Optimum Standard gold whey porsiyonları hk.

Moderatör: murat tahan

pehlivan12
Yeni Üye
Yeni Üye

Optimum Standard gold whey porsiyonları hk.

Mesajgönderen pehlivan12 » Nisan 8th 2013, 01:06

Öncelikle herkese merhabalar,
Ben optimum whey kullanmaya yeni başlayan birisi olarak hocamın tavsiyesi ile antrenman sonrası 2 scoop ve yatmadan önce 1 scoop antrenman günleri dışında sadece sabahları aç karnına 1 porsiyon alcam sizcede bu program uygunmudur?
(not: 174 boyunda 65 kilo sporda 2 ayım bitti)
Esas şunu sormak istiyorum her porsiyon 250 ml sıvıya denmiş peki 2 scoop atacaksam 500 ml ye mi yoksa 250 ml yemi atacağım.
Su yada süt hangisi hangi zamanda daha verimli olur(galiba su ile kana daha hızlı karışıyormuş doğrumudur)
Cevap verenlere şimdiden teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Nisan 8th 2013, 08:28

Aynı soruları birden fazla yere yazmayınız. Cevap verecek olanlar hangi başlığa cevap vereceğini şaşıracak veya yazdığın bütün yerlere aynı cevabı yapıştırmak zorunda kalacak.

Bu soruyu sorduğun diğer başlığa yazdığım cevabın aynısını buraya da yazıyorum:

Ne kadar sıvı ile tüketeceğin senin damak tadın ile ilgili bir durum. Koyu bir kıvamda içmeyi seviyorsam karıştırdığın sıvıyı azaltırsın, aksi şekilde seviyorsan sıvıyı çoğaltırsın. Örneğin ben koyu seviyorum; bu yüzden az sıvı ile tüketiyorum.

Kullanım konusunda: Whey proteini yatmadan önce kullanman çok gerekli değil, bence illa günde iki defa kullanacaksan antrenman günlerinde de sabah kalkınca kullanmalısın. Bu arada günde 3 scoop 75gr. civarı bir protein yapar. Kalan protein ihtiyacını nereden karşılıyorsun? Sordum; çünkü buna göre hesaplarsan protein ihtiyacının büyük çoğunluğunu protein tozundan karşılamış oluyorsun ki eğer öyleyse antrenmandan sonra aldığın whey miktarını da 1 scoopa düşürerek yediğin tavuk göğsü, yumurta vs. oranını arttırman doğru olur.

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Nisan 8th 2013, 12:07

Yatmadan önce whey yerine kasein proteini alırsan daha iyi olur.

pehlivan12
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen pehlivan12 » Nisan 8th 2013, 18:56

Pardon diğer yerede yazdığım için daha hızlı cevap almak yazmıştım
Son olarak süt yada su farkedermi protein tozu kullanımı için?

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Nisan 10th 2013, 10:41

Çok önemli bir fark olmaz.

Hasan Kalkan
Üye
Üye

Mesajgönderen Hasan Kalkan » Nisan 11th 2013, 20:36

elimde whey ve kasein var. antreman sonrası whey, yatmadan önce kasein ve ertesi gün kahvaltıdan önce kasein olmak üzere 3 ölçek kullanıyorum. burada eklemek veya çıkarmak istediginiz birşey varmı ?

Kullanıcı avatarı
cuneytust
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen cuneytust » Nisan 12th 2013, 09:30

her ürünün üzerinde en ideal kullanım talimatları var ona göre kullanın bunlar basit şeyler daha önemli konulara eğilin...

“Optimum Nutrition” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir