!!! Online Olanlar Burda Muhabbet Ediyor !!!

Vücut geliştirme sporun dan tamamen ilgisiz diğer konuları burada yazabilirsiniz.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Nisan 19th 2013, 20:49

sebastian yazdı:Muhi sana katılıyorum dostum, bende chromeyi kullanıyorum..

İlter dostum; en alıştığım exprorer olmasına rağmen en sorunluda o gibi chrome ise ona göre daha hızlı, ancak son sürümlerini denemedim...

Chrome'de mesela 22find diye bir şey bulaştı gitmiyor bir türlü, yani ayarlar konusunda karışık nasıl kaldıracağım şimdi onu, sonra açılış sayfasını google yapmaya çalışıyorum olmuyor, ulan chrome googlenin değil mi birde biz mi googleyi açılış sayfası yapmak için uğraşacağız..:

İlter bence şöyle yap azizim, bazı kişilerde 3-4 tarayıcı mevcut oluyor hepsinide kullanıyorlar, sende 2 adet kurabilirsin beğenmediğin silerin istersen tutarsan pc'n kasmayacaksa...

Benim bilgisayarda da üç tarayıcı yüklü Internet Explorer, Chrome ve Opera.

Kullanıcı avatarı
Muhammet SONMEZ
VIP
VIP

Mesajgönderen Muhammet SONMEZ » Nisan 19th 2013, 20:54

Sebastian. Ana sayfa ayari cok kolay. Zamanim olsa anlatirdim.

Kullanıcı avatarı
Muhammet SONMEZ
VIP
VIP

Mesajgönderen Muhammet SONMEZ » Nisan 19th 2013, 20:56

CagKah yazdı:Ayyıldız team bir kanalda programa katıldıgında bilgisayar korsanları genelde mozilla kullanır daha güvenli gibi bir laf etmişti.aklıma geldi birden

Bende duymustum onu.

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Nisan 19th 2013, 21:02

Mozilla'nın en önemli özelliği kar amacı gütmemesi.

Google, Pwn2Own siber korsanlık yarışmasında Chrome tarayıcısının güvenlik sistemini yıkabilecek hackerlara bir milyon dolar ödül vaat etmişti. Yanlış hatırlamıyorsam ödülü kimse kazanamamıştı.

Kullanıcı avatarı
CagKah
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen CagKah » Nisan 19th 2013, 21:14

Sonunda Chrome da devrildi

Siber korsanlar, bugüne kadar güvenlik duvarı aşılamamış olan tek internet tarayıcısı Chrome’un bu unvanını tarihe gömdü.

Google’ın bu yıl altıncısı düzenlenen Pwn2own siber korsanlık yarışmasında, Windows 7 işletim sistemi kullanacak hackerlara, toplamda 1 milyon dolar ödül vaat edilmişti.

Kanada’da düzenlenen yarışmaya katılan Fransız Vupen grubu, Google Chrome'un bugüne dek aşılamayan güvenlik sistemini beş dakikadan kısa bir sürede yıkmayı başardı.

Siber korsanlar, geçtiğimiz yıl düzenlenen Pwn2own yarışmasında Safari ve Internet Explorer’ın güvenlik duvarını aşmayı başarmış, Chrome’a düzenlenen tüm saldırılar ise geri tepmişti. Vupen, Google’ın yarışmada en başarılı olacak gruplara vereceği para ödülü olan 60 bin doları da kazanmış oldu.

Bazı analistler ise Fransız grubun hükümetlere casusluk yazılımı satan bir şirket olduğunu ve güvenlik çevreleri tarafından şüpheyle karşılandığına dikkat çekti.

Vupen araştırma ekibinin başında yer alan Chaouki Bekrar, ZDNet’e yaptığı açıklamada, “Chrome’un alt edilemeyecek bir yazılım olmadığını göstermek istedik... Geçtiğimiz yıl, Chrome’un güvenliğinin aşılamaladığına dair sayısız haber gördük. Bu başarıya bu yıl ulaşmak istiyorduk” dedi.

Vupen, Pwn2own yarışmasının organizatörü ve sponsoru HP’nin Zero Day Initiative (ZDI) programı tarafından 32 puanla ödüllendirildi ve birinciliğini de neredeyse garantiledi. Yarışma, Google’ın vaat ettiği toplam bir milyon dolar ödüle ulaşılıncaya kadar devam edecek.

NASIL BAŞARDILAR?
Vupen, Chrome’un güvenlik duvarını yıkmak için, tarayıcının bugüne dek fark edilmemiş iki zayıf noktasından yararlandı. Chrome, sahip olduğu “sandbox” güvenlik sistemi sayesinde, bulunduğu bilgisayardaki işletim sisteminden kendini izole ederek çalışabiliyor. Böylece, siber korsanlar bilgisayarın kontrolünü ele geçirse de Chrome’a sızamıyorlar.

Vupen, iki “böcek” kullanarak, Chrome’u hem kod uygulamasıyla hem de sandbox sistemini deşifre ederek alt etti. Böceklerden biri, Chrome’un kötü yazılımlara karşı koruyucu izolasyon sisteminden (sandbox) çıkış noktası bularak, tıpkı işletim sistemini ele geçirdiği gibi tarayıcı da ele geçirmeyi başardı.

ALTI HAFTA ÇALIŞTILAR

Bekrar, ekibinin Pwn2own öncesinde Chrome’un hassas noktalarını bulmak için altı hafta çalıştığını söyledi. Vupen, bu süre boyunca Mozilla Firefox ve Internet Explorer’a saldırmak için de yeni yöntemler bulduklarını belirtti.

Fransız hacker, “Sandbox sistemini aşarak tüm güvenlik duvarlarını yıkmak çok kolay bir iş değil... Şunu söyleyebilirim ki Chrome karşımıza bugüne dek çıkan en güçlü tarayıcı” dedi.

Vupen, Chrome sandbox hakkında elde ettikleri bilgilerin saklı tutulacağını ve sadece müşterilerine sunulacağını ifade etti.

BEYAZ HACKERLARA DAVET
Google Chrome güvenlik ekibinden Chris Evans ve Justin Schuh, Pwn2own yarışması öncesinde, “Chrome güvenlik duvarının aşılmasının, daha iyi sistemler geliştirilmesi için gerekli olduğunu ve beyaz korsanların kendilerini geliştirebilmeleri adına ödül miktarını artırdıklarını” belirtmişti.

Google, Microsoft ve Facebook gibi şirketlerin, hackerlarla çalışarak güvenlik sistemlerinin seviyelerini yükseltmeye çalıştıkları biliniyor. Goole, Pwn2own yarışmasının bu amacı taşıdığını önceden belirtmişti.

Google, Vupen’ın başarısından etkilendiklerini belirtti. Justin Schuh, “Etkileyici bir saldırıydı... Chrome’un nasıl çalıştığına dair derin bilgileri ortaya koydu. Çok zor bir iş başardılar ve bu yüzden onlara 60 bin dolar vereceğiz” dediler.

Google Güvenlik Ekibi, Chrome’un açıklarına yama yapmak için çalışmalara başladıklarını belirtti.

Kaynak:NTVMSNBC

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Nisan 19th 2013, 21:15

Bu ayki Chip dergisinde kimse ödülü kazanamadı yazıyordu. Dur fotografını çekip ekleyeyim.

z3u5
Üye
Üye

Mesajgönderen z3u5 » Nisan 19th 2013, 21:18

sebastian yazdı:Muhi sana katılıyorum dostum, bende chromeyi kullanıyorum..

sonra açılış sayfasını google yapmaya çalışıyorum olmuyor, ulan chrome googlenin değil mi birde biz mi googleyi açılış sayfası yapmak için uğraşacağız..:

Chrome kullanıyorsun açılış ekranı google yapmaya mı çalışıyorsun?

İyi de chromeun adres çubuğu zaten google arama çubuğu görevi görüyor ne gerek var açılış ekranı yapmaya.

Kullanıcı avatarı
CagKah
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen CagKah » Nisan 19th 2013, 21:19

Paylaştığım 9 Mart 2012 tarihli bir haber.

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Nisan 19th 2013, 21:25

Chip'in bu ayki konu ile ilgili sayfasının fotografını çektim ama malesef sadece başlık okunuyor, bir dahaki ay web sitelerine eklerler diye düşünüyorum konuyu:

Resim

Kullanıcı avatarı
CagKah
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen CagKah » Nisan 19th 2013, 22:48

arkadaşlar her hafta yeni filmler giriyor vizyona malum.bununla ilgili bir konu açıcam ve elimden geldiğince her hafta vizyona giren filmleri konusu ve fragmanıyla paylaşıcam.boyle bir konu başlığı mevcut mu ? tekrardan açmayayım diye sorma gereği duydum.

“Serbest” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir