Biceps Egzersizleri

  2330
  0
  PAYLAŞ

  Alt kısımda yazılı olan biceps hareketleri ile bicepslerinizi ortaya çıkarabilir ve kol kaslarınızı oldukça dolgun gösterebilirsiniz. Şimdiye kadar birçok beslenme ve egzersiz programı deneyim yine başarılı bir sonuç alamadınız mı? Bu durumda ya beslenmenizde ya da egzersiz programınızda bir sıkıntı olduğunu söyleyebiliriz. Birazdan vereceğimiz egzersizler sizi oldukça etkili bir sonuca ulaştıracaktır.Egzersizleri 4 set ve 8-12 tekrar aralığında uygulayabilirsiniz, İşte kısa sürede güzel sonuçlar alacağınız en etkili 5  biceps hareketi;

  İşte O Egzersizler

  • Curls Hareketi: Curls hareketi hakkında bicepsin tüm kasılmalarını içeren en etkili ve mükemmel hareket olduğu konunda yorum yapan uzman sayısı oldukça fazladır. Curls hareketi bir bençin ucuna oturularak yapılmaktadır. Aslında oturularak ve dambılla yapıldığı için seated dumbell curl hareketi olduğu söylenebilir. Vücudumuzdaki bütün kol kaslarını çalıştırmaktadır. Curls hareketinin etki ettiği kaslar; brachialis, brachioradialis, biceps ve anterior deltolis ana şeklinde sıralanabilir. Ayrıca üst pektoral kaslarını da çalıştırır.
  • Hammer Curl Hareketi (Çekiç Hareketi): dambılla yapılan ve yeni başlayanlar için uygun bir ön kol hareketidir. Alternatif çekiç hareketi olarak da bilinmektedir. Bu hareket brachioradialis, biceps ve brachialis kaslarınızı geliştirmenize yardımcı olur.
  • Barbell Curl Hareketi (Halter İle Curl): vücut geliştirmeye yeni başlayanlar için uzak durulması gereken bir harekettir. Diğerlerinden farklı olarak dambılla değil halter ile yapılmaktadır. Ön kol kasınızın gücünü arttırmaya yardımcı olur.
  • İncline Barbell Curls Hareketi: bu hareket yukarı eğimli sehpaya yüz üstü uzanarak halter ile yapılır. Ön kol kollarınızı geliştirir. Yeni başlayanlar için uygulanabilir bir harekettir.
  • Konsantre Curl Hareketi: curls hareketine göre biraz daha yalıtılmış bir harekettir, çünkü curls hareketinin çalıştırdığı kasların birçoğunu çalıştırmaz. Curls hareketindeki gibi bir bençin ucunda yapılmaktadır. Öncelikli olarak biceps kaslarına etki etmektedir. Sonrasında ise brachialis ve brachioradialis kaslarını çalıştırır.
  PAYLAŞ
  Önceki makaleBesin Takviyesi
  Sonraki makaleFonksiyonel Kuvvet Antrenmanı
  asdasd