BSN True Mass Gainer 2610 Gr İnceleme

  5171
  0
  PAYLAŞ

  Protein tozu genel olarak sporcuların kullandığı günlük ihtiyaç duyulan protein miktarının hızlı bir şekilde alınmasına yarayan gıdalardır. Bu gıdalar içerisinde yoğun miktarda protein karbonhidrat ve kas gelişimine fayda sağlayan birçok madde barındırmaktadır. Bu nedenle bir sporcu bir ölçek protein tozu aldığında kısa süre içerisinde ihtiyacı olan protein miktarını karşılamış olur. Normalde sporcular ihtiyaç duyulan protein miktarını karşılamak için bol miktarda protein içeren yemek yemeli ve yemeğe gün içerisinde en az 1,5-2 saat zaman ayırmalıdırlar. İşte protein tozlarının bu kadar sık tercih edilmesinin temel sebebi budur. Vücut geliştirme sporu ile uğraşan kişilerin tercih ettiği protein tozları vücudun fit olmasına ve daha kası bir görünüm kazanmasına yardımcı olmaktadır. Whey ve kazein ve hidrolize gibi çeşitleri olan protein tozları tam olarak istenilen amaca yönelik fayda sağlamakta ve sporcuların ihtiyaçlarına göre kullanılmaktadır. Peynir altı suyundan yapılan protein tozları içerisinde birçok kas gelişimine katkı sağlayan madde de bulundurmaktadır. BSN True Mass Gainer 2610 Gr birçok sporcunun tercih ettiği kaliteli bir protein takviyesidir. Birçok kullanıcının memnun kaldığı ürün, vücudun fit bir görünüm kazanmasına ve kasların daha hızlı gelişmesine yardımcı olmaktadır. Piyasada birçok protein tozu bulunmasına rağmen BSN True Mass Gainer 2610 Gr hem uygun fiyatıyla hem de içerisinde barındırdığı birçok takviye ile en fazla tercih edilen protein tozları arasında yer almaktadır.

  İçerik ve Performans

  Öncelikle şunu belirtmekte fayda var, insan sağlığına zararı olan ve sağlığınızı olumsuz yönde etkileyecek olan bir madde ürünün içerisinde yer almamaktadır. Son dönemlerde bazı ürünlerde GDO’ya rastlanmış ve tüm dünyada GDO’lu ürünlerin tüketilmesinden kaçınılmaya başlanmıştır. Bunun neden ise uzun vadede sağlığa zarar vermesi ve insan hayatını olumsuz yönde etkilemesidir. Ürünün içerisinde kesinlikle GDO bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra hayvansal gıda ve koruyucu da içermeyen protein tozu, bu yönüyle sporcuların gönül rahatlığı ile kullanabileceği bir takviyedir. Domuz katkı maddesi ve Aspartam da içermeyen BSN True Mass Gainer 2610 Gr istenmeyen ve insan sağlığına zararlı maddelerden yoksundur. Protein tozu içerisinde çeşitli miktarlarda kas gelişimini olumlu yönde etkileyen madde bulundurmaktadır. Bunlar; enerji, yağ, kolesterol, sodyum, potasyum, lif, şeker, protein, A vitamini, kalsiyum, fosfor, C vitamini, demir ve magnezyum’dur. Protein, kalsiyum ve fosfor bakımından oldukça zengin olan ürün spordan önce veya spordan hemen sonra alınmalıdır. 3 ölçek yani 165 gr kullanılması tavsiye edilen ürün antrenmandan yaklaşık 45 dakika önce kullanılmalıdır. Ürünü 450 ml süt veya su ile karıştırarak tüketebilirsiniz. Bu tamamen size kalmış bir durumdur. Ancak başlangıç seviyesinde tüketilmesi gereken miktar 3 ölçektir ve antrenmandan önce kullanılacaksa mutlaka antrenmandan 45 dakika önce alınmalıdır. 45 dakika önce alınmasının sebebi ise protein tozunun hızlı bir şekilde kana karışmasıdır. Protein tozu kullanmayan bir sporcunun ise besinin emilip kana karışması için yaklaşık 3 saat önceden yemek yemesi gerekmektedir. Bu nedenle protein tozu kullanımı hem pratik hem de sporculara büyük kolaylık sağlamaktadır.

  Lezzet ve Kullanım Kolaylığı

  Tat olarak gayet güzel bir lezzete sahip olan BSN True Mass Gainer 2610 Gr, diğer protein tozlarına göre daha tatlı ve lezzet olarak da daha güzeldir. İçerisinde barındırdığı şeker nedeniyle tatsız veya sporcuların kendini zorlayarak içtikleri protein tozlarına göre çok daha rahat içilebilmektedir. Üstelik BSN True Mass Gainer 2610 Gr’ı su veya tercihinize göre süt ile karıştırarak rahatlıkla içebilirsiniz. Bu da kolay bir şekilde protein tozu almanıza yardımcı olmaktadır. Eğer spora yeni başladıysanız başlangıç seviyesi için önerilen 3 ölçek yani 165 gr protein tozunu 450 ml su veya süt ile karıştırarak içebilirsiniz. Antrenmandan 45 dakika önce protein tozu alırsanız en etkili şekilde kas gelişimine fayda sağlamış olursunuz. Hızlı bir şekilde emilen ve kana karışan ürün antrenmandan vücudunuzun en iyi şekilde fayda sağlamasına yardımcı olur. Bu nedenle başlangıç seviyesinde bu şekilde ürünü kullanabilirsiniz. Yine orta seviye içinde başlangıç seviyesindeki kullanım şekli önerilebilmektedir. Antrenmandan 45 dakika önce ve antrenmandan hemen sonra 3 ölçek yani 165 gr BSN True Mass Gainer 2610 Gr kullanmanız gerekmektedir. İleri seviyede ise 3 ölçek protein tozunu 450 ml su veya süt ile karıştırarak antrenmandan 45 dakika önce, antrenmandan hemen sonra ve gece yatmadan önce almanız gerekir. Yani ileri seviye sporcular için ürün günde 3 defa kullanılmaktadır. Böylece en iyi şekilde protein tozundan fayda sağlayabilirsiniz.

  Fiyat ve Bulunabilirlik

  İnternet üzerinden ve sporcu takviye gıda ürünleri satan mağazalarda rahatlıkla bulabileceğiniz ürün fiyat performans açısından da gayet kaliteli bir üründür. Piyasa fiyatı yaklaşık 170 TL olan BSN True Mass Gainer 2610 Gr, bulunabilirlik açısından da gayet iyi bir üründür. Diğer protein tozlarına göre daha uygun fiyatlı ve içerik açısından da gayet iyi olması nedeniyle çok sayıda vücut geliştirici tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca vücut geliştirme sporu ile uğraşmayan ancak normal kilosundan daha zayıf olan kişiler tarafından da bu ürün tercih edilmektedir. Düzenli ve kuralına uyularak tüketildiği takdirde haftada 2,5-3 kilo aldıran ürün kilo almak isteyen kişilerin de tercih ettiği bir üründür.

  Kullanım Tavsiyesi

  Başlangıç, orta seviye ve ileri seviye sporcular için her kullanımda 3 ölçek yani 165 gr BSN True Mass Gainer 2610 Gr kullanımı önerilmektedir. Başlangıç ve orta seviyeler için günde 2 defa kullanılan ürün ileri seviye sporcular için 3 defa kullanılmalıdır. 450 ml su veya süt ile isteğe göre karıştırıp rahatlıkla içebilirsiniz.

  İnceleme Özeti

  İlk defa protein tozu kullanacak kişiler için gayet mantıklı bir seçim olan BSN True Mass Gainer 2610 Gr hem kas gelişimini hızlandırmak hem de kilo almak isteyen kişiler için oldukça mantıklı bir seçimdir.

  asdasd