Diyet Mi? Doğru Beslenme Mi?

  2183
  0
  PAYLAŞ

  Çoğumuz çikolatalara hayır diyemeyiz. Önümüzde duran baklava dilimlerini reddetmekte o kadar kolay olmuyor. Bir de işin içerisine kızartmalar da girince yeme de yanında yat. Ama maalesef ki tüm bu masum görünen yiyeceklerin aslında vücudumuza çok fazla zararları vardır. Yediğiniz bir çikolata size o an mutluluk sağlayabilir ama uzun vadeli olarak size mutsuzluk getirecektir. Çikolata ya da benzeri tatlılarla birlikte gelen kilolar birçok sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor. Bu tür çok kalorili ya da çok yağlı yiyecekleri küçük porsiyonlar halinde tüketirseniz size çok zararı olmayacaktır. Ama küçük miktarlar dahi olsa her gün tüketilmeyerek haftada bir kez tüketilmesi zararını anca minimuma indirecektir. Diyet mi? Doğru beslenme mi? sorusuna gelecek olursak, ağır ve sizi bu kilo verme işinden soğutacak diyetler yerine doğru beslenmeye yönelerek hem zorlanmadan kolay kilo vermek hem de daha keyifli bir şekilde formunuza kavuşmak mümkündür.

  Doğru Beslenmenin Önemi

  Gün içerisinde tükettiğimiz yiyeceklerin çoğu sağlıksız yiyeceklerdir. Bunun önüne geçmek için hala çok geç kalmış sayılmazsınız. Doğru beslenmeyle kolay kilo vermek için öğünlerinize ve bu öğünlerin saatlerine dikkat etmelisiniz. Doğru beslenmeye vitamin değeri yüksek sebzeler ve meyveler tüketerek, yağlı ve şekerli yiyeceklerden uzak durarak başlayabilirsiniz. Vücudunuz alıştıkça daha iyi hissetmeye başlayacak ve siz farkına varmadan zorlanmadan kolay kilo vermeye başlamış olacaksınız. Vücudunuzun hafiflediğini ve daha dinç hissettiğinizi  her gün fark edeceksiniz. Bu şekilde daha hızlı kilo vermek istiyorsanız yediklerinizin yanında günlük yaptığınız egzersizlere de önem vermelisiniz. Eğer bir egzersiz programınız yoksa, spor salonlarına gidecek vakitte bulamıyorsanız evde uygulayacağınız basit egzersizlerle vücudunuzun tamamını çalıştırarak hızlı kilo vermek mümkündür. Bu egzersizlerin yanında günlük yaklaşık en az yarım saat yürüyerek hızlı kilo vermek için yine sağlıklı ve güzel bir seçim olacaktır.

  Uğraştırıcı ve doygunluk hissi vermeyecek olan zayıflama diyetleri yerine doğru beslenmeye yönelip bunu sporla desteklemek ve kısa zamanda güzel sonuçlar aldığınızı görmek sizin motivasyonunuzu arttıracaktır. Unutmayın ki zayıflama diyetleri uygulayarak ve aç kalarak sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz mümkün değildir. Ağır diyetler uygulayarak belki kısa zamanda sonuç alırsınız fakat bu sonuç uzun vadeli olarak kalıcı olmaz. Kısa zamanda eski kilolarınızı alırsınız ve motivasyonunuzun çoğu kaybolur. Çoğu zaman verdiğiniz kilolar yağ değil kas olur, bu da sağlınızı olumsuz etkiler. Zayıflama diyetleri yerine besleyici ve sağlıklı sebze ve meyveler tüketerek, doğru beslenerek, spor yaparak kısa zamanda güzel ve kalıcı sonuçlar elde ederseniz. Yine de diyet yapmak istiyorsanız herhangi bir diyeti sakın kendi başınıza uygulamaya kalkmayın, bir diyetisyen gözetiminde uygulayın.

  PAYLAŞ
  Önceki makaleÇift Bölge Antrenman Sistemi
  Sonraki makaleDukan Diyeti
  asdasd