Whey, Bcaa, Kreatin, Zma aldim. Nasil kullanicam?

Supplement kombinasyon diger urunler ve supplement sporcu besinleri bolumu

Moderatör: murat tahan

BonJovi
Yeni Üye
Yeni Üye

Whey, Bcaa, Kreatin, Zma aldim. Nasil kullanicam?

Mesajgönderen BonJovi » Nisan 6th 2017, 20:38

Merhaba arkadaslar. Spora baslayali 1.5 ay oldu.
Yasim 30 olucak mayista. 185 boy ve 86 kg agirligindayim. Gøbek bølgemde yag var.

Norvecte yasiyor.ve burada Turkiye deki gibi salonlarda ucretsiz program falan yazma takip olaylari yok. Bu yuzden bilgi kitligi cekiyorum ve internette cok fazla bilgi var. Umarim burada birisi sorularimi gørur ve derdime derman olur.
Øncelikle bir sitede en iyi 5 supplement diye bir yazi okudum ve kendime gøre orada Whey olmasa bile onu bi aldim cunki agirligimin 1.5 2 kati olacak sekilde gunluk tavsiye edilen proteini alma konusunda zorlaniyorum.
Kisaca ;
1.ON Gold standart whey protein aldim.
2.On kreatin tablet aldim + ( on kreatin tozu aldim simdide tablet bitince kullanmak icin 600 gr)
3.Biotech Usa marka toz bcaa aldim iki kutu. 2 al 1 øde kampanyasi vardi. Ikiside aromali
4. Zma aldim Chained Nutrition marka. Buda 2 al bir øde idi.
Simdi gelelim sorulara. Whey proteini sabah kahvalti yapmakta sorun yasadigim icin hemen kalkip iae gitmeden 1 ølcek aliyorum. 1 ølcekte spor yaptigim gunler antrenman sonrasi off gunlerde yatmadan ønce. Bu kafama gøre yaptigim birsey. Bu yatmadan ønce aldigimda Zma yi alamiyorum cunki uzerinse calsium ile birlikte almayin yaziyor. Whey protein de kalsium var :S

2. Sorum. Whey icerisinde Bcaa var 5 gr ben ayriyetten bcaa aldim. Hatami ettim. Bir sitede bcaa cok ønerilmis. Aslinda spor øncesi 15 sirasinda 15 ve sonrasinda 15 alinsa cok faydasi olurmus ama cok pahaliya gelirmis bu yuzden spor øncesi 10 sirasinda 10 gr alin yaziyor.
Ama urunun kutusunde 2 ølcek alin spordan 15 dakika ønce yaziyo yani bu 9 gr bcaa demek. Ben anlamadim bu urunu nasil kullanicam ve off gunlerde kullanicakmiyim?

3. Kreatin kullanimi tum sitelerde gunluk 5 gr yaziyor. Kapsul kreatin aldim ON marka. 1 serviste 2 kapsul alin diyor buda 2.5 gr kreatin diyor. Paketinde 2.5 gr yazan urunu gunluk 5 gr almak ne kadar mantikli? Toz versiyonunu aldim. Ondada 1 ølcek alin diyor oda 3.6 gr kreatin iceriyormus. Bu nasil bir celiski? Ben simdi kac gram ve ne zaman kullanicam?

4. Geceleri yatmadan whey icmeyi birakip zma yi kullanmaya devammi etsem?
Zma off gunlerde kullanicakmiyim?

Ben cok arastirdim birde antrenman ile ilgili. Fullbody ile basladim. 1 ay sonra 3 gunluk program basladim klasik ama haftada 3 gun gidebildim ve haftada 1 kez calisto her bølge. Internette her bølge en az 2 kere calisicak ve 48 saat dinlenecek yaziyor søyleniyor. Bu sebeple yine fullbody e døndum 1 haftadir. Full body cok uzun oluyor ve sonlara dogru guc kalmiyor. Baslarken bacak icin kacamak yapiliyor. Ne yapacagimi bilmiyorum bu konudada fikir verirseniz sevinirim.

“Supplement kombinasyon” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir