Yardım edermisiniz?? Suplement listesi..

Supplement kombinasyon diger urunler ve supplement sporcu besinleri bolumu

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
Servet Dağlı
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen Servet Dağlı » Ocak 29th 2014, 01:16

Dostum besinlerden alcagin protein yaklasik 135 gr ve az, protein kaynagini tavuk olarak sec gunluk 750 gr ve sabah 7-8 yumurta aki yemeye calis..

Karbonhidrat aliminda gunluk bir su bardağı pirinc (185 gr=150 gr karbonhidrat) basla ve giderek azalt...

Domates, salatalik, havuc, elma yiyebilirsin dietini hiç bir şekilde bozmaz..

Yagi cok az kullan , ,whey protein, , yesil cay ve kahve bol bol tuket..

Kolay gelsin

deepitaly
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen deepitaly » Ocak 29th 2014, 09:09

Servet Dağlı yazdı:Dostum besinlerden alcagin protein yaklasik 135 gr ve az, protein kaynagini tavuk olarak sec gunluk 750 gr ve sabah 7-8 yumurta aki yemeye calis..

Karbonhidrat aliminda gunluk bir su bardağı pirinc (185 gr=150 gr karbonhidrat) basla ve giderek azalt...

Kolay gelsin

Çok teşekkürler cevabınız için aklıma takılan şeyler olduğunda gene rahatsız edicem sizi

BonJovi
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen BonJovi » Şubat 1st 2014, 21:25

Servet Dağlı yazdı:Dostum besinlerden alcagin protein yaklasik 135 gr ve az, protein kaynagini tavuk olarak sec gunluk 750 gr ve sabah 7-8 yumurta aki yemeye calis..

Kolay gelsin

Arkadasin konusu varken baska konu acmak istemedim. Bu yumurta akini haslanmis olarakmi tuketiyorsunuz hocam? Eger cig tuketilicekse nasil tuketilicek. Bende bir iki gune basliycam. Beslenme programim falan yok. Gunde iki ogun yemek yiyoruz burda( kahvalti ve aksam yemegi , aksam yemegi saat 6 civari, yer Norvec)

Ben kendimmi bir beslenme programi bulmam lazim yoksa bir kac makaledenmi yardim almam lazim yada bir konu acip sizlerden yardimmi aliyim? Yumurtayi sormusken bunlarida sorayim dedim. Iyi aksamlar.

Kullanıcı avatarı
Servet Dağlı
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen Servet Dağlı » Şubat 1st 2014, 21:56

yumurtayı pişirerek yiyebilirsin teflon tavada az yağlı kaşar peyniri rendeleyip pişirebilrisin lezzetli de oluyor..

vücut geliştirme yapacaksan bol protein almalsın..

kilo,boy ve ne yapmak istediğinle ilgili biraz bilgi verirsen birşeyler söyleyebilirim

BonJovi
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen BonJovi » Şubat 2nd 2014, 03:57

Servet Dağlı yazdı:yumurtayı pişirerek yiyebilirsin teflon tavada az yağlı kaşar peyniri rendeleyip pişirebilrisin lezzetli de oluyor..

kilo,boy ve ne yapmak istediğinle ilgili biraz bilgi verirsen birşeyler söyleyebilirim

Hocam merhaba. Her gun 5 yumurta insanda alerji yapmazmi veya zarari dokunmazmi?
Bunlarin sadece beyazini tavada yapip yemek cokkolay olmasa gerek. Sarisinin yenmemesinin sebebi nedir?

Yasim 26 hocam.
Boyum 1.85
Kilom 82 ( son bir senedir :D) Daha once 70 72 den yukari hic cikmamistim ve ilk defa normal kilomdayim hep kilo almak istemisimdir. Kiloyu dengeli aldim fakat gobek bolgemde yaglanma tabiki oldu. Abur cubur cips falan cok tuketiyorum ve asitli icecek.
Redbull iciyorum her gun 1 tane yada gun asiri bir tane ( sevdigimden) zarari varmidir?

Ben cok saglam ve iyi bir vucudum olsun istiyorum hocam. Vucut gelistirme yapmak istiyorum. Bu arada evliyim( belki bu bilgide gereklidir)

Pikachu
VIP
VIP

Mesajgönderen Pikachu » Şubat 2nd 2014, 11:08

BonJovi yazdı:
Servet Dağlı yazdı:yumurtayı pişirerek yiyebilirsin teflon tavada az yağlı kaşar peyniri rendeleyip pişirebilrisin lezzetli de oluyor..

Hocam merhaba. Her gun 5 yumurta insanda alerji yapmazmi veya zarari dokunmazmi?
Bunlarin sadece beyazini tavada yapip yemek cokkolay olmasa gerek. Sarisinin yenmemesinin sebebi nedir?

Yasim 26 hocam.
Boyum 1.85
Kilom 82 ( son bir senedir :D) Daha once 70 72 den yukari hic cikmamistim ve ilk defa normal kilomdayim hep kilo almak istemisimdir. Kiloyu dengeli aldim fakat gobek bolgemde yaglanma tabiki oldu. Abur cubur cips falan cok tuketiyorum ve asitli icecek.
Redbull iciyorum her gun 1 tane yada gun asiri bir tane ( sevdigimden) zarari varmidir?

Ben cok saglam ve iyi bir vucudum olsun istiyorum hocam. Vucut gelistirme yapmak istiyorum. Bu arada evliyim( belki bu bilgide gereklidir)

Ben yaziyim Servet Hocam eksik görürse tamamlar.

-Yumurtaya karsi alerjin varsa tabiiki alerji yapar fakat bunun bir tane 3 taneyle alakasi yoktur senin vücudunun yumurtaya karsi olan alerjisidir ve böyleyse tek yumurta yesende alerji yapar.

-Sarisini ayirip beyazini cirptiktan sonra tavada pisirmesi neden zor olsun anlamadim.

-Yumurtanin sarisi,diyet esnasinda icerdigi yag orani dolayisiyla tercih edilmez en fazla tek sari.Ayrica fazla yumurta sarisinin kolesterole iyi gelmedigi söylenir fakat bu konuda kesin ispatlanmis bir bulgu henüz yoktur.

-Dengeli kilo aldigini fakat cok cips abur cubur tükettigini yazmissin bunlarla dengeli bir kilo alimi olmaz,ancak dengeli bir göbek olur.Asitli icecekler sadece bu spor icin degil kendi sagligin icinde zararli oldugu icin hic bir vakit tavsiye edilmez.(yüksek seker orani ve vücudumuz icin ise yaramaz kalori icerdigi icin)

-Evlilik genel olarak bu sporu yapmaya engel degildir aksine beslenme konusunda sana fazlasiyla yardimcidir.Fakat bu esinizin anlayisina kalmis birseydir,esiniz spor salonunda benim yanimdan daha cok vakit geciriyorsun dedigi anda yapicak oldugunuz spor evlilikten dolayi etkilenmeye baslar :)

Kolay Gelsin!

Kullanıcı avatarı
Servet Dağlı
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen Servet Dağlı » Şubat 2nd 2014, 12:01

Pikachu bircok seyi yazmis zaten....

Dostum gunde 10 tane yiyorum senelerdir hemde herhangi bir problem yasamadim, tabi senin alerjin vs varsa o ayri..

Sarisinin kalorisi yuksek ve bende alerji, kasinti yaptigindan gunde bir veya iki tanenin sarisini yiyorum..

Sarisiyla beyazini ayirmak cok basit 3 dk mi aliyorum ustune de kadar rendelendi mi tad olaraktan guzel oluyor..

Saglam vucut istiyorsan cips, redbull vs seyleri dietinden cikarip daha cok yagsiz protein kaynaklarina yuklenmelisin, karbonhidrat ihtiyacini da pirinc, bulgur gibi besinlerden alabilirsin..

Ama yumurta gibi bir protein kaynagini es gecme, icinde cok degerli amino asitler var..

BonJovi
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen BonJovi » Şubat 2nd 2014, 23:03

Servet Dağlı yazdı:Pikachu bircok seyi yazmis zaten....

Dostum gunde 10 tane yiyorum senelerdir hemde herhangi bir problem yasamadim, tabi senin alerjin vs varsa o ayri..

Sarisinin kalorisi yuksek ve bende alerji, kasinti yaptigindan gunde bir veya iki tanenin sarisini yiyorum..

Sarisiyla beyazini ayirmak cok basit 3 dk mi aliyorum ustune de kadar rendelendi mi tad olaraktan guzel oluyor..

Saglam vucut istiyorsan cips, redbull vs seyleri dietinden cikarip daha cok yagsiz protein kaynaklarina yuklenmelisin, karbonhidrat ihtiyacini da pirinc, bulgur gibi besinlerden alabilirsin..

Ama yumurta gibi bir protein kaynagini es gecme, icinde cok degerli amino asitler var..

Haslanarak yenmesince bir sorun olurmu hocam yumurtanin?
Ve simdiden su kadar bundan bu kadar bundan diye detayli bir beslenme programi icin cokmu erken.

BonJovi
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen BonJovi » Şubat 2nd 2014, 23:04

Servet Dağlı yazdı:Pikachu bircok seyi yazmis zaten....

Haslanarak yenmesince bir sorun olurmu hocam yumurtanin?
Ve simdiden su kadar bundan bu kadar bundan diye detayli bir beslenme programi icin cokmu erken.

“Supplement kombinasyon” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir