Egzersiz Açısından Kadın ve Erkek Arasındaki Farklar

  2965
  0
  PAYLAŞ

  Kadınlar, erkekler… Bir açıdan bakıldığında aramızda hiçbir fark yok. Fakat bir diğer açıdan baktığımızda aramızda birçok fark bulunuyor. Egzersiz konusu da şüphesiz böyle.

  Genel olarak erkekler bench press’e yatkınken, kadınların gönlü biraz daha Pilates’ten yana oluyor. Erkekler kol kaslarını biraz daha ön plana çıkarmaya çalışırken, kadınlar ise daha şekilli kalçalara sahip olmak istiyor.

  Hem Aynı Hem Farklı

  Gerçekte egzersiz sıklığı açısından kadın ve erkek arasında bir fark yok. Asıl fark, egzersizin yapılış şeklinde ortaya çıkıyor. Her ne kadar kadın ve erkekler için yürüyüş yapmak popüler fitness aktivitesi olsa da, kadınlar yüzme ve yogaya, erkeklerse bisiklet ve diğer sporlara daha eğilimli oluyorlar.

  Daha Sağlıklı Egzersiz Yapmak

  Teknolojik cihazların kullanımı açısından kadın ve erkekler arasında fark bulunmuyor. Fitness aktivitelerinin ölçülmesi için akıllı telefon ya da bileklik kullanımı erkeklerin %43’ünde görülürken, kadınların %41’i de aynı cihazları kullanıyor.

  Teknoloji Farkı

  Teknolojik cihazların kullanımı her iki cinsiyet için de hemen hemen aynı olsa da kullanım amaçları erkekler ve kadınlara arasında farklılık gösteriyor. Erkekler hem cinsleriyle mukayese yapmak için bu cihazları kullanırken, kadınlar vücutlarını ve bedenlerini kontrol etmek için kullanıyor.

  Silahınızı Seçin

  Bileklik markalarında da fark var. Hem erkekler hem de kadınlar tarafından en çok tercih edilen marka FitBit. Fakat kadınlar erkeklere göre bu markayı daha fazla seviyor. Öte yandan Apple Watch kullanımı konusunda da erkekler kadınlardan ciddi bir ara açık ile öndeler.

  Kadın ve erkeğin spor yapma türleri farklılık gösterse de tek bir ortak amaçları var: güzel vücut. Bakımlı ve diri bir vücuda sahip olunmak için yapılan bu egzersizler bayan erkek olarak ayrılsa da her iki tarafında güzel görünme çabası sayesinde vücut sağlıkları da bundan faydalanıyor.

  asdasd