Edip Tocsoy Sorularinizi Yanitliyor.....

Vücut geliştirmeye hakkında merak edilenler,seminerler.kurslar,yarismalar site ve sporla ilgili genel tartışmalar, duyurular, fikirleriniz, eleştirileriniz vs.

Moderatör: murat tahan

karabe1a
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen karabe1a » Ağustos 25th 2011, 21:14

resimler çıkmadı galiba.[img][a%20href=http://goo.gl/mc9cY][img%20src=http://a1108.hizliresim.com/11/8/25/18963.jpg][/a][/img]
[img][a%20href=http://goo.gl/mc9cY][img%20src=http://a1108.hizliresim.com/11/8/25/18992.jpg][/a][/img]

Kullanıcı avatarı
seferix
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen seferix » Eylül 5th 2011, 19:56

Karabela, bence öyle kambur falan değilsin. Takma kafana böyle şeyler. Düzenli şekilde spor yaparsan daha iri ve dik bir duruşa sahip olman mümkün.

Kullanıcı avatarı
seferix
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen seferix » Eylül 5th 2011, 20:34

Edip Hocama benim bir sorum olacak.

Hocam öncelikle bizlerle değerli bilgi ve tecrübelerinizi paylaşma fırsatı sunduğunuz için size teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

Ben uzun süre boks yaptım, bırakalı 3 yıl oldu. İşten güçten fırsat bulduğum vakitlerde vücut geliştirme sporuyla ilgilenmeye çalıştım bu süre zarfında. Avatarımdaki resim 2008 yılına ait, boksu bırakmadan hemen önce çekilmiş. 78 kiloyum o fotoğrafta (Boyum 182 cm). Şu an 98 kg'yum, çok daha güçlüyüm ama çok hantal ve dombiliyim artık :) Şu an hem hayatım hemde işim düzene girdi nihayet. Böyle olunca yıllar sonra çok özlediğim boksa geri dönebildim. Amacım müsabıklık değil. Amacım hız kazanmak, yağ yakmak ve çaptan düşmemek ;) boks antremanları çok sağlam kardiyo oluyor benim için.

Sorum şu; Ben salı, perşembe akşamları ve cumartesi pazar sabahları boks antrenmanı yapmaktayım. Sizinde çok iyi bildiğiniz gibi boks itiş ağırlıklı bir spor olduğu için omuz ve triceptsler feci yoruluyorlar. 5 günlük vücut programım da şöyleydi:
1. gün; göğüs-omuz.
2. gün; bacak-kalf-karın.
3. gün; dinlenme.
4. gün; göğüs-tricepts (göğüs kaslarımın zayıf olduğunu düşündüğüm için).
5. gün; sırt-bicepts-ön kol.

Bu programı tamamen vücudumu dinleyerek ve bu şekilde daha çok verim aldığımı görerek uzun zamanda oluşturdum. Program sabit fakat belli aralıklarla ağırlıklarda, makinelerde, stilimde değişiklikler yaparak vücudumu şaşırtabilyorum...

Fakat boksa başlaylı vücut programım çok aksadı, çünkü kaslarımın yeterince dinlenemediğinden endişeleniyorum.

Boks antrenman saatlerim sabit fakat vücut antrenman programımı esnetebilirim. Hocam bana ne şekilde bir çalışma programı önerirsiniz ki ne boksu ne de vücut geliştirmeyi aksatayım ve canavar gibi olayım :)

Engin tecrübe ve birikimlerinize inanıyor, değerli önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

Saygılar sunar iyi çalışmalar dilerim.

madunjust
Üye
Üye

Mesajgönderen madunjust » Eylül 6th 2011, 23:32

edip abi sana bi sorum olacak . bu sporda beslenmek cok önemli . tavug göğüsü - kırmızı et filan bunları yememiz şart fakat maddi durumlardan dolayı tavuk göğüsü cok cok nadir yıyorm ayda 1 belkide 2 ayda 1 . kırmızı eti senede 1 kere anca yiyorum . ama pilav makarna o tür şeyleri yiyorum . yani bu gelişim nereye kadar sürer onu merak ediyorum bu sporu yaparsam geleceg yönelik bi beklentim olmalımı yoksa olmamalımı . whey protein kullanıorm yaşım 18 . saygılarımla abdurrahman .

kelahmet
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen kelahmet » Eylül 24th 2011, 16:18

İyi günler hocam ve herkese selamlar.
Ben vücut geliştirme sporuna başlıyacağım.3 aydan beri egzersiz yapıyorum.
ağırlığa geçecem.Ürün kullanmış değilim.Benim sizden ricam beslenme desteğini nasıl yapmalıyım.
Vucudum yağsız olup 76 kiloda,40 yaşında 1.83 boydayım.zayıf bir vucut yapım var.bana ne tür beslenme desteği önerebilirsiniz.
bu derumda ne kullanmam gerekir acaba.Herkese iyi çalışmalar ve saygılar...

kelahmet
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen kelahmet » Eylül 24th 2011, 16:21

unuttum şunuda ifade edeyim hocam.Malesef güçsüz bir vucudum var...

“Genel, Duyuru & Haberler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir