Vucut Geliştirme ve Muay Thai

Moderatör: murat tahan

srht dmrs
VIP
VIP

Mesajgönderen srht dmrs » Mayıs 9th 2011, 23:32

Birgün VG ( Benim Yaşama Sevncim ) sporunu bırakırsam yapacağım ikinci spor Boks olacak...

İki spor dalı aynı anda sürdürülebilir ama ikisinde de başarıya ulaşma yüzdesiçok düşüktür.

Kendini VG sporuna ada. Mutlu ol...

forrevenge
Üye
Üye

Mesajgönderen forrevenge » Mayıs 10th 2011, 12:11

Shotokan yazdı:Antrenmanları dozunda,aşırıya kaçmadan ve kendi limitlerini bilerek yaparsan hayır overtraining olmazsın.

Tabi kendine haftada en az 2 gün dinlenme ayırmayı ve beslenmene dikkat etmeyi de unutma.

Kendimi fazla yormamaya-zorlamamaya dikkat ediyorum ağırlık antremanlarında,
VGye haftada 6 gün gidiyorum
Muay Thai ye ise [ Daha tam birşey yok eğer gidersem ] haftada 3 gün

ama herkezinde hem fikir olduğu gibi '' vucud gelişemez ''fikri benimde kafama takıldı

bunun için yorumlarınıza başvurdum

forrevenge
Üye
Üye

Mesajgönderen forrevenge » Mayıs 10th 2011, 12:13

Serdar_esp yazdı:Muay Thai Antrenmanlarında fiziksel kondüsyon çalışmaları için kendinde derman bulabiliyorsan buna devam et derim.O gün tam ve hakkıyla spor yapmış olursun.ertesi günü dinlenmeye /recovery 'e ayırırsın.

Yalnız bazı görüşler Ağırlık antrenmanı ile cardio-fitness gibi antrenmanların farklı zamanlarda yapılması gerektiğini söylüyor.

Bu konuda bir fikir birliği olacağını sanmıyorum.

Muay Thai Antrenmanlarında fiziksel kondüsyon çalışmaları için kendinde derman bulabiliyorsan buna devam et derim.O gün tam ve hakkıyla spor yapmış olursun.ertesi günü dinlenmeye /recovery 'e ayırırsın. Demişsiniz

dinlenmeden kastınız bir sonraki gün Muay thai ve VGnin ikisinide yapmamak mı ?
Yoksa sadece Muay thai yapmamak mı?
Çünkü VG yi haftada 6 gün yapıyorum fakat
muay thai günleri Pazartesi-Çarşamba ve Cuma günleri

Yani zaten birer gün ara var Muay thai antremanlarının arasında

Kullanıcı avatarı
Shotokan
VIP
VIP

Mesajgönderen Shotokan » Mayıs 10th 2011, 12:34

Vücut gelişmez diye birşey yok. :)

Bu terimin kullanılma sebebi burasının Vücut geliştirme ağırlıklı bir site oluşu,bu sebeple olaya kas ve kütle açısından bakılıyor.

Öte yandan ağırlık çalışmaları da dövüş sporlarının olmazsa olmazlarından. Dünya kickbox şampiyonu ve k-1 dövüşçüsü samuray lakaplı Serkan Yılmaz Şirinevlerde sadık oflu nun salonda çalışırdı. Antreman biter bitmez hemen karşı taraftaki body salonuna gider birde orda antreman yapardı.Çocuk taa japonyalara kadar gitti herkesi kendine hayran bıraktı,3 metre yukarı tekme vurabilecek kadar esnek aynı zamanda vurdumu oturtacak kadar güçlüydü.

Buna ilaveten kafes dövüşü olarak bilinen MMA antrenmanlarında antrenman sonrası body çalışmalarından daha ağır gelen istasyon çalışmaları yapılıyor. Kısacası ağırlık çalışmaları zaten dövüş sporlarının olmazsa olmazlarındandır.

Kullanıcı avatarı
Serdar_esp
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Serdar_esp » Mayıs 10th 2011, 13:31

forrevenge yazdı:dinlenmeden kastınız bir sonraki gün Muay thai ve VGnin ikisinide yapmamak mı ?
Yoksa sadece Muay thai yapmamak mı?
Çünkü VG yi haftada 6 gün yapıyorum fakat
muay thai günleri Pazartesi-Çarşamba ve Cuma günleri

Yani zaten birer gün ara var Muay thai antremanlarının arasında

Benim fikrim 1.olarak yazdığın...
Pazartesi-çarşamba ve cuma günlerini hem MT hem BB yapıp
Salı perşembeyi dinlerenerek geçirmen,
Cumartesiye de bacak + Mide gibi egzersizleri bırakmandır.

Vücudun ve kasların toparlanması için dinlenmeyi ihmal etmemelisin.

Bu şekilde daha ''verimli'' olacağına inanıyorum.

Eskiden haftada 5-6 gün BB çalışıyordum.Bunu 3 e indirdim ama şiddetli antrenman yaptım,büyüme açısından daha fazla verim aldım.Benim tecrübem bu yöndedir.

forrevenge
Üye
Üye

Mesajgönderen forrevenge » Mayıs 11th 2011, 12:13

Shotokan yazdı:Vücut gelişmez diye birşey yok. :)

Bu terimin kullanılma sebebi burasının Vücut geliştirme ağırlıklı bir site oluşu,bu sebeple olaya kas ve kütle açısından bakılıyor.

Öte yandan ağırlık çalışmaları da dövüş sporlarının olmazsa olmazlarından. Dünya kickbox şampiyonu ve k-1 dövüşçüsü samuray lakaplı Serkan Yılmaz Şirinevlerde sadık oflu nun salonda çalışırdı. Antreman biter bitmez hemen karşı taraftaki body salonuna gider birde orda antreman yapardı.Çocuk taa japonyalara kadar gitti herkesi kendine hayran bıraktı,3 metre yukarı tekme vurabilecek kadar esnek aynı zamanda vurdumu oturtacak kadar güçlüydü.

Buna ilaveten kafes dövüşü olarak bilinen MMA antrenmanlarında antrenman sonrası body çalışmalarından daha ağır gelen istasyon çalışmaları yapılıyor. Kısacası ağırlık çalışmaları zaten dövüş sporlarının olmazsa olmazlarındandır.

:) Anladım Hocam teşekkür ederim yorumlarınız için BB e ilk başladığım zamanlarda hayal ettiğim vucuda ulaştım sayılır :) Yani hacim açısından bir sıkıntım yok fakat hacim kaybetmekte istemem
Cevaplarımı aldım teşekkür ederim yorumlarınız için

Kullanıcı avatarı
Wrath19
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Wrath19 » Mayıs 12th 2011, 07:30

cem abi günlük 400 gr kaliteli temiz karbo bile çözmez bu arkadaşı :) o kadar antremana dayanırmı glikojen depoları 1 tane döner diyo döner dediğini açıklayım hemen
80 gr et 1 porsiyon 9 gr protein 8 gr yağ 0 karb
125 gr ekmek 8 gr protein 5 gr yağ 80 gr karb yüksek glisemik
buna hangi kas dayanır bu arada değerleri salladım ortalama değerlerdir :)

Kullanıcı avatarı
Shotokan
VIP
VIP

Mesajgönderen Shotokan » Mayıs 12th 2011, 07:46

Belkide glikojen deposu denen efsane gözden geçirilmelidir. Daha evvelde glikojen deposu muhabbetleri olmuştu düşüncelerimi yazmıştım.

Şu linkteki yazı dikkatle okunmalı.

http://beslenmebulteni.com/bes/index.ph ... Itemid=397

Bu arada, arkadaş ise sadece dönerle karın doyuracağım demiyor, iki antrenman arası sadece bir döner yiyecek vaktim var diyor.Günde sadece tek bir döner yiyecekmiş havası yaratarak arkadaşı küçümsemekte hoş değil.

hipno
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen hipno » Mayıs 12th 2011, 20:29

1 tabak şehriye çorbası ile saatlerce antreman yapan toplumumuz var :)

Kullanıcı avatarı
Wrath19
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Wrath19 » Mayıs 13th 2011, 02:15

hipno yazdı:1 tabak şehriye çorbası ile saatlerce antreman yapan toplumumuz var :)

sonra gelirler hocaaam bız nıye buyuyemıyoruz sen ılac alıp sısıyosun o tozlar varya onlar sısırıyo :D lor peynırı ye aynı sey hammaddesı tabı tuketebılırsen o kadar loru 100 gr lo 19gr pro 2gr yağ artık antreman oncesı sonrası 300 gr lor peynırı tuketırsın :D

“Diğer Sporlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir