Ana sayfa Sporcu Gıdaları Elite Labs Best Tasting Whey 2280 Gram

Elite Labs Best Tasting Whey 2280 Gram

1992
0
PAYLAŞ

Fit bir görünüme sahip olmak ve vücudunu geliştirmek isteyen sporcuların ilk adresi olan protein tozu kullanmak yararlı mı yoksa zararlı mı, hangi dozda kullanılırsa en güzel sonuç elde edilir, hangi ürün kaliteli hangi ürün güvenilir tüm bu sorularınıza cevabı sitemizde bulabilirsiniz. Öncelikle protein tozu zararlı mı sorusuna cevap vererek işe başlayacak olursak her şeyin fazlası nasıl zararlı ise protein tozunun fazlası da sağlığınıza zararlıdır. Ancak protein tozu doğru kullanıldığında vücudunuzda gözle görülür sonuçlar elde etmenize olanak sağlayan ve hiçbir zararı olmayan bir üründür.  Çünkü bu tozun amacı vücudun besinlerden alamadığı gıda takviyesini kişinin kendisine toz olarak yapmasıdır. Yani bu demek oluyor ki kişi protein tozu kullanmadan da kas yapabilir. Ancak şunu söylemekte fayda var protein tozu kullanmadan beslenerek spor yapan kişiler protein tozu kullanan kişilere göre neredeyse 2 katı oranında daha geç kas yaparlar. Bunun sebebi nedir bunu açıklayacak olursak sporcu arkadaşlarımızın deyimiyle kas yapmak vücudun hacimce genişlemesi ve kasların açılması demektir. Kasların hacim olarak genişlemesi içinde proteine ihtiyaç vardır. Bir kişinin alması gereken bu protein miktarını ise sadece besinler ile alması mümkün değildir. Bir örnekle açıklamak gerekirse 100 gram tavuğun içinde 30 gram protein vardır. Spor ile uğraşan bir kişinin ise alması gereken protein miktarı her ne kadar kilosuna göre değişse de ortalama olarak 100 gram ile 150 gram arasında değişmektedir. Bu miktara ulaşmak için ise sporcu arkadaşımız neredeyse 4 adet tavuk yemek zorundadır. Bu da teorik olarak bir gün mümkün olsa da her gün bu şekilde beslenmek mümkün olmadığından protein tozu burada devreye girmektedir.

Vücut geliştirmek demek sadece idman yapmak demek değildir. İdmanın yanı sıra düzenli ve dengeli beslenme de çok önemlidir. Bu beslenme anlamında bizim ise önerimiz ise Elite Labs Best Tasting Whey 2280 Gram protein tozu olacaktır. Hem içeriğinde bulunanlar hem de kalitesi sayesinde bu protein tozu sizin için oldukça ideal bir seçim olacaktır. Kaslı bir görünüme sahip olmak isteyen ve dengeli beslenmesinin yanına birde Elite Labs Best Tasting Whey 2280 Gram protein tozunu ekleyen bir sporcu çok kısa bir zaman içerisinde istediği ve arzu ettiği görünüme kavuşacaktır. Fiyatı da son derece uygun olan ve sitemizden tedarik edebileceğiniz bu protein tozuna dilerseniz kapıda ödeme seçeneği ile de sahip olabilirsiniz. Sizlere tavsiyemiz bu gibi protein tozları satan siteleri araştırmadan alışveriş yapmamanızdır. Bunun sebebi ise piyasa da çok fazla yapay protein tozu satılıyor olmasıdır. Bu yapay protein tozları hem vücut yapısına zarar vermekle beraber hem de kas gelişimine hiçbir katkı sağlamamaktadır.

Protein tozu kullanılırken nelere dikkat edilmelidir?

Öncelikle bu tozları kullanırken dikkat edilmesi gereken ilk husus zamandır. Protein tozlarını kullanmanız gereken 3 zaman dilimi vardır.

  • Sabah kalktığınız zaman: vücudunuz sabah ilk kalktığınız anda savunmasız olur ve vücut uyku halinde kendini kapattığı için kaslar beslenemez ve zayıflar. Uyandığınız gibi hemen yaptığınız protein tozu takviyesi bu sayede uyuyan hücreleri uyaracak ve onlara gerekli olan protein deposunu sağlayacaktır. Bu sayede birde önceki gün idman yapmışsanız kullanmış olduğunuz protein tozu oldukça faydalı olacak ve dünkü idmandan arta kalan kas gelişiminizi bu sayede ertesi günde tamamlamış olacaksınızdır.
  • Spordan önceki 45 dakika içerisinde: spor yapmadan önceki 45 dakika sporcular için çok önemlidir. Bunun sebebi bu süre zarfında içilen tozun vücuda direkt etki ederek kasları spora hazır hale getirmesidir. Her nasıl sabah kalktığınızda kasların güçsüz ve yıpranmış olduğundan bahsettiysek spordan 45 dakika önce alınan protein tozu da kasları güçlendirecek ve idman esnasında hacimce daha rahat genişlemesine olanak sağlayacaktır. Ancak unutulmaması gereken husus bunun sadece proteinin toz halinde alınmasında geçerli olduğudur. Yani proteini direkt besin olarak alacaksanız bu süre 45 dakika değil 2 -3 saat aralığı olmalıdır. Bunun sebebi protein sıvı olarak alındığında kana 45 dakikada karışırken katı olarak yani besin olarak alındığında 2 – 3 saat arasında emiliyor olmasıdır. Yani proteini toz olarak alıyorsanız 45 dakika öncesinden besin olarak alıyorsanız 2 – 3 saat önceden almanız ideal olacaktır.
  • İdman yaptıktan sonra: sporcu idmanı bitirdikten sonra Elite Labs Best Tasting Whey 2280 Gram protein tozunu bir ölçek şeklinde hemen tüketmelidir. Bunun sebebi spor esnasında zorlanan ve yıpranan kasların hemen inşa edilmesi ve onarılmasıdır. Toz halinde alınan protein anında kana bulaşacak ve idman esnasında yıpranan kasların inşası işlemi başlayacaktır. Ancak vücudunuza besin olarak protein alacaksanız bunu spordan hemen sonra yapsanız bile bu besinin kana karışması söylemiş olduğumuz gibi 2 – 3 saati bulacağı için biraz geç kalınmış olacaktır. Unutulmamalıdır ki spordan önceki 45 dakika önemli, spordan sonraki 45 dakika çok daha önemlidir.

Spor yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de sporun fazla abartılmamasıdır. Bu ne demek diyecek olursanız şöyle ki her gün spor yapmak size ekstra bir kas kazandırmaz. Vücudun da dinlenmesi ve yıpranan kasları onarması gereken bir zamana ihtiyacı vardır. İdeal spor verimini 6 gün idman bir gün dinlenme ya da 3 gün idman 1 gün dinlenme şeklinde uygulamalısınız. Haftada 1 gün dinlenmeniz sizin için ideal zaman dilimi olacaktır. Bu sayede beklenmeyen sakatlıklarla karşılaşmamış olursunuz.

Sizde protein tozu kullanırken yukarıda bahsetmiş olduğumuz kurallara uyarsanız ve düzenli olarak idman yaparsanız kaslarınız gözle görülür biçimde belirginleşecek ve dahası çok kısa bir süre içerisinde istediğiniz vücuda Elite Labs Best Tasting Whey 2280 Gram protein tozu sayesinde kavuşabileceksiniz. Sitemizden de erişebileceğiniz ve alanında son derece kaliteli protein tozlarının başında gelen bu toza uygun fiyatla sahip olmak için sitemizi tercih edin asla pişman olmayacaksınız.

asdasd