Rock ve Metal sevenler buraya

Moderatör: murat tahan

murat_89
Üye
Üye

Rock ve Metal sevenler buraya

Mesajgönderen murat_89 » Ekim 10th 2006, 23:04

Değerli arkadaşlar ülkemizde yabancı ve yerli rock ve metal grupları yeterince tanıtılmadığı ayrıca önyargıyla yaklaşıldığı için bu müzikler ya satanist müziği ya da vampir müziği olarak nitelendirilir.Halbuki nasıl ateist türk popçuları varsa o müziklerin de iisi kötüsü var.Önemli olan seçmek.

Size kendi arşivimden fazla bilinmeyen ama güzel bikaç grubun ismini vermek istiyorum.Sonra sizde verin benim de bilmediim çıkar bu bööle gitsin ömür boyu.Böylece herkesin çorbada tuzu olsun dağarcığımız gelişsin.açolışı bikaç grupla yapıyım.Hepsi süper bunların

Scars of life,Fear factory,Soil,Lacuna coil,Seether,Puddle of mudd.....

Kullanıcı avatarı
Tuna
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen Tuna » Ekim 10th 2006, 23:07

faworilerimi belirteyim:

System Of A Down
Metallica
Scorpions

daha war ama aklımda değil şimdi soora yazarım ; )

murat_89
Üye
Üye

Mesajgönderen murat_89 » Ekim 10th 2006, 23:12

Abi sen metallicayla scorpionsı seversen sen iced earth,kamelot,sonata artica yı dinlemediisen dinle çok seversin tam senin tarzın.

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Ekim 10th 2006, 23:22

Bu basligi sonuna kadar destekliyorum yasim 34. 13 yasinda heavy Metal le tanistim ve bu gune kadar hic bir muzik beni Metal kadar etkilemedi ve kendini dinletemedi.

Judas Priestle basladim saxon acdc black sabbat ve niceleri ile yillarinm gecti o donemde bunlarin muziklerini Turkiyede bulmak deveye hendek atlatmak gibiydi kasetinizi alicaksiniz bir ozel bu muzikle ilgilenen bir yer bulacaksiniz adama kaseti vereceksiniz doldurtacak tabi kalitede kotu bu sartlarla biz bu muzigin akimina kapildik .gene hic unutmuyorum bir arkadasimiz yurt disina gidince hemen dort gozle gelmesiniz bekleridik cunku bize getrirecegi video klipleri iki ideo yu bir araya getirip kopyalamayi ve o muzigi yapan babalari canli gorucektik .Bu sekilde bizler bu muzige sevdik ve arkasindan kostuk.Metallica falan daha sonra patlayan bir gruptur ama hakikaten bu muzigi baska bir boyuta tasimistir.

Gelelim bugune bu muzik saptirildi rob zombie sepultula gibi gruplar sapkin sapik bir cizgiye tasidilar bu muzigi ozu olan secme mesajin yerini sacma sapan siddet aldi cunku genclik ona para verdi yazik.

Basligi bos birakmayalim guzel goturebiliriz.

Bu arada Tuna System Of A Down bu hiyar adamlar butun dunyada konserlerinde turkiye aleyhne yapmadiklari pislik kalmiyor bunlari boykot etmekte siddetle fayda var.

Metalli gunler diliyorum hepinize...

murat_89
Üye
Üye

Mesajgönderen murat_89 » Ekim 10th 2006, 23:33

http://i108.photobucket.com/albums/n26/ ... isoad2.gif

http://i108.photobucket.com/albums/n26/ ... a4a7be.jpg

Katılıyorum vucutcu abi.Bu resimler duygularımı anlatmaya yeter sanırım.

murat_89
Üye
Üye

Mesajgönderen murat_89 » Ekim 10th 2006, 23:35

Resim

Kullanıcı avatarı
mucteba
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen mucteba » Ekim 11th 2006, 09:14

bende yabancı fazla dinlemem ama yerli rock hayranıyım kurbanı sürekli dinlerim mesela pentagramın bazı parçaları beni bitirir, özlem tekim ve şebnem ferahı söylemeye bile gerek yok sanırım umarım ülkemizde de daha fazla ve düzgün rock grupları çıkar bide bu müziği ağız tadı ile dinleriz..

Sawetsan
forumdostu
forumdostu
İletişim:

Mesajgönderen Sawetsan » Ekim 11th 2006, 10:19

Muratçım öncelıkle bu konuyu gundeme getirdiin ıcın cok saol gercektende önemsenmicek bi şey diil adama dediin zaman ben metal dinliyorum sana bakış acısı deişio bıkere heme satanıst muamelesi yapıolar .....vs.vs bilionuz zaten gerisini.Bide su system of a down muhabbeti o adamalara dicek cok lafım var ama ortam musait diil o yuzden hocama katılıyorum ve boykota tam gaz diorum...saolun kolay gelsin herkese

wiper
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen wiper » Ekim 14th 2006, 10:57

bende zamanında metal ve rock dinlerdim sadece metallica guns n roses bon jovi jetro tull çoluk çocuk sahibi olduktan sonra biraz duruldum ama rock ölmez bizler daha doğmadan önce yapılan parçaları şimdi çocuklarımız ile zevkle dinliyoruz.

murat_89
Üye
Üye

Mesajgönderen murat_89 » Ekim 14th 2006, 12:30

Zaten bu müziğin özelliği çok uzun ömürlü olması.Poptaki gibi yazın çıkan parçalar kış gelince unutulsaydı bi farkı olmazdı.Ayrıca film müziklerinin çoğu (Rocky,punisher,görevimiz tehlike.......) rock ve metal türündedir çünkü duyguyu direkt olarak aşılıyor ve inanılmaz etkileyici oluyor.

“Müzik” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir