Yağ Yakıcı (Fat Burner) YARDIM

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
KiloProblemli
VIP
VIP

Yağ Yakıcı (Fat Burner) YARDIM

Mesajgönderen KiloProblemli » Mayıs 12th 2013, 17:21

Öncelikle iyi günler herkese ben 1.82 boyunda 109 kiloyum,normal insanlar kadar yiyorum fazla yemem düzenli yerim ama kilo problemim var kilo veremiyorum 2-3 ay içinde hedefim 80 kiloya düşmek sizden bana yardım edebilcek bi supplement var mı söylemenizi istiyorum sizce fat burner mı etkili olur l-carnitine mi siz daha bilgilisiniz tabi boşu boşuna yazmıyım lütfen ben bu kilolarımdan artık çok sıkıldım iğrenç görüntüm yüzünden havuza bile giremez oldum yorumlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkürler..

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Mayıs 13th 2013, 12:30

Fazla yemeden bu kadar şişmanladıysan kesinlikle bir hormon problemi vardır. Tiroid falan.

Ama zannetmiyorum. Çoğu insan normal yediğini zannediyor ama gün boyu farkıa varmadan yediği kaloriler çok yüksek olduğu için yağlanıyor. Bunu teşhis etmek çok kolay; yanında küçük bir defter bulundur ve gün boyu yediğin herşeyi kaydet. Bence zannettiğinden çok daha fazla yediğini göreceksin.

Yağlardan kurtulmak için diyet yapman lazım. Yani harcadığından az kalori yemelisin. Yanısıra ağırlık da çalışırsan ideal sonuçlar alırsın.

Kullanıcı avatarı
KiloProblemli
VIP
VIP

Mesajgönderen KiloProblemli » Mayıs 13th 2013, 17:45

Abi oncelikle tek ilgilenen sen oldugun icin tesekkurler kimsenin tabi boyle bos islere harcayacak zamani yok (: dedigini uyguladim topladigimda 2.000 kaloriyi gecmedi yaziyim istersen sabah peynir domates cay sekersiz ekmek yok oglen 4 kofte bulgur pilavi 1 porsiyon aksam 1 tabak patates yemegi 1 tanede metro cikolata ,cok yedigimi yine dusunmuyorum cokta olabilirtabi sen karar ver

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Mayıs 13th 2013, 20:03

O zaman hemen bir doktora gitmen lazım, bir hormon veya metabolizma problemi olup olmadığına bakılmalı. Hakikaten de çok kalori almıyorsan yağlanmanın başka hiç bir açıklaması yok.

Kullanıcı avatarı
Göksel Demircan
VIP
VIP

Mesajgönderen Göksel Demircan » Mayıs 13th 2013, 20:51

Kemal abi dikkatimi ceken nokta kaloriden cok karbonhidrat yogunlu beainlerin tuketilmesi. Yani patates vikolata pilav tarzi urhnlerin kesilmesi gerektigini dusunuyorum bir sureligine.
Arti hormon olayi gercekten cok muhim bir durum. Almanyada yaptirmak icin bu testi ciddi sorunlar isteniyor. Romatizmayi bahane ederek yaptird bende. Degerler normal cikmisti. En kucuk esneklik yogun kilo artisima sebebiyet verebiliyor. Dikkat edilmeli. Bu husustada yogun olarak protein bazli besinlerle bir aylik deneme sureci yapilmasini onerebilirim. Pilav patates yerine gunluk pgununde tavuk et gibi besinleri tuketmeye calismalisin.
Yaninda yogurdu , yumurtasi peyniri ve dogal yag ihziva eden fistik ceviz findik tarzi urunlere yogunlasmak mantikli olabilir. Deneme amacli tabi.

Kullanıcı avatarı
Göksel Demircan
VIP
VIP

Mesajgönderen Göksel Demircan » Mayıs 13th 2013, 20:54

Ayrica 2000 kalori alti beslenmenin en az bir ay takibi ve diete gore cardio zamanlanmasi yapilmasi gerekiyor. Gecen 2 ay yapmis oldugum ketosis diyetiyle 7kilo verdim. Tabi sporun yogunluguda cok etkili bu durumda. Tabi ectomorf yapimin vermis oldugu kolaylikta var bunun icinde.

Kullanıcı avatarı
KiloProblemli
VIP
VIP

Mesajgönderen KiloProblemli » Mayıs 13th 2013, 21:48

Goksel abi bugunluk oyle olmus ya normalde cok dikkat eder karbonhidrat almamaya 2 aydir ekmek yemiyorum tadini unutt sadece et tavuk agirlikli besleniyodum body de de 1. Yilimi doldurcam 1 ay sonra vucut bos degil :D bu arada basta belirtmeyi unutmusum 16 yasindayim ondan cok rahatsizim kilodan belki ilerde olsa bu kadar kafaya takmazdim doktora gittim ama hormon testi icin degil zayiflayamiyorum dedim oda bikac tahlil sonucu normal gozukuyo hersey dedi strese bagladi kilo veremememi yani kafaya cok takiyomusum tum hormon etkilesimini aksaticak kadar yani benim bu sikintidan 2 gun yemek yemedigimde oldu doktor ona bagladi iste sen vucudu oyle alistirmissin dedi artik yedigin en ufak seyi bile yakmiyo depo ediyo dedi hormon testi yaptiriyim ama kotu cikcagini zannetmiyorum cok enerjigim ve dedigim gibi 16 yasindayim (: tekrar cok tesekkurler peki bu fat burner olayina ne diyosunuz?

Kullanıcı avatarı
asilcenk
Üye
Üye

Mesajgönderen asilcenk » Mayıs 14th 2013, 07:42

Tabiki kilo almak yada almamak insanın bünyesi ile birebir ilgili. Ama yeme düzeni çok önemli. Bencede Gökselin dediği gibi Yoğurt, yumurta ve çiğ kabuklu yemişler (fındık/fıstık/ceviz/badem) ağırlıklı bir beslenme dene.

Diyet ve spor ile kilo veremediysen o yağ yakıcıların da pek faydası olacağını sanmam...

(Daha önceki bir 6pack başlığından alıntı yaptım) Beslenmende Aşağıdaki Besinleri tüket:
1- Bademler ve diğer kabuklu Yemişler
2- Fasulye ve diğer Baklagiller
3- Ispanak ve diğer yeşil Sebzeler
4- Süt ürünleri
5- Hazır Yulaf Ezmesi
6- Yumurta
7- Hindi ve diğer yağsız Etler
8- Fıstık ezmesi
9- Zeytinyağı
10- Tam tahıllı Ekmek ve Gevrekler
11- Ekstra protein (Whey Protein tozu)
12- Frambuaz ve diğer Çilek Türleri

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Mayıs 14th 2013, 12:26

Göksel Demircan yazdı:Kemal abi dikkatimi ceken nokta kaloriden cok karbonhidrat yogunlu beainlerin tuketilmesi. Yani patates vikolata pilav tarzi urhnlerin kesilmesi gerektigini dusunuyorum bir sureligine.
Karbonhidrat alımının bence de yağ yakımını engelleyici bazı etkileri olabiliyor. Ama 16 yaşında ve aktif bir erkeğin günde 2000 kalori alarak yağlanmasının karbonhidratla bir alakası olamaz. Az kalori aldıktan sonra hepsi şeker-bal bile olsa kilo verilir. KiloProblemli'nin durumunun bence olası 2 izahatı var; (a)ne kadar kalori aldığı konusunda yanılıyor, (b)ciddi bir hormonal problemi var.

Ketosis diyet yaparsa kilo verebilir. Çünkü ketosis'in en iyi etkisi açlığı bastırarak az kalori alımını kolaylaştırması. Tabii ki bireyde insülin hassasiyeti problemi varsa keto diyet yaparken bu durumun bir önemi de kalmıyor. Ama iş yine kalori azalmasına bağlı..

Kullanıcı avatarı
KiloProblemli
VIP
VIP

Mesajgönderen KiloProblemli » Mayıs 15th 2013, 09:10

Ketosis diyetile ilgili bi baslik var mi? Varsa linkini atabilirmisiniz?

“Diyet Ürünleri ( Yağ Yakıcılar )” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir