Çift Bölge Antrenman Sistemi

  5336
  0
  PAYLAŞ

  Çift Bölge Antrenman

  Vücut geliştirmek için yapılaması gerekenlerin dışında belirlenen bu günlük programa tam olarak uymak çok önemlidir.Çift bölge antrenman sistemi iki kas grubunun aynı gün çalıştırıldığı bir antrenman sistemidir. Çift bölge antrenman sistemi, vücudun her yerinin çalışmasını sağlayan oldukça etkili bir antrenman türüdür. Çift bölge antrenman sisteminin ilk gün egzersizi olarak belirlenen göğüs kası, biceps ve abs denilen hareketleri yoğun bir şekilde uygulamak çok önemlidir. İlk gün gösterdiğiniz performansta oldukça önemlidir, çünkü ilk gününüz nasılsa öyle gidersiniz. Çift bölge antrenman sistemi programının ikinci gününde ağırlıklı olarak sırt çalışması yapılmalı, triceps ve abs’ye devam edilmelidir.

  Çİft bölge antrenman sisteminin yararları bu program kuralları gereği beslenme ve uyku düzeniniz bozuksa bu düzene girecektir. Bu programda ağırlık ön plandadır ve programın sonlarında hedeflediğiniz vücuda kavuşabileceksiniz. Çift bölge antrenman sisteminin yararları olarak söylenebilecek diğer şey ise kaslarınız güçlendikçe vücudunuzun yağ dengesi düzene girer ve kaslarınız artarak, yağlarınız azalır bu şekilde daha sağlıklı ve daha güçlü olabilirsiniz. Günlük olarak daha çok kasınızı çalıştırdığınız için hedeflediğiniz vücudunuza tek bölge antrenmanda olandan daha kısa sürede kavuşursunuz bu da çift bölge antrenmanın yararları arasında gösterilebilir.

  Çift bölge antrenman sistemi nasıl uygulanır, öncelikle denemeler sonucu elde edebileceğiniz kendi vücudunuza uygun programı bulmakla başlayabilirsiniz.Çift bölge antrenman sistemi için bir örnek verecek olursak; birinci gün, göğüs-biceps ikinci gün omuz sırt üçüncü gün sırt ve bacak bölgelerini birlikte çalıştırabilirsiniz.Bir sonraki antrenman programlarında bu kombinasyonları aldığınız verime göre de değiştirebilirsiniz. Daha sonra size verilen programa uygun bir şekilde hiçbir aksatma yapmadan gerçekten tam sonuç alabilmek istiyorsanız harfi harfine uymanız gerekmektedir. Çift antrenman sistemi nasıl uygulanır, yazımızın başında sağdığımız günlere yayılan egzersizin devamında üçüncü gün olarak omuz çalışmaya ve bacaklarınızın vücudunuza uygun çalışmasına özen göstermelisiniz. Dördüncü ve beşinci günlerde ise aynı tarzda devam ederek omuz, bacak ve vücudunuzun diğer kısımları için çalışmalara özen göstermeniz gerekmektedir. Çift bölge antrenman sistemi nasıl uygulanır konusundaki bir diğer önemli husus ise günde 8 saat uyumanız gereklidir.

  PAYLAŞ
  Önceki makaleBüyüme Hormonu
  Sonraki makaleDiyet Mi? Doğru Beslenme Mi?
  asdasd