Ana sayfa Antrenman Makaleleri Devasa Kollar 2

Devasa Kollar 2

1990
0
PAYLAŞ

Devasa tricepsler

Bizim kültürümüzde en yüksek değer verilen kabiliyet yüksek derecede kilo kaldırabilmektir.Bu bench press olabilir , military press olabilir , barbell incline ve yada decline olabilir ve yada sadece 3 basamaklı ağırlıkları kaldırmak olarak yorumlanabilir. Demir dünyasında ciddi ağırlık kaldırabilmek cok değerli bir kaynak ve prestijdir.Gerçek hayvanlar bilirler ki , çok şaşırtıcı ve şok verici kuvvet gösterebilmek için hareket antrenmanlarında en ufak nokta bile gözden kaçırılmamalıdır.İnsanlar biliyorlar ki inanılmaz ağırlıkları kaldırmak için büyük değerde ikinci kas gruplarına ihtiyaçları vardır evet duydunuz beni eğer büyük adamlarla press yapmak istiyorsan çok büyük kuvvetli eşek kadar kuvvetli triceps ler senin ihtiyacın olandır bunlar sana gereklidir.

İlk ve en önce bizler vücutçuyuz ve bizim işimiz de insanın vücut formu ve çalışkanlığı el ele gidiyor.

Üst kolun Üçte ikisi tricepsdir bu yüzden tricepslere en çok önem verilmelidir. At nalı şeklindeki kaslarımız ve etlerimiz sallanır bizim arka kollarımızdan ve hiçbir şey çok büyük triceps ler gibi giydiğimiz tişörtlerimizi dolduramaz.Büyük tricepsleri olmadan bir vücutçu hiç bir zaman kendini 50 santim kollara sahip olma hayaline ulaştıramaz. Tricepsleri acayip büyük ağırlıklarla çalıştırmalı ve de süper setlerle yakmamız lazımdır bu hiç güzel olmayacak ama bu çılgın oyunda zaten inanın hiçbir şey güzel değildir…

Egzersiz 1: Triangle Bar Cable Pushdowns

Bu egzersiz bir kaç tane amacı vardır ilk olarak triceps leri ve dirseklerinizin ısınmasını sağlar ikinci olarak triceps leri izole ediyor ki onlar o ağırlığı kaldırabilmek için sadece kendi başlarına çalışsınlar.Üçüncü olarak biomechanically olarak seni avantajlı bir pozisyona koyar ki bunun sayesinde sakatlanmalar olmadan çok yüksek miktarlarda ağırlık kaldırabilirsin.

Yüksek açıya sahip aparatı tutarak sırtınızı da dik tutarak ve de dirseklerinizi sıkıca yanlarda tutarak yavaş yavaş ağırlığı 5 set uygulayın ve kiloları her sette yükseltin.En hafif ağırlıkları kullandığın setinde 20 tekrar yap kollarını koparcasına ful aç ve kapa en ağır setinde de minimum 6 set en fazla 8 tekrar yap.

Egzersiz 2: Kafatası ezilmesi

Bu egzersiz bir insana dikkatli uygulamazsa zarar verebilecek bir harekettir. Ez curl bara kendine hakim olabileceğin kadar ağırlık koy ve bu 12 kolay tekrar yapabileceğin bir ağırlık olsun, çalışma arkadaşın sana barı versin, Bench sehpasında düz yat ve ellerini altı inch aralıklı koy bara kollarını havaya dimdik kaldır dirseklerin burun ve göz seviyesi arasında olması lazım ve yavaş yavaş barı indir alnına kadar ve yeniden kaldır çok dikkatli ama hızlı bir şekilde yavaş yavaş bu ağırlığı iki set boyunca yükselt ikinci sette 10 tekrar üçüncü sette altı tekrar yap.

Egzersiz 3: Süperset: Unilateral Overhead Dumbbell Extensions w/ Dumbbell Kickbacks

Orta derece bir ağırlık dumbell seç bir kolu dimdik tepeye yükselt yavaş yavaş o dumbeli indir tam kafanın arkasındaki bir noktaya indir ve yeniden havaya doğru yükselt . kasıtlı olarak triceps ini strech edip ve sıkarak yap bunu şimdi öbür kolunla aynısını yap.Şimdi durmadan dumbele ı ilk başladığın koluna geri getir ve öne doğru eğil ve dumbbell kickback yap , yavaşça ağırlığı aşağı doğru indirerek dirseğini sıkıca yanında iken tut ve ondan sonra yeniden kuvvetle it geriye bunları yaparken tabi kafanda görmen lazım ki triceps ini sıkarken bu ağırlığın yer çekimine karşı nasıl bir güçle karşı koyduğunu kafanda canlandır şimdi öbür el içinde aynısını yap.Bu uygulamayı iki kez daha yap ve 8 tekrarın altına düşme bunu süper setin her etabında uygula.

Egzersiz 4: Rope Cable Pushdowns

Şimdi sadece ip ekini seç ve başla nerdeyse ilk hareketteki aynı formu kullanacaksınız birinci pushdown egzersizinde olduğu gibi ama şimdi ipin sağladığı esneklik avantajını kullanarak size bu itme ve boşalma hareketinde büyük avantaj sağlayacak.Sen 3 set yap ve 12 tekrardan az olmamak şartıyla yap. Her setin 12 ci tekrarında yani son tekrarda kollarını aşağıya gerdiğin an içinden 20 ye kadar say ve bekle ondan sonra ağırlığı bırak her setin sonunda senin tricepslerin zonklıycak ve senin tricepslerinin içinde yırtıklar oluştukça bütün vücudun tir tir titreyecek.

Eğer tahmin bile edemeyeceğin ağırlıkları kaldırabilmek istiyorsan ve en büyük tişörtlerinin kollarını strech etmek istiyorsan o zaman sana devasa tricepsler lazım hiç bir hayvan bizim vahşi ormanımızda onlarsız olamaz… Bu hayatta en kuvvetli ve dayanıklı olan kazanır ve hayatına devam eder…Sen avlandığın yemeğimi yemek istersin ve yada senden daha aç olan bir hayvana yem mi olmak istersin??? seçenek senin…

Edip Tocsoy – Vucutcu.coM

asdasd