Bölgesel Yağ Yakımı

  2594
  0
  PAYLAŞ

  Bölgesel olarak yağ yakmak mümkün müdür?

  Bölgesel olarak yağ yakmak vücuttaki mevcut olan yağ oranını düşürmemizle beraber bölgesel olarak da incelmemizdir. Çeşitli karın hareketleri yaparak karın bölgemizden bölgesel olarak incelmemiz gerçek değildir. Karın egzersizi yaparak o bölgede bulunan karın kaslarını çalıştırıp geliştirmek, bu gelişim sırasında sadece bütün vücudumuzda bulunan genel yağlardan enerji elde eder. Karın bölgemiz incelmez. Ya da kilolu bayanlarda triceps çalışarak kolların incelmesi mümkün değildir. Kolların incelmesi için, belimizin incelmesi için ya da basenlerimizdeki yağın gitmesi için sporla beraber güzel bir diyet programı uygulamak gerekiyor.

  Beslenmemiz dolayısıyla aldığımız yağların depolanması ve yakılması tamamen genetiğimiz ve cinsiyetimizle de alakalıdır. Bayanlar fiziksel olarak yağ depolamaya daha yatkındır. Ya da mezamorf bir erkek antrenman yapmasa da yağ yakıp kas gelişimine daha yatkındır.

  Kısacası bölgesel yağ yakımı kocaman bir yalandır. Vücut yağ yakacaksa bu her bölgeden topyekün yağ yakmak olacaktır.

  Yazdığım yazılar tamamen kendi bilgim, okuyup araştırdığım ve de tecrübe ettiğim bilgilerdir. Yine de beslenme, antrenman ve supplement seçimi kişiden kişiye değiştiği için uygulamadan önce bir hocaya danışmanız sizin için daha iyi olur. FAZLIC

  PAYLAŞ
  Önceki makaleMultipower Whey Protein Tozu 2250 gr
  Sonraki makaleYumurta

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  asdasd