Beslenmezsem ne olur

Bu forum spora yeni başlayanlar yada başlama arzusunda olanlar için açılmıştır. Aklınıza takılan tüm soruları sorun. Tabii soru sormadan önce sitedeki yazıları ve daha önce sorulmuş soruları ve cevapları okuyunuz!

Moderatör: murat tahan

faksungur
Yeni Üye
Yeni Üye

Beslenmezsem ne olur

Mesajgönderen faksungur » Ocak 9th 2015, 13:22

Selamın Aleyküm
aranıza yeni katıldım 3 aydır düzenli bodybuilding yapıyorum ama şu aralar işsizim supplement alamıyorum ve beslenmeme pek dikkat edemiyorum ne bulursam onu yiyorum :D vücudum böyleyken yavaşmı gelişir hiçmni gelişmez yoksa gerilermi çok kafama takıyorum şimdilik şişmeyip şekillensem bile yeter ve pirinç lapasını spordan hemen sonramı yemem gerek lütfen yardımcı olur
musunz

Kullanıcı avatarı
muscledude
VIP
VIP

Mesajgönderen muscledude » Ocak 9th 2015, 13:58

Şekillenmek istiyorsun , ama beslenmenin çok kötü olduğunu biliyorsun , dolayısı ile ikisi arasında bir çakışma var mantık kuralları gereği böyle bir durum mümkün değildir , hevesini kırmış gibi olmayayım ama gerçekler acıdır ne yazıkki ,

Bu nedenle belli bir düzeni oturttuk'dan sonra başlamak en akıllısı

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Ocak 9th 2015, 21:26

Aleyküm selam, hoşgeldin.

-İlk önce bir iş bulmanı öneririm, boş durmak erkek adama yakışmaz :)

-Supplementlerin gerekli olmadığını her fırsatta söylüyoruz.

-Düşük bütçelerle de beslenmeni tamamlayabilirsin tavuk, yumurta, bulgur, pirinç, makarna gibi gıdaların maliyeti çok yüksek değil. Dediğim gibi önce bi iş bulup çalışmaya başla gerisi gelir.. İyi forumlar...

Onur Atakan Doğan
VIP
VIP

Mesajgönderen Onur Atakan Doğan » Ocak 12th 2015, 23:46

günde 5 tllik tavuk eti
200 gram makarna bunları evde yapsan en fazla 6 tl maliyet yapar ucuz ama güzel bir beslenme olur tozada gerek kalmaz. çokta iyi gelişirsin. hem toz hemde iyi bir beslenme tabi sıkı antreman birde dinlenme işte bu sporda başarı için aranan kriterler bunlar. sadece biri olmaz yani.

Kullanıcı avatarı
muscledude
VIP
VIP

Mesajgönderen muscledude » Ocak 13th 2015, 08:35

Tavuk eti protein kaynağından sayılmaması gerek ,

Bunun yerine hindi tüketmeye özen gösterelim ,

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Ocak 13th 2015, 10:14

muscledude yazdı:Tavuk eti protein kaynağından sayılmaması gerek ,

Bunun yerine hindi tüketmeye özen gösterelim ,

Neden?

Kullanıcı avatarı
muscledude
VIP
VIP

Mesajgönderen muscledude » Ocak 13th 2015, 11:39

Ne yazıkki olması gerekenden daha kısa bir zamanda büyütülen herhangi bir hayvanın enjekteye uğradığı maddelerden ötürü , hayvanın doğal amino asit profilinden uzaklaştığı iddaa ediliyor yani buda demektirki protein oranı dikkate alınmayacak kadar çok düşük , ki bence mantıklı.

Kaynak : www.researchgate.net ( İngilizce )

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Ocak 13th 2015, 12:12

Anladım peki ya hindi ve dana da böyle ise? Ya umutlar da biterse? :idea: :oops:

faksungur
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen faksungur » Ocak 15th 2015, 16:36

işsizliği bende kendime yakıştıramıyorum :) nese makarnası et ürünü falan illa yiyorum bunlar zaten biz Türklerin sofrasında olmazsa doymayan :D illa alıyordur protein ama söylenene göre bn 90 kiloyum boy 1.93 almam gereken protein 180 gram işte o kadarını alamıyorum + hergün bi su bardağından pirinç lapasıyiyorum istediğim vücut bodybuilding vücudundan ziyade fit vücut hafif kanatlarım omuzlarım göğüslerin çıksın baklavaya 4 tane olsa yeter :D bu arada kol 38 omuz 121 göğüs 107

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Ocak 15th 2015, 19:37

Protein konusunda ben 90-100-110 gr. gibi miktarlarla da aynı şekilde gelişebileceğini düşünüyorum..

“Vücut Geliştirme Yeni Başlayanlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir