Kick boksa başladım&kas kaybı yaşıyorum. Yardım lütfen..

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
2move
Üye
Üye

Kick boksa başladım&kas kaybı yaşıyorum. Yardım lütfen..

Mesajgönderen 2move » Aralık 28th 2012, 13:04

Arkadaşlar, 2 ay oldu Kick boks a başladım, haftanın 3 günü 2 şer saatten. Çok sıkı ve yoğun antremanlar yapıyoruz. Yaktığım kalorinin hesabını bilmiyorum. Geri kalan haftanın 2-3 günüde VG ye ayırmaya çalışıyorum.
Bu 2 ay içinde göbekdeki yağlanmada gitti, kilo verdim, fazla fazla yemeye başladım çünkü 4 kilo verdim.
81 den 77 ,76 ya düştüm ve kas kaybı yaşıyorum.
Protein alımını arttırdım . Antreman öncesi gün boyu bol bol karbonhidrat alıyorum.
Başka ne yapmam lazım..

Kullanıcı avatarı
ARMER
VIP
VIP

Mesajgönderen ARMER » Aralık 28th 2012, 13:24

protein alımın kaçtı kaç yaptın, beslenmen nasıl?

Kullanıcı avatarı
2move
Üye
Üye

Mesajgönderen 2move » Aralık 28th 2012, 13:27

ARMER yazdı:protein alımın kaçtı kaç yaptın, beslenmen nasıl?

gün boyu protein ağırlıklı besleniyorum ve karbonhidrat ağlıyorum. kilo 76 tahmini 150gr-200 gr arası protein alıyorum

Yüksel Bayram
VIP
VIP

Mesajgönderen Yüksel Bayram » Aralık 28th 2012, 13:46

aldığından fazla harcıyorsun demek ki...

Kullanıcı avatarı
2move
Üye
Üye

Mesajgönderen 2move » Aralık 28th 2012, 13:58

Makarnayı pilavı arttırırsam, kas kaybının önüne geçermiyim?

sebastian
VIP
VIP

Mesajgönderen sebastian » Aralık 28th 2012, 15:24

Move sana bir tavsiye dostum, dövş antrenmanları gerçekten ağır oluyor...

Sen kas kaybı yaşadığını söylüyorsun yani sadece yemek yiyeyim dersen o halde sadece yağ yakımın veya kilo alımın azalır...

Tavsiyem şudur, kendini iyi hissettiğin zaman kondisyonun falan iyi olunca 3*8 gibi yada 5*5 gibi temel büyük kasları hedef alan çalışma yap 1 gün bile olsa ve beslenmedene dikkat edersen aksine kas kazanabilirsin...

Bizim salonda goril gibi adamlar vardı ancak dikkat ettim hepsi body'de çalışıyorlardı sadece kickboks yapıpta kaslı olan görmedim fit olabilir tabi.....

Kullanıcı avatarı
2move
Üye
Üye

Mesajgönderen 2move » Aralık 28th 2012, 16:00

sebastian yazdı:Move sana bir tavsiye dostum, dövş antrenmanları gerçekten ağır oluyor...

Sen kas kaybı yaşadığını söylüyorsun yani sadece yemek yiyeyim dersen o halde sadece yağ yakımın veya kilo alımın azalır...

Tavsiyem şudur, kendini iyi hissettiğin zaman kondisyonun falan iyi olunca 3*8 gibi yada 5*5 gibi temel büyük kasları hedef alan çalışma yap 1 gün bile olsa ve beslenmedene dikkat edersen aksine kas kazanabilirsin...

Bizim salonda goril gibi adamlar vardı ancak dikkat ettim hepsi body'de çalışıyorlardı sadece kickboks yapıpta kaslı olan görmedim fit olabilir tabi.....

Hocalara sorduğum zaman şöyle bir cevap aldım, Kickboks da kas kaybı yaşanır ama özellikle kaslar uzadığı için olurmuş. Mesela biceps kaslar uzar , yumurta görünüm kalmaz dediler.
Hem kas uzaması hemde kilo kaybı olunca iki ayda vücut söndü

sebastian
VIP
VIP

Mesajgönderen sebastian » Aralık 28th 2012, 16:14

2move zaten aslında kas falan kaybettiğin yok yanlız bodydeki şişik kaslara göre görüntü olarak değerlendiriyoruz, yoksa kickboksta tam tersi çok sağlam kas kazanırsın zaten kas kaybetseler adamlar güçlenemez ve güçsüzlükten bayılırlardı :) Yani kas meselesini görüntü olarak değerlendirdim kasılı ve şişik kaslara kickboksta ihtiyaç olmaz zaten...Kas demek sadece görüntüdeki kas değildir, .....

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Aralık 29th 2012, 07:20

2move yazdı:Hocalara sorduğum zaman şöyle bir cevap aldım, Kickboks da kas kaybı yaşanır ama özellikle kaslar uzadığı için olurmuş. Mesela biceps kaslar uzar , yumurta görünüm kalmaz dediler.
Hem kas uzaması hemde kilo kaybı olunca iki ayda vücut söndü
Hocalar tamamen yanılıyorlar. Kasları uzatan-kısaltan antrenman çeşidi yok. Kasların uzunluğu (daha doğrusu tendonların uzunluğu) tamamen genetik. Kasları daha az veya daha çok geliştiren antrenman çeşitleri var sadece. Ağırlık çalışmak kas gelişimi için en iyi metod, yakın dövüş sporları da kas geliştirir ama daha az.

Sebastian'ın tavsiyesi bence çok doğru. Kickbox antrenmanına ilave olarak haftada 1 veya 2 defa bütün vucudu beraber çalışacağın bir ağırlık antrenmanı yaparsan hem görünüm daha estetik olur, hem de kickbox performansın artar.

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Aralık 29th 2012, 14:54

ahh bu hocalar.... :)

“Dövüş Sporları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir