1,5 aylık gelişim ve düşünceleriniz ((BB ve KickBox)

Bu forum spora yeni başlayanlar yada başlama arzusunda olanlar için açılmıştır. Aklınıza takılan tüm soruları sorun. Tabii soru sormadan önce sitedeki yazıları ve daha önce sorulmuş soruları ve cevapları okuyunuz!

Moderatör: murat tahan

homez1907
Yeni Üye
Yeni Üye

1,5 aylık gelişim ve düşünceleriniz ((BB ve KickBox)

Mesajgönderen homez1907 » Eylül 11th 2013, 17:04

Selamlar bugün itibarı ile diyetisyene 4. kontrole gittim ve elde ettiğim sonuçlar gerçekten sevindirici bu yüzden ilk günde gelişimim ile ilgili yazacağımı ifade etmiştim

Kısaca

Tarih 31/7/2013

Boy:167
Kilo: 73
Yağ Oranı: 26%
Kas Ağırlığı : 29.8
Bel Çevresi : 90cm

13/8/2013

Yağ Oranı: 24%
Kas Ağırlığı: 29.9
Bel Çevresi:88 cm

27/8/2013

Yağ Oranı : 21.5%
Kas Ağırlığı: 29.8
Bel Çevresi: 87

BB ve Kickboks antremanlarına burda başladım

11/9/2013

Yağ Oranı: 19%
Kas Ağırlığı : 30.5
Bel çevresi: 86

ilk 45 gün sadece cardio yaptım ( yürüyüş) ve evde karın çalıştım. tabii ki çok sıkı bir diyetle. Bu yüzden de yağ oranım ciddi anlamda düşerken kasımda hiçbir değişiklik olmadı hatta 100 gram kayıp yaşadım.

Fakat son 15 gün haftada 3 gün kickbox ve 2 gün olarak kondisyonumun hazır olduğunu düşünerek vücut geliştirmeye başladım. sonuç olarakta 15 günde 700 gr. lık bir kas artışım oldu. Burada dikkat çekmek istediğim 1-2 konu var forumda sürekli tartışma konusu olmuş.

1- Cardio yağ yakımı için vücut geliştirmeden çok daha etkili bir yöntem ve hem vücut geliştirip hem yağ yakma uygulanması gereken diyetten dolayı çok zor

2- Kickbox ve vücut geliştirme süper bir kombine çünkü kickbox ile esneklik , dayanıklılık ve kondisyonunuz uçuşa geçerken aynı zamanda ciddi kalori harcayıp yağ yakımını hızlandırıyorsunuz , özellikle karın bölgesi yağlanması için kickbox çok etkili çünkü yumrukların bir kısmı ve tekmelerin tamamında gövdenizi kullanıyorsunuz. Vücut geliştirme ise tamamen kas gelişiminizi sağlıyor.

3- Bir diğer konuda aylık maksimum kas kazancı açıkçası bu konuda 700 gr lık kas artışımın 200 gr ının su olduğunu varsaysak bile 500 gr net kas artışı var ki bu da ayda 1kg eder ve ben bu artışı 15 günde haftada 2 antremanla yaptım. yani ayda maksimum 200-500 gr arası kas artışı olur tezini bizzat çürüttüm.

Eleştiri ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

“Vücut Geliştirme Yeni Başlayanlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir