Varikosel Ameliyatı Sonrası

Çesitlı hastalıklar , sağlık bilgileri , gelişmeler , sağlığımız için her konu.

Moderatör: murat tahan

savasci
Yeni Üye
Yeni Üye

Varikosel Ameliyatı Sonrası

Mesajgönderen savasci » Şubat 21st 2014, 13:50

Merhaba Arkadaşlar.
Geçen sene kışın 3 ay spor salonuna gittim daha sonra taşındığımız yerde düzgün bir spor solunu yoktu. Bu yüzden spor salonunu bırakmak zorunda kaldım daha sonra eğitim yüzünden yaza kadar bir daha yapmadım. Yazında salondan öğrendiğim bilgilerle kendime 15 günlük bir ısınma programı yazdım daha sonra da p90x yapmaya başladım. Elimde çeşitli ağrılıklar da dumble var ayrıca barfix aletimde bulunmakta. p90x'e başladım her şey güzel gidiyordu severek spor yapıyordum 45.güne kadar hiç bırakmadım. 45.gün sol testisim de ağrı oluştu belki fazla kasılmaktan olabilir diye ara verdim haftalar geçti ağrı geçmedi. Doktora gittim varikosel var dedi 1-2 bir şey verdi. Bu aralar fazla ağır kaldırma dedi. Böyle 3 ay geçti ama ağırlarım geçmedi doktor sperm kalitesini olumsuz etkilediği için ameliyat önerdi. Sonunda aralık ayında Sol taraftan varikosel ameliyatı oldum. Ameliyattan sonra 3 ay ağır kaldırmam söyledi. 3.Ay dolmak üzere 2 hafta sonra doktorun yanına bir daha gideceğim. Arada sırada ufak ağrılarda olsa ağrılarım %95 geçti çok şükür hatta 10 gündür bir kere bile ağrı oluşmadı. Doktora gittiğimde ağır bir spor yapıyorum onun yüzünden olur mu dediğimde. Onunda etkisi vardır ama genellikle erkeklerde sıkça görülüyor dedi. Forumu araştırdım Varikoselin oluşmasına çok fazla ıkınmak, yanlış nefes alış, kasmalar, zıplamak vb. nedenlerin etkisi oluyormuş. Açıkçası doktor spor yapabilirsin derse bile kendimi kasmadan nasıl bir çalışma yapmalıyım. P90x tekrar başlamak istiyorum ama açıkçası yapmaya korkuyorum barfix hareketini yaparken kendimi çok kasıyorum ayrıca programda sürekli hareket halindeyiz zıplamalar olsun, testis bölgesini kasacak hareketler olsun . Vallah 3 aydır oturmaktan göbeğim çıktı :( Önerebileceğiniz bir çalışma programı var mı? yada p90x başlarsam sıkıntı yaratır mı? dediğim gibi çevremde bir spor solonu yok. (1 tane varda kick boks solunu 4 te 1 ni spor solunu yapmışlar 1-2 tane alet var ama asıl sorun oraya yaramaz tiplerin gitmesi)

Şimdiden Teşekkürler

korkusuz
Üye
Üye

Mesajgönderen korkusuz » Şubat 22nd 2014, 21:35

aynı sıkıntı bende de var ameliyat dediler ama body e devam ediyorum ağrıları çeke çeke

savasci
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen savasci » Şubat 22nd 2014, 23:04

korkusuz yazdı:aynı sıkıntı bende de var ameliyat dediler ama body e devam ediyorum ağrıları çeke çeke

Geçmiş olsun. Eğer Sperm kalitesini etkiliyorsa doktorlar ameliyat öneriyorlar. Ameliyat basit bir ameliyat ben perşembe günü ameliyat oldum bir gece hastanede kaldım. Pazartesi gunu okula derse gittim. 1 hafta sonra ameliyat olduğumu bile unuttup riskli hareketler yapmıştım ağır kaldırma falan :)

Kullanıcı avatarı
muscledude
VIP
VIP

Mesajgönderen muscledude » Şubat 23rd 2014, 07:52

savasci yazdı:
korkusuz yazdı:aynı sıkıntı bende de var ameliyat dediler ama body e devam ediyorum ağrıları çeke çeke

Geçmiş olsun. Eğer Sperm kalitesini etkiliyorsa doktorlar ameliyat öneriyorlar. Ameliyat basit bir ameliyat ben perşembe günü ameliyat oldum bir gece hastanede kaldım. Pazartesi gunu okula derse gittim. 1 hafta sonra ameliyat olduğumu bile unuttup riskli hareketler yapmıştım ağır kaldırma falan :)

Herkezde durum aynı olmaya biliyor sizinki 2 günde geçebilir ama arkadaşımızınki daha kötü veya iyi bir durumdur. Biz bile konuya yorum atmıyoruz fazla bilgimiz olmadığı için ( varikosel hakkında ).

1 Hafta sonra ağırlık kaldırdığınızı ve riskli ağırlıklar kullandığınızı söylediniz. Peki ya yanıldıysanız ?

korkusuz
Üye
Üye

Mesajgönderen korkusuz » Şubat 23rd 2014, 09:38

benim sperm kalitesi çok iyi çıktı o yüzden ağrı sebebiyle ameliyat olmak istemiyorum

savasci
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen savasci » Şubat 23rd 2014, 11:34

muscledude yazdı:
savasci yazdı:

Herkezde durum aynı olmaya biliyor sizinki 2 günde geçebilir ama arkadaşımızınki daha kötü veya iyi bir durumdur. Biz bile konuya yorum atmıyoruz fazla bilgimiz olmadığı için ( varikosel hakkında ).

1 Hafta sonra ağırlık kaldırdığınızı ve riskli ağırlıklar kullandığınızı söylediniz. Peki ya yanıldıysanız ?

Riskli ağırlıklar derken tekrar tekrar ağırlıklar kaldırma ya da spor anlamadın da demedim ameliyat olduğumu unuttum koltuğu kaldırma yada arkadaşlarla şakalaşma falan yoksa öyle yani :)

savasci
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen savasci » Şubat 23rd 2014, 11:43

muscledude yazdı:
savasci yazdı:

2 kere yazdım kusura bakmayın. Düzenlemeyi bulamadım. Dediğinizde haklısınız doktora ameliyat olmadan önce ne kadar sürede eski yaşamıma dönerim dediğinde 1 hafta sonra dönenlerde var 2 ay da dönemeyenler de varmış kişiden kişiye değişebiliyor. Ama ameliyattan sonra 3 ay boyunca ağır kaldırmam konusunda sıkıcı uyardı.

Kullanıcı avatarı
muscledude
VIP
VIP

Mesajgönderen muscledude » Şubat 23rd 2014, 12:04

savasci yazdı:
muscledude yazdı:
savasci yazdı:

2 kere yazdım kusura bakmayın. Düzenlemeyi bulamadım. Dediğinizde haklısınız doktora ameliyat olmadan önce ne kadar sürede eski yaşamıma dönerim dediğinde 1 hafta sonra dönenlerde var 2 ay da dönemeyenler de varmış kişiden kişiye değişebiliyor. Ama ameliyattan sonra 3 ay boyunca ağır kaldırmam konusunda sıkıcı uyardı.

Anladım ,

Doktorun seni uyardıysa dikkat etmende fayda var , Ego'na yenilip vücudunun iyileşme sürecini uzatıyor olabilirsin.

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Şubat 24th 2014, 10:07

Varikosel hakkında aşağıdaki başlıktaki fikirleri okumakta fayda var;
http://www.vucutcu.com/forum3/viewtopic.php?t=24002

savasci
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen savasci » Mart 1st 2014, 13:54

Kemal Siren yazdı:Varikosel hakkında aşağıdaki başlıktaki fikirleri okumakta fayda var;
http://www.vucutcu.com/forum3/viewtopic.php?t=24002

teşekkür ederim.

“Sağlığımız” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir