumsuz yönde etkileniyor. Buna paralel olarak bir çok zararlı kullanılması doğru olmayan anabolic, androjenic ve testesteron tarzı ilaçları bilinçsiz şekilde tüketiyorlar. Bu steroidler zaten kendi başlarına zararlı oldukları gibi bu şekilde yanlış bir beslenme ile birleşince kan basınçları çok yükseliyor karaciğerleri ve böbrekleri alt üst oluyor ve kolesterol miktarları tavan yapıyor.

Son 5 yılda bakıldığında dünyada bir çok profesyonel atlet düzgün diyet yapmalarına rağmen aşırı derecede steroid kullandığı için hayatını kaybettiler ve genelde ölüm sebepleride kalp krizi. Kaldı ki ülkemizde bu işe gönül veripte düzgün dogru beslenmeden bunları alan bir sürü sporcu mevcut.Bu sporda nereye gelirseniz gelin pozitif anlamda ya da kaç birincilik alırsanız alın hiç bir şey sağlığınızdan önemli degil. Steroidler vücudunuzu içerden kemirdiği gibi psikolojik olarakta size bir sürü zarar verirler ve bu durum zamanla kronik bir hal alır. Takıntılı bir insansaniz 10 misli takıntılı ve öfke kontrolünüzde 10 misli daha kontrolsüz olurusunuz. Kısacası psikolojik olarak kötü olan bütün özellikleriniz katlanarak artar.

Unutmayın, bu işi sağlıkla yapmanin zevki bambaşkadır. Son donemde Nasser El Sonbaty, Ed Van Amsterdam, Art Artwood gibi bir çok Amerikalı ve Avrupalı profesyonel atlet vefat etmişlerdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

asdasd