+ 90 Ömer Döğer & Timuçin Canel 6 Ekim 2007 Video

Turkiyede yapilan yarislar ve vucutcularimizin videolari.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

+ 90 Ömer Döğer & Timuçin Canel 6 Ekim 2007 Video

Mesajgönderen Vucutor3 » Ekim 12th 2007, 08:14

[flash width=425 height=350]http://www.youtube.com/v/PPhYbhAefOc[/flash]
En son Vucutor3 tarafından Ekim 27th 2007, 05:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

onurbjk112
Üye
Üye

Mesajgönderen onurbjk112 » Ekim 12th 2007, 09:15

guzel vıdeo guzel kaslaf

groftsever
Üye
Üye

Mesajgönderen groftsever » Ekim 12th 2007, 15:33

Bu şarkıda hocam vucutcu TV şarkılarını bir yerde listeleseniz lütfen hocam bunlar groft salgılatıyor adama şimdiden teşekkürler hocam

Starcan
VIP
VIP

Mesajgönderen Starcan » Ekim 13th 2007, 09:32

Video ve resimlerden gördüğüm kadarıyla İki sporcu arkadaşımız da birbirlerine yakın bir puanlamayla yerlerini almışlar. Burada Ömer kardeşimiz de birinciliği alabilirdi. Nitelim hakemlerin puanlama yöntemi ve izlenimi farklı olabiliyor. Genel manada Mr.Olimpia mı yoksa almanların usulüne göre mi zada rusların sistemine göre mi puanlama nakşedildi bilemiyorum. Sporcu arkadaşlarımız yanlış anlamasınlar. Ortalıkda karmaşıklık yok. Amerika da en yüksek hacim ile definasyona önem verilirken almanyada en yüksek hacimden ziyade en iyi definasyon simetrik sonra hacim sıraya geçer. Ruslar hacime önem verir ama ruslarda bir bakmışsınız form ilk sırada yer alır. Rusyada muhteşem vücutcular yer almasına rağmen neden alex fedorovun şampiyon olduğunu ve ayakta tutulduğunu buradan anlayabiliriz.

Ömer Döğer kardeşimin yapısı iyi teşekkül etmiş fakat çok heyecanlı poz akışı içerisinde gördüm. Timuçin kardeşimizin geçmişte bir yarışma tecrübesi var ve buradan çok giyi sonuç aldığını biliyoruz ve nitekim verdiği uzun molanın ardından sahnelere tekrar merhaba dedi. Kas yapısı ve oluşumu çok iyi timuçin arkadaşımızın. Fakat göğüs yapısı zayıf kalmış ve tahminime göre çok ağır plan uygulamış. Çünkü eski formuyla kıyaslarsam trizepslerini çok yorduğunu görüyorum.
Benim ve alman hakemin tahmini puanlamasına göre biz şu sonucu verdik.

Önden bizeps poz: Timuçin
Arkadan bizeps poz: Timuçin
Sırt kas definasyon ve görüntü: Ömer
Kanat açılımı: Timuçin
Göğüs teşekkülü ve açılımı: Ömer
Bacakların teşekkülü: Ömer
Bacakların açılımı: Timuçin
Önden eğilerek çift kol poz: Timuçin
Genel hacim : Timuçin
Genel Definasyon: Ömer
Genel Form yapısı: Timuçin
Trizeps: Ömer
Bizeps: Timuçin

Ömer Döğer
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen Ömer Döğer » Ekim 13th 2007, 17:18

valla saygı duyorum gördüğüm en güzel,yapıcı eleştiri teşkkür ederim.İnanın sizin yormlarınızı dikkate alıyorum.daha da devamını bekliyorum teşekkürler.
ama şunu da unutmamak da fayda var,fotoğraflar sizi yanıltabilir.Canlı izlemek daha farklı oluyor.yinede güzel eleştiri..

Kullanıcı avatarı
hewiyateme
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen hewiyateme » Ekim 13th 2007, 18:15

maşallah Allah nazarlardan saklasın ömer hoca...muhteşemsin

sumer cetinkaya
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen sumer cetinkaya » Ekim 13th 2007, 18:23

öncelikle tebrikler ömer...

ömer soyunma odasinda cektirdigin resimlerde rengin cok iyi cikmis poyduma göre. poydumdaki isiklandirma sistemindenmi yoksa finallerden önce tekrar boyami sürdün?...

yarismaya yorumun ise.... gercegi söylemek gerekirse ben timucini begenmedim. uluslararasi platformda sansi pek iyi degil.

Moonstar demiski, podyumda timucin rahat poz veriyor diye, ama ben pek öyle göremedim, pozlar oturmuyor...

Starcan
VIP
VIP

Mesajgönderen Starcan » Ekim 14th 2007, 00:18

Sumer arkadaşım haklı olabilirsin. Nitekim video ve resimlere bakarak yorum yaptım ve hakem arkadaşım ile kısaca göz gezdirerek yorumumuzu yaptık. Bu yorumlar yanlış olabilir. Canlı izlemek şarttır yada detaylı video olması gerekiyor. Bir sonraki yarışma ya mutlaka canlı geleceğimi belirtebilirim.

sumer cetinkaya
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen sumer cetinkaya » Ekim 14th 2007, 11:06

yarismayi bende canli izlemedim, sadece burada gördüklerim. timucini görünce benim ilk yillarim yarismalarim aklima geldi. bende cok iyi poz verdigimi saniyordum hep. ama 2004 yilinda almanyada girdigim bir yarista yarismayi vidoeya aldik ilk defa yarisma videomu seyrettigimde bende bircok pozda hata yaptigimi gördüm. hemde öyle inanilmaz hatalarki utandim kendimden. ama 2005 yilindaki yarisimi tekrar videodan seyrettim. pozlarin %90 ini düzeltmisim. bende timucine yarismasinin videosunu kendisi seyretmesinin tavsiye ederim. eger insan kendi hatalarini kendisi bulursa düzeltmek cok daha kolay oluyor.

Starcan
VIP
VIP

Mesajgönderen Starcan » Ekim 14th 2007, 12:41

Evet haklısın. Sende takdir edersin ki Sahnede poz vermek demek inşa ettiğin kasları hakkıyla hakemlere yansıtabilmek demektir. Bu yansıtma esnasında tavırlar zaman zaman farklılaşabiliyor. Her sporcu yanında iyi gördüğü sporcu karşısında heyecana kapılabiliyor. Heyecanlanma sonucunda bazen hatalı pozlar teşhir ediliyor. Mesela sırt kas pozlarında vücudumuz eğri durmaması gerekiyor. Önden çift poz verirken aklımız sadece bizepslerimizde olacak AMA bütün kasları sıkacağız. Hakemlere hiç bir falso bırakmamalıdır. Ama bunları ben eleştiri yada büyük hata olarak görmüyorum. Çünkü bugün Mr.Olimpia da makam yapmış birçok sporcu daha kötü durumlarla karşılaşmışlardı. Bu olabilir. Yavaş yavaş sporcularımız hedefine varacaktır. Önemli olan formunun farkına varılması ve sporcunun başarı görüntüsü( dikkatinizi çekiyorum kağıt üzeri başarı demiyorum. görüntüden bahsediyorum).

Saygılarımla
M.S

“Türk Vücutçu ların videoları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir