8 Dakika Karın Egzersizi ..kombine mekik hareketleri..

Moderatör: murat tahan

Yüksel Bayram
VIP
VIP

Mesajgönderen Yüksel Bayram » Nisan 14th 2010, 10:16

birbaşka video daha buldum..tabiki hareketleri bukadar hızlı yapmıyoruz..

http://www.dailymotion.com/video/x94ksh ... leri_sport

Yüksel Bayram
VIP
VIP

Mesajgönderen Yüksel Bayram » Mayıs 6th 2010, 10:37

arkadaşlar diyafram kası hakkında bilgi istiyorum hemen göğüs kaslarının altında.. sizde nasıl bilmiyorum ama bendeki oldukça büyük sanki dahada büyüyor gibi ..karın çalışmanın bu kas grubuna etkisi nedir..

Resim

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Mayıs 6th 2010, 12:10

Karin calismanin diyaframa hic etkisi olmamali. Ve de zaten diyafram disardan gorulmuyor. Gogus kafesiyle karin boslugunu birbirinden ayiriyor. Oyle cok fazla buyumesi falan da soz konusu degil.

Nefes almamizi saglayan kas. Okuduguma gore, kasilinca gogus kafesi genisliyor ve nefes aliniyor, serbest birakinca nefes veriliyor. Egzersiz sirasinda hizli ve derin nefes aldigimiz icin bir anlamda diyafram calistirmis oluyoruz. Hatta cok ilginc, bu kas laktik asit birikmesi sebebiyle yorulunca nefes nefese kaliniyor (mus).

Demekki, egzersiz yaptikca bu kas da gelisiyor, ama kutle olarak degil de egzersize dayaniklik olarak. Bu da cok guzel bir sey. Ilerki yaslarda nefes alma problemlerinden biri ortadan kalkiyor.

Daha derin nefes almak icin karin disari cikarilmali ki diyafram daha asagi gidebilsin. Ayni mantikla cigerleri tamamen bosaltmak icin karin kasi iceri cekilip kasilmali. Bunu yapinca asagidan diyaframi itiyor ve nefes vermeye yardimci oluyor.

Operacilarin sesinin cok cikmasi da bu karindan nefes vererek oluyor. Ama bu biraz karisik bir konu.

Yüksel Bayram
VIP
VIP

Mesajgönderen Yüksel Bayram » Mayıs 6th 2010, 12:39

teşekkürler Kemal ancak zaten normalde çok büyük değil antreman esnasında özellikle karın çalıştıktan sonra çok şişkin duruyor sanırım dediğin gibi sık nefes alıp vermekten kaynaklanıyor..ama büyümediğini yeni öğrendim..yine üstteki abdominallere yakın oluşu onların çalışmayla şişmiş olması bende göz yanılgısı yapmış olabilir birde göğüs kafesi şekli çıkıntılı gibi geliyor bana..sonuçta diyaframda çalışıyormuşuz bu güzel haber malum biz yaşlılar için ilerde nefes sorunu..

Kullanıcı avatarı
biyologcem
VIP
VIP

Mesajgönderen biyologcem » Mayıs 6th 2010, 12:55

vay be abi işi diyaframa kadar götürdün ha.

Yüksel Bayram
VIP
VIP

Mesajgönderen Yüksel Bayram » Mayıs 6th 2010, 12:58

yok be Cem benim salaklığım abdominalle diyaframı ayırt edemeyişim..ama sağolsun Kemal ağzımın payını verdi..

Kullanıcı avatarı
biyologcem
VIP
VIP

Mesajgönderen biyologcem » Mayıs 6th 2010, 13:06

estağfurullah abi.öyle deme.sen kıymetli bir insansın.

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Mayıs 6th 2010, 19:07

Oyle bir sey benim haddim degil zaten

Yüksel Bayram
VIP
VIP

Mesajgönderen Yüksel Bayram » Mayıs 7th 2010, 07:10

ksiren yazdı:Oyle bir sey benim haddim degil zaten

herkes bilsin diye yazıyorum..bir ifade yanlışı varsa o da bana ait Kemal kardeşimi böyle bir durumdan tenzih ediyorum..

“Vücut Geliştirme Antrenman Videoları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir