Vg yaparken Carnitine kullanımı?

Moderatör: murat tahan

AOD53
Üye
Üye

Vg yaparken Carnitine kullanımı?

Mesajgönderen AOD53 » Mart 3rd 2012, 18:52

16 yaşında 175 boy 80 kiloyum. Vg yapıyorum fakat bel bölgesi biraz kilolu o yüzden oradan kilo vereyim istiyorum günlük bisiklet-koşu'mu yapıyorum ama yağ yakımını hızlandırsın diye Coenzyme Q10 Carnitine alsam kas kütlesine bi zararı olur mu? Yani Vg yaparken kullanılabilir bi ürün müdür Carnitine?

Kullanıcı avatarı
Juniorarnold
VIP
VIP

Mesajgönderen Juniorarnold » Mart 3rd 2012, 18:55

Simdi söyle carnitine kasa zarar vermez.Ama yag yakmak sadece carnitine ilede olmaz karbonhidrat dusurmen seker ve yagi tamamiyle kesmen gerekir.Bu tur diyetlerdede kas kaybi kacinilmaz oluyor ne yazikki.Ama sen yinede yuksek oranda yagsiz protein kaynaklarindan tuketirsen minimuma dusurebilirsin kas yikimini.

srht dmrs
VIP
VIP

Mesajgönderen srht dmrs » Mart 3rd 2012, 21:23

Bazı şeyler tamamen kesilmemeli. ( yağ - karbonhidrat ve protein gibi ) Karbonhidrat değil, kaloriyi düşürmek gerekir. ( Burada en büyük rolü yağlar ve sonrasında karbonhidratlar üstleniyor. Proteini de abartmamak lazım fazladan kaloriye ihç gerek yok )
Yağlar bölgesel gitmiyor, henüz bilim insanları bu konuya parmak basamadılar.
Diyet , aerobik ve anaerobil egzersiz yanında yardımcı olsun diye birkaç takviye kullanabilirsin.

Kullanıcı avatarı
Juniorarnold
VIP
VIP

Mesajgönderen Juniorarnold » Mart 3rd 2012, 21:32

Karbonhidrati dusur yagi kes dedim ama omega 3 al demeyi unutmusuz.Protein de soyle 40 kg adele koymus adam var 2kg adeleyi daha anca kazanmis adam var.Ornegin ronnie coleman body e basladigindan beri kazandigi kuru kas kutlesi 48 kg imis cogu prolarinda yakin bu sayiya.Roni alir bi ogunde 100 120 gr protein hepsi kaslarina gider daha bodye yeni baslamis adam tek ogunde okadar protein alsa yaglanir bu kadar basit kendi kilona oranla fazla alicaksin proteini.Bu arada ilk defa bir baslik altinda bulusuyoruz serhat abi yaklasik 1 senedir forumu takip ediyorum yazilarini begendiklerimden biriside sizsiniz.Önceden cok uyelik yapmaya calisdimda msn de bir problem vardi yeni msn acip denedim öyle geldi forumdan mesaj.

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Mart 4th 2012, 17:47

Coenzyme Q10 olmaz kaslara zararı

srht dmrs
VIP
VIP

Mesajgönderen srht dmrs » Mart 4th 2012, 20:01

Juniorarnold yazdı:Karbonhidrati dusur yagi kes dedim ama omega 3 al demeyi unutmusuz.Protein de soyle 40 kg adele koymus adam var 2kg adeleyi daha anca kazanmis adam var.Ornegin ronnie coleman body e basladigindan beri kazandigi kuru kas kutlesi 48 kg imis cogu prolarinda yakin bu sayiya.Roni alir bi ogunde 100 120 gr protein hepsi kaslarina gider daha bodye yeni baslamis adam tek ogunde okadar protein alsa yaglanir bu kadar basit kendi kilona oranla fazla alicaksin proteini.Bu arada ilk defa bir baslik altinda bulusuyoruz serhat abi yaklasik 1 senedir forumu takip ediyorum yazilarini begendiklerimden biriside sizsiniz.Önceden cok uyelik yapmaya calisdimda msn de bir problem vardi yeni msn acip denedim öyle geldi forumdan mesaj.

İlaçlı insanların vücutlarının protein kapasitesi elbette yüksek olabiliyor. Fakat biz natural sporcular için 50 - 60 gr bile ( bence ) tek öğünde gereksiz.

@Juniorarnold
İsim neydi ? Msn den tanışıyor muyuz?

Kullanıcı avatarı
Juniorarnold
VIP
VIP

Mesajgönderen Juniorarnold » Mart 4th 2012, 20:37

Yok msn i olaya katmam sacma olmus uyelikle ilgili demistim.Ismim azad

“Diyet Ürünleri ( Yağ Yakıcılar )” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir