Dövüş Sporlarıyla Beraber Vücut Geliştirme Yapmak

  2683
  0
  PAYLAŞ

  Boks, tekvando, güreş yada kung fu. Bu tarz dövüş sporları yapan sporcular bilir ki kasın esnekliği kesinlikle önemlidir ve sakatlığın engellenmesi için yeterli strech yapılmalıdır. Patlayıcı kuvvet ve kuvvette devamlılığın önemli olduğu dövüş sporlarında tabiki kas gücü önemlidir.
  Ama tam anlamıyla body-building biraz exterm kalabilir. Çünkü kas gelişimi için ağır yapılan antrenmanın ertesinde biraz esneklik kaybı ve kesinlikle dinlenme olmak zorunda. Kasa verilecek stres ve yıkımın engellenmesi için dinlenilmesi gerekirken dövüş sporlarında yoğun antrenman şart.

  Çalışmaların birbirine çok benzememesi tabiki istenilen fiziği elde ettirmesede kesinlikle fit ve sağlıklı kalınacağı bir gerçektir. Vücut geliştirme ile dövüş sporları arasındaki fark birinde hem güçleip hem vücudunuzu istediğiniz şekle sokarsınız ve büyümeye devam edersiniz. Dövüş sporları yaparken ekstradan vücut geliştirme de yapabilirsiniz ama verim biraz düşecektir. Çünkü iki farklı sporu aynı anda yaptığınızda odaklanmada ve vücudun tepkilerinde bi yavaşlama olacaktır.

  Beslenme ise kesinlikle yapacağınız antrenmanlara uyumlu olmalıdır. Antrenman gün ve saatlerine göre öğünler düzenlenmeli ve kalori hesabı kesinlikle yapılmalıdır. Kuvvette devamlılık için kesinlikle beslenmede alınacak vitaminler ve protein yeterli olmak zorundadır.

  PAYLAŞ
  Önceki makaleGücünü Arttır
  Sonraki makaleOmuzları Şişirin

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  asdasd