Doğal Yollar İle Vücuttan Su Atma

  2673
  0
  PAYLAŞ

  Vücut yağ oranı ve vücuttaki su oranları birbirine karıştırılmamalı. Bunlar ayrı 2 şeydir. Vücudumuzda ki su bir diğer adı da ödemdir. Vücudumuzda ki yağ oranını düşürdük ten sonra ise vücudumuz da bulunan su oranlarını düşürmemiz gerek. Şeker, tuz ve karbonhidratlı yiyecekler den uzaklaşmamız gerek. Şeker ve tuzun vücuda verdiği zarar herkes tarafından bilinmektedir. Vücudumuzda bulunan suyu atmak için yine tuz ve şekerden uzaklaşmamız gerek. Günlük limiti aştığımız zaman su oranı artmaktadır. Bu sorunu engellemek için sadece yemeklerinizde az tuz konulması ya da hiç koyulmaması gerekmektedir ve karbonhidratlı yiyeceklerden uzak durmanız vücudumuzdaki su yani ödemi atmamızda büyük rol oynayacaktır.

  Vücuttan Su Atmak İçin Alternatif Yöntemler

  Sağlık probleminiz yok ise kiraz sapı, ısırgan otu, funda yaprağı ve biberiye yapraklarından faydalanabilir ve doğal yolla ödem atılmasında yardımcı olunur.

  Su içmeye özen gösterin, sadece ödem atmak için değil tüm sağlık sorunları fazla su içmememize dayanıyor. Alkollü ve asitli içeceklerden uzaklaşmak gerekir.

  Uyku problemleri de vücutta ki suyu tetikler. Ortalama 7-8 saat uyumanız gerek. Aksi halde ödem problemleri çıkmaya başlar ve tetikler.

  Düzenli evde ya da dışarda egzersizler yapın. Sıvı dengenizi düzeltir ve fiziksel aktivite yapmış olursunuz.

  Gün içerisinde ise yoğurt yemek vücutta su kalmasını engeller ve sindirim sistemimizi çalıştırarak vücuttaki ödemi atmaya başlar.

  Kiraz sapı da vücuttan su atmak için etkili bir yöntemdir.Aktarlardan rahatlıkla bulabileceğiniz kiraz saplarını 4-5 dakika kadar suda kaynatarak tüketebilirsiniz.

  Vücutta suyun tutulması sebeplerinin başında metabolizmanın çalışmaması, idrar yolu enfeksiyonları, ter bezlerinde meydana gelen rahatsızlıklar ve hormon bozuklukları gelmektedir. Bu sebeple doğal yöntemleri denemeden önce doktora başvurmakta fayda vardır. Spor sırasında fazla su içimi iç organları yorar ve performans düşüklüğüne sebep olur bu sebeple spor sırasında vücuda alınan suyun vücuttan atılması zor olabilmektedir.

  asdasd