Telefon Seçim Önerisi (iPhone 6 vs LG G5)

Vücut geliştirme sporun dan tamamen ilgisiz diğer konuları burada yazabilirsiniz.

Moderatör: murat tahan

murat91
Yeni Üye
Yeni Üye

Telefon Seçim Önerisi (iPhone 6 vs LG G5)

Mesajgönderen murat91 » Ocak 15th 2017, 13:53

Merhabalar,

Çok fazla telefon seçeneği arasında kararsız kaldım sizin görüşlerinizi almak istiyorum.
Apple iPhone 6 ile LG G5 arasında kaldım. Neden iPhone 7 değil derseniz 2500 üstüne giremiyorum bu rakama zor çıktım :/
kiyasla ve gsmflix'ten kıyasladım. http://www.gsmflix.com/karsilastir/akilli-telefon/apple-iphone-6-vs-lg-g5
LG G5 kullanıp memnun olan arkadaşlarım var ama ben acaba o kadar vermişken apple mı alsam diye düşünüyorum.
Sizin bu konuda görüşleriniz neler?

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Re: Telefon Seçim Önerisi (iPhone 6 vs LG G5)

Mesajgönderen Vucutor3 » Ocak 24th 2017, 16:00

Bence apple 'dan şaşma :)

Onur Atakan Doğan
VIP
VIP

Re: Telefon Seçim Önerisi (iPhone 6 vs LG G5)

Mesajgönderen Onur Atakan Doğan » Ocak 24th 2017, 22:15

Valla 2007 yılından beri Apple kullanan biri olarak bu aralar elimdeki iphone 5s i değiştireceğim. Artık samsung ile apple arasında ki fark kapandı. Donanım olarak samsung iphonedan daha ileri durumda ama işletim sistemi olarak iphone a yaklaşabilen bir telefon olmadı hiçbir zaman.
Yeni telimi gerek okulum bitmek üzere olsada okulda gerekse meslekte aktif olarak kullanmak için alacağım için iyice inceledim ve bir ios fanı olduğumu belirtiyim.

Şuan arada kaldığım telefonlar;

Samsung Galaxy S7/S7 edge ve iPhone 7/7 plus

Telefondan beklentilerim;

Yanımda tablete pcye gerek kalmasın yazıcıdan bile çıktı aliyim yani telefonla yapabileceğim şeylerin sınırı olsun istemiyorum.
Darbe dayanıklılığı su direnci ve yedek parçası ucuz olsun.
Güvenli olsun hack virüs olaylarıyla uğraşmiyim.
Şuan nasılsa 1 sene sonrada o şekilde açsın uygulamaları.
Hızlı olsun o kadar para verdik dondu olmasın.
Kamerası ve telefonun ekranının görüntüsü iyi olsun.
Şarjı uzun süre gitsin ve çabuk dolsun.
Aksesuar bulma sıkıntısı hatta yanımda değilse şarj kablosu bulma sorunum olmasın.
Ucuz olsun uygun olsun kırılıncada tamiri uygun olsun bozulunca marka telefonun arkasında dursun.
Ergonomik olsun yani telefonda boyutu küçük ama ekranı büyük olması önemli.
Marka bana 16-32-64gb gibi sınırlama koymasın sınırımı kendim çiziyim.

Bu başlıca nedenlerimi ortaya koyunca ve yaptığım araştırmada fiyat haricinde iki telefon başa baş hatta bazı noktada samsung bazı noktada iphone bariz öne geçiyor.

Gel gör ki fiyata bakınca ben o kadar tl farkı şu durumda vermem tercihimi samsungdan yana kullanacağım tabi iphone alırsam kafam rahat olcak donma ihtimali yok çökme ihtimali yok diye ama iphone u 10 yıldır kullanıyorum yapacakları sınırlı ve arada nerdeyse +1000 tl farklar var.

Tercihim ya samsung galaxy s7 yada s7 edge olacak şuan burda da edgede ekran ne kadar dayanıklı olur onu düşünüyorum dayanıksız gibi dursada internetteki bağımsız testler iphone 7 plus kadar hatta bazı noktalarda daha dayanıklı diyor.

“Serbest” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir