En Sağlıklı ve En Lezzetli Et Bölgesi ”BONFİLE”

  6994
  0
  PAYLAŞ

   

  Bonfile; dananın sırt kısmında bulunan ve her hayvanda 2 tane bulunan ete verilen isimdir. Bonfile eti, bifteklik için en uygun olan ve en kaliteli olan parçadır. Izgarada, buharda veya teflon tavada standart bir şekilde pişirilerek tüketilir. Kuzunun ve dananın en değerli bölgesidir. Kemiksiz ve yağsız olur. Sporcuların tercih ettiği en sağlıklı olan et kısmıdır ve yağ oranı en düşük olan bölgedir.

  Dana_etialoprotein

  Diyet zamanlarında en fazla kullanılan et bölgesi olmasına rağmen diyet yapmadığımızda da vazgeçemediğimiz bonfilenin yararları saymakla bitmez. Lifli olması ve yüksek enerji vermesi antrenmanlardaki performansımızı ve gelişim oranını en üst seviyede tutacaktır.

  1 porsiyon bonfile (120gr) ortalama olarak 174 kaloridir. Karbonhidrat oranı 0 gr’dır. %30 protein oranına sahiptir ve %5 yağ içerir. Kilo almak yada vermek için diyetlere konulmasının sebebi ikisinide sağlıklı yapmak için proteini eksiksiz almak ve sindirimi hızlandırmaktır. Kolestrolü tetiklediği söylensene birçok araştırma sonucunda bunun yalan olduğu kanıtlanmıştır.

   

  asdasd