En Etkili Göğüs çalışması

  2473
  0
  PAYLAŞ

  EN ETKİLİ GÖĞÜS HAREKETİ HANGİSİ?

  Bunun cevabını öğrenmek isteyen Truman State Üniversitesi bilim adamları, bench pres, dumbbell’la bench pres ve chest fly hareketlerinin kasları ne kadar kuvvetlendirdiğini inceledi. Sonuçlara göre, daha güçlü ve geniş bir göğüs için bench press’in en etkili egzersiz olduğunu gördü. Araştırmaya katılan kadın ve erkeklerin göğüs kasları, chest fly sırasında bench press’e göre %23 daha az harekete geçiyor. Uzmanlara göre bench pres ve dumbbell’la bench pres değiştirilerek yapılabilir; ancak chest fly artık ağırlık çalışmalarınızın baş aktörü olmamalı.

  DAHA FAZLA AĞIRLIK KALDIRIN

  Bench pres performansınızı artırmanın kolay bir yolu var; Her antrenmanda tekrar ve ağırlıkları çeşitlendirerek güç kazanımını klasik bir düzene göre 2 katına çıkartın. Sebebi basit; sık sık yapılan değişiklikler güç kazanmayı sağlayan nöromüsküler sistemin daha iyi uyarılmasını sağlıyor. Pazartesileri her egzersizi 10 tekrardan 3 set, çarşambaları 15 tekrardan 2 set. Her gün için gerekli ağırlık miktarını da ayarlayarak kaslarınıza sürekli meydan okuyun.

  YETERİNCE DENGELİMİSİNİZ?

  Mükemmel bir vücut istiyorsanız iki yanınıza da aynı şekilde davranın. Ball State Üniversitesi’ne göre ağırlık kaldıranlar genelde bir bacaklarını diğerinden daha çok çalıştırıyor. Bu durumda ise, ağırlık eşit olmayan bir şekilde dağılıyor ve kasların gelişimi engellenip sakatlık riski artırıyor.
  Peki siz dengeli misiniz? Tek bacağınız üzerinde ileriye doğru 5 kez zıplayın. Son zıplayışta iki ayağınız üzerine basın. Ve kat ettiğiniz mesafeyi ölçün. Diğer bacakla da aynısını yapın. Aradaki fark %10’dan fazlaysa güç anlamında dengesizliğiniz var demektir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  asdasd